Kauno aviacijos šventėje bus siekiama rekordonuotraukos

2019 rugpjūčio mėn. 10 d. 10:35:55 Perskaitė 473

Kelias dešimtis drąsių bei ypatingų įgūdžių reikalaujančių pasirodymų šeštadienį Kauno S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome išvys tie, kas nuspręs popietę skirti tradicinei aviacijos šventei. Jos metu bus siekiama ir naujo Lietuvos rekordo.

 

Marijampolės aeroklubo instruktoriui Vytautui Gustaičiui kilo idėja atlikti šuolį parašiutu išskleidžiant rekordinio ploto - 300 kvadratinių metrų - šalies vėliavą. Ji buvo pagaminta pagal specialų užsakymą.

Šeštadienį danguje virš Kauno miestiečiai ir svečiai išvys oro akrobatus, sraigtasparnius, skraidykles, senovinių orlaivių paradą, oro balionus.

Šventės pasididžiavimu taps legendiniais vadinamų orlaivių "AN - 2” europinis sąskrydis, kuris prasidėjo kelios dienos iki aviacijos šventės - rugpjūčio 8-ąją. Į jį atvyko komandos iš Čekijos, Vokietijos, Švedijos bei Lenkijos.

Pastarąjį kartą Europos "AN-2" lėktuvų sąskrydis Lietuvoje vyko 2007 metais. Kasmetinis tradicinis renginys, vykstantis įvairiose Europos valstybėse, į vieną vietą surenka šio tipo lėktuvo fanus, operatorius, techninių priežiūros organizacijų atstovus.

Šeštadienį Kaune bus gausu įvairiausių oro transporto priemonių ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos bei Lenkijos. Po vidurdienio prasidėsiančioje šventėje bus galima išvysti itin pavojingus oro akrobatų triukus, senovinių orlaivių paradą danguje, parašiutininkų šuolius, pamatyti sklandytuvą, valdomą elektros varikliu ir pasigrožėti karšto oro balionais. Pageidaujantys galės pasižvalgyti po Kauną iš paukščio skrydžio. Susirinkusiuosius muzika džiugins Ironvytas, "Lemon Joy” ir Monique.

Aleksote esantis aerodromas įkurtas vokiečių 1915 metais, tačiau 1918 m. jį perėmė lietuviai ir čia pradėjo kurtis Lietuvos aviacija. Vėliau aerodromas buvo pavadintas S. Dariaus ir S. Girėno vardu, pripažintas nacionalinės reikšmės valstybės saugomu urbanistiniu, inžineriniu, istoriniu paminklu.

Aktyvių aviatorių veiklos ir miesto pagalbos tvarkant aerodromą dėka jis yra įtrauktas į „Įdomiausių atskristi Europos aerodromų sąrašą".

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net