Irkluoti teks ir per gimtadienįnuotraukos

2022 birželio 11 10:27:06

Donata Karalienė šiandien minės savo 33-iąjį gimtadienį. Irkluotoja pripažįsta, jog nėra iš tų žmonių, kurie labai mėgsta švęsti tokias progas. Olimpinės prizininkės teigimu, per gimtadienį ji net jaučiasi kiek nejaukiai. „Tiesiog tuomet į mane būna nukreipta per daug dėmesio", - „Vakaro žinioms" sakė D.Karalienė. Tačiau yra ir kita medalio pusė. Malonu, kai tokią dieną gali praleisti artimųjų rate.

 

 

„Kasmet kiekvienas gimtadienis šiek tiek suteikia peno naujiems pamąstymams apie save, gyvenimo prasmę. Taip pat pagalvoji ir apie tai, kiek jau pavyko įvykdyti užsibrėžtų tikslų, ką norėtum dar nuveikti ateityje. Taigi pastarieji apmąstymai jau ateina, - šypsodamasi pasakojo

D.Karalienė. - Nors realiai gimtadienių nesureikšminu. Nemėgstu švęsti kažkaip pompastiškai. Todėl ir šiais metais tikiuosi ramaus, jaukaus gimtadienio."

Paklausta apie šios dienos planus, irkluotoja atsakė, jog tuo užsiima vyras Jonas. Sutuoktinis gimtadienio organizavimo reikalus liepė palikti jam ir nesikišti: „Taigi visos staigmenos ir planai priklauso nuo jo. Nors mes jau susitarėme, kad kažkokių didelių planų nebus. Tiesiog kasdien būna po dvi treniruotes. O dėl gimtadienio jų niekas tikrai neatšaukia. Tad ir ši diena bus darbinga. Todėl norisi tik simboliško gimtadienio."

Prisiminimais „perbėgusi" karjerą, D.Karalienė sakė, jog niekada neteko gimtadienio paminėti varžybose ar treniruočių stovyklose užsienyje. Visi gimtadieniai būdavo sutinkami Trakuose. Tad pastaroji tradicija tęsis ir toliau. „Taigi namų jaukumo gimtadienis išliks ir šiemet", - pridūrė irkluotoja.

Sportininkė pripažįsta, kiekviena dovana yra labai brangi širdžiai. Nors, pasak jos, dovanų irgi nereikėtų sureikšminti, juk svarbiausia - buvimas su mylimais žmonėmis. „Juk dovanos yra tik daiktai. Buvimas su artimaisiais man įsimena labiausiai. Žinoma, kai sukūrėme šeimą (2016 m. rugsėjo pradžioje D.Karalienė ištekėjo, o 2019 m. balandžio pradžioje tapo dvynukų mama - aut. past.), laikas su vaikučiais ir vyru tapo pats svarbiausias. To visada labiausiai ir norisi", - atviravo D.Karalienė.

Gimtadienio proga irkluotoja sau linkėjo neprarasti ryžto ir jaunatviškumo: „Kasmet vis labiau jaučiu ateinančią brandą. Linkiu sau, kad tas jausmas nepradingtų ir gyventi taptų vis maloniau. Kai save labiau pažįsti, gyvenimas tampa stabilesnis ir teikiantis daugiau džiaugsmo."

D.Karalienė irkluoti pradėjo būdama 15 metų. Žinoma, karjeroje buvo ir pertraukų, tačiau, pasak irkluotojos, ji niekada nebuvo užsibrėžusi kažkokios ribos, kiek turėtų tęsti sportus. Primename, jog 2020 m. spalio pabaigoje D.Karalienė pranešė apie sugrįžimą į didįjį sportą po motinystės atostogų. Olimpinė prizininkė karjeros pabaigą buvo paskelbusi 2017 m. „Kai po motinystės atostogų grįžau į sportą, atrodo, jog dabar tiesiog viskas teka sava vaga. Iš tikrųjų stengiuosi per daug į priekį nieko neplanuoti. Bandau gyventi šia diena, dabartiniu sezonu, artėjančiomis varžybomis. O bus taip, kaip bus. Tiesiog stengiuosi viską daryti geriausiai, kaip galiu ir mėgautis procesu", - pabrėžė sportininkė.

Suderinti sportą ir motinystę, kas pasak jos, nėra labai lengva, D.Karalienei padeda vyras, jo tėvai ir auklė. „Mūsų auklė yra nuostabi. Ji rytais mums padeda, kai reikia nuvežti vaikučius į užsiėmimus. Taigi viskas yra įmanoma. Nors, aišku, pagalbos prireikia", - šypsodamasi pridūrė irkluotoja.

Artimiausias startas D.Karalienės laukia birželio 24-26 d. Tuomet Trakuose vyks 60-oji tarptautinė regata „Gintariniai irklai". Šiose varžybose, sportininkės teigimu, vyks atrankos į trečiąjį pasaulio taurės etapą. Pastarasis liepos 8-10 d. bus organizuojamas Liucernoje (Šveicarija). Antrąjį etapą, rengiamą birželio 17-19 d. Poznanėje (Lenkija), mūsiškiai praleis.

„Bus bandomos skirtingos merginų įgulų kombinacijos. Aiškinsimės, kuri kombinacija yra daugiau žadanti, greitesnė. Galima sakyti, Trakuose bus tarsi kontrolinės varžybos, o paskui matysime, kokia Lietuvos rinktinė vyks į Šveicariją", - teigė olimpinė prizininkė.

Kaip jau rašėme, pirmajame pasaulio taurės etape Belgrade D.Karalienė jėgas išbandė vienvietėje valtyje. B finale ji distanciją įveikė per 7 min. 42,13 sek. ir finišavo antra, o bendrojoje įskaitoje užėmė aštuntąją vietą. Irkluotoja po dešimtmečio tarptautiniame starte vėl sėdėjo vienvietėje valtyje. Prieš tai paskutinis jos tarptautinis startas vienviete buvo 2012 m. Londono olimpinėse žaidynės, kur ji finišavo aštunta. Buvusi D.Karalienės porininkė 28-erių Milda Valčiukaitė, su kuria 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse moterų porinių dviviečių varžybose buvo iškovoti bronzos medaliai, praėjusių metų pabaigoje paskelbė apie profesionalios karjeros pabaigą.

„Kalbant apie šį sezoną, tiesiog norėtųsi, jog iš mūsų grupelės merginų būtų atrinktos geriausių sudėčių įgulos, kurios važiuos į pasaulio bei Europos čempionatus. Trečiasis pasaulio taurės etapas bus generalinė repeticija prieš tas varžybas. Galiausiai, tikiuosi, jog toms atrinktoms komandoms pavyks gerai pasirodyti svarbiausiose sezono varžybose", - sakė D.Karalienė.

Šių metų Europos irklavimo čempionatas rugpjūčio 11-14 d. vyks Miunchene (Vokietija), o planetos pirmenybės - rugsėjo 18-25 d. Račicėje (Čekija).

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net