Kaunas pasiruošęs tapti tarptautinių vaikų žaidynių sostinenuotraukos

2017 birželio mėn. 07 d. 17:32:45 Perskaitė 788

Kaunas baigia pasiruošimo darbus vienam didžiausių Lietuvos metų sporto renginiui - tarptautinėms vaikų žaidynių (ICG). Trečiadienį trijų dienų vizitą Kaune baigė speciali žaidynių darbo grupė, kuri vertino laikinosios sostinės pasiruošimą renginiui.

 

Komisijos nariai nuo pirmadienio apžiūrėjo ir vertino visas sporto bazes, kuriose vyks varžybos. Taip pat įvertintos ir sportininkų bei trenerių gyvenimo sąlygos olimpiniame miestelyje, kuris įsikurs A. Stulginskio universiteto (ASU) teritorijoje.

„Tai jau penktasis mano vizitas Kaune ir aš matau, kokį progresą padarė organizatoriai. Tiesą pasakius, sporto bazių klausimas niekada nekėlė abejonių nė vieno mano vizitų metu. Smulkių klausimų buvo kilę dėl dalyvių apgyvendinimo. Mane žavi, kaip profesionaliai ir greitai Kaune sprendžiamos problemos“, - teigė ICG generalinis sekretorius Ričardas Smitas (Richard Smith).

„Subūrėme stiprią ir profesionalią organizatorių komandą, kad galėtume operatyviai spręsti problemas. Panašu, kad komanda su pasiruošimo darbais susidorojo puikiai ir inspektoriai pastabų neturėjo“, - teigė Kauno savivaldybės Sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Vyginta Poderytė-Martinkienė.

Svečiai liko sužavėti „Girstučio“ baseinu, kuriame vyks plaukimo varžybos.

„Matėme daugybė plaukimo baseinų visame pasaulyje. Noriu pagirti Kauną, „Girstučio“ baseinas yra vienas iš geriausių, kokį mes esame matę. Kiek girdėjau, Vilnius pavydi Kaunui tokio baseino. Dabar pamačiau, kad pavydėti yra ko“, - teigė R. Smitas.

Trečiadienį buvo ištraukti krepšinio bei paplūdimio tinklinio burtai, suskirstę komandas į grupes.

Kaune varžybos vyks S. Dariaus ir S. Girėno sporto centre (stadione ir halėje), Lietuvos sporto universiteto (LSU) salėje, Arvydo Sabonio krepšinio mokykloje, „Jachtklube“, Kauno futbolo mokyklos „Tauras“ aikštyne bei Kauno technologijos universiteto (KTU) stadione, Nemuno salos paplūdimio tinklinio aikštelėse bei „Girstučio“ baseine.

Tarptautinės vaikų žaidynės Kaune vyks liepos 4-9 dienomis. Teisę rengti žaidynes Kaunas iškovojo prieš dvejus metus Australijoje vykusiose žaidynėse. Laikinoji sostinė bus pirmasis miestas Baltijos šalyse, kuriame vyks didžiausias vaikų sporto renginys. Per pusės amžiaus žaidynių istoriją, jose jau sudalyvavo dešimtys tūkstančių vaikų, nuo 12 iki 15 metų amžiaus iš daugiau nei 500 pasaulio miestų. Įdomu, kad žaidynėse Kaune dalyvaus visų apgyvendintų pasaulio kontinentų atstovai.

Vaikai rungsis krepšinio, mažojo futbolo, paplūdimio tinklinio, lengvosios atletikos, dziudo, plaukimo, stalo teniso ir buriavimo varžybose.

„Mes kviečiame visus miestus tapti ICG dalimi. Tarptautinis kultūrinis bendradarbiavimas tampa vis svarbesnis. Kartais šis bendravimas netgi svarbesnis, nei sportiniai rezultatai. Mes naudojame sportą kaip priemonę, kuri vienytų vaikus ir leistų tobulėti kultūrine prasme. Pamatysite, į Kauną atvyks daugiau nei pusantro tūkstančio vaikų iš viso pasaulio ir jie akimirksniu vienas kitą supranta ir visiškai nesvarbu, kokia kalba jie kalba. Būtent vaikų bendravimas, kultūrinis bendravimas yra pati svarbiausia ICG dalis“, - teigė R. Smitas.

Tarptautinių vaikų žaidynių veidu ir ambasadore tapo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė, o globėju - Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net