Lietuviai pradeda kovas Europos jaunimo paplūdimio tinklinio čempionatuosenuotraukos

2020 rugsėjo mėn. 09 d. 14:21:28 Perskaitė 487

Ketvirtadienį Brno (Čekija) startuoja Europos jaunimo (iki 20 metų) paplūdimio tinklinio čempionatas. Tai bus pirmasis iš trijų rugsėjo mėnesį vyksiančių skirtingo amžiaus grupių Senojo žemyno čempionatų.


Trečiadienį Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomojo komitetas priėmė nutarimą, kuriame buvo patvirtintos jaunimo pirmenybėse dalyvausiančios Lietuvos komandos.

U20 čempionate mūsų šaliai atstovaus Lietuvos jaunimo čempionai – Kajus Mazuronis ir Saulius Vilkelis bei Skalvė Križanauskaitė ir Gabija Straševičiūtė. Prieš pirmenybes Lietuvos tinklininkai sužaidė draugiškas rungtynes su Ispanijos bendraamžiais.

Vaikinų komandą treniruoja Vasilijus Burakinskis, o merginų – Paulius Matulis.

Čempionate dalyvauja po 32 vaikinų ir merginų komandas. Pirmajame etape poros bus suskirstytos į aštuonias grupes po keturias komandas. 24 ekipos po grupių etapo tęs kovą atkrintamosiose varžybose.

Po savaitės startuos ir Europos jaunių (iki 18 metų) paplūdimio tinklinio čempionatas Izmire (Turkija). Jame yra užsiregistravusios keturios Lietuvos komandos.

Vaikinų turnyre Lietuvai atstovaus šalies jaunių čempionai Daniilas Miščenka ir Karolis Lanevskis bei vicečempionai Robertas Zacharevičius ir Saulius Vilkelis. Abiejų komandų treneriu paskirtas V. Burakinskis.
Merginų varžybose taip pat startuos dvi pajėgiausios savo amžiaus grupės Lietuvos poros – Ariana Rudkovskaja ir Melanija Vasiliauskaitė bei Gabrielė Petrauskaitė ir Vakarė Radvilavičiūtė. Jos į pirmenybes vyks su treneriu Pauliumi Matuliu.

Iškart po šio čempionato tame pačiame Selcuko Pamucako paplūdimyje Izmire vyks ir Europos U22 čempionatas.

Vaikinų turnyre Lietuvai atstovaus Patrikas Stankevičius ir Mantas Donėla. P. Stankevičius, žaisdamas poroje su Audriumi Knašu, 2018 metais šios amžiaus grupės Europos čempionate iškovojo bronzos medalį. P. Stankevičių ir M. Donėlą treniruoja Tadas Donėla.

Merginų turnyre varžysis dvi Lietuvos poros. Ant Turkijos paplūdimio smėlio bus galima išvysti seserų Rugilės ir Gerdos Grudzinskaitės duetą  Jos pastaruoju metu sportuoja su kitomis partnerėmis, bet kartu ne kartą yra žaidusios kartu. Rugpjūčio pradžioje jos triumfavo tarptautiniame turnyre Tartu (Estija). Ambicijų Turkijoje turi ir antra Lietuvos pora – Jekaterina Kovalskaja ir Ainė Raupelytė. Abi Lietuvos komandas treniruos P. Matulis.

Europos jaunimo čempionato turėjo vykti vasarą, bet dėl koronaviruso pandemijos perkelti į rugsėjo mėnesį.
Dauguma U18 ir U22 čempionatams besiruošiančių Lietuvos tinklininkų šį savaitgalį bus galima išvysti Vilniuje. Atnaujintame aikštyne šalia Baltojo tilto vyks Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) ir Europos tinklinio konfederacijos (CEV) vienos žvaigždutės serijos paplūdimio tinklinio turnyras.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net