respublika.lt

Gyvenimo ritmas pagal golfo kamuoliuką (0)

2021 birželio 07 13:40:29
Aistė LABINAITĖ

Didžiąją metų dalį Gilė Bitė Starkutė praleidžia už Atlanto, kur mokosi ir žaidžia golfą. Tačiau kiekvienas, kad ir trumpiausias sugrįžimas į gimtinę, pajėgiausiai Lietuvos golfo žaidėjai suteikia didžiulį džiaugsmą. Sportininkę džiugina ir tai, jog mūsų šalyje golfas išgyvena augimą. Tiesa, su Lietuva susijusi ir didžiausia golfo žaidėjos svajonė. „Noriu patekti į olimpines žaidynes ir ten ginti Lietuvos garbę", - „Vakaro žinioms" sakė G.B.Starkutė.

×
nuotr. 2 nuotr.
Po sezono ir mokslo metų JAV pajėgiausia mūsų šalies golfo žaidėja Gilė Bitė Starkutė grįžo į Lietuvą. LGF, Arizonos universiteto nuotr.

 

Banguotas sezonas

Arizonos universiteto antrakursė šiais metais mokslus baigė su aukščiausiu A įvertinimu, o jos atstovaujama Arizonos „Wildcats" komanda NCAA čempionate užėmė trečiąją vietą. Pasak G.B.Starkutės, pastarasis sezonas buvo tarsi pasivažinėjimas amerikietiškais kalneliais.

„Golfo sezonas prasidėjo labai sunkiai, nes pusė mūsų komandos dėl įvairių priežasčių nebuvo grįžusi į JAV. Pirmuosiuose sezono turnyruose net negalėjome žaisti kaip komanda. Galiausiai per vasarį-balandį visos susirinkome ir daug dirbome. O sezono pabaiga buvo kažkas neįtikėtino, gegužę JAV jau buvome trečios. Tokios patirties gyvenime dar nesu turėjusi. Finišavome geriausiai, kaip tik galėjome", - pasakojo golfo žaidėja.

G.B.Starkutės teigimu, visos komandos narės suprato, jog padaryti darbą reikia dabar arba niekada. Mat kai kurios žaidėjos jau baigė mokslus, kitos - nusprendė atsisveikinti su komanda, tad šansas atiduoti viską, kas įmanoma, buvo paskutinis. „Buvo paskutinis šansas įrodyti, kad sunkus darbas atsiperka. Kaip komanda atidavėme viską, ką galėjome", - pridūrė sportininkė.

Apžvelgdama visą sezoną, G.B.Starkutė sakė, jog sunku išskirti kažkokį vieną, labiausiai nuvylusį dalyką. Juk iš kiekvienos nesėkmės gauni vertingų pamokų. „Tačiau vienas didžiausių nusivylimų šiemet buvo varžybose Naujoje Meksikoje, kai pirmus du raundus sužaidžiau labai gerai ir turėjau per daug vilčių. Tuomet paskutiniame raunde sužaidžiau taip blogai, kaip nesu žaidusi turbūt jau kokius penkerius metus. Tačiau suprantu, jog tai yra didelė pamoka. Tai leido savyje atrasti tam tikrus dalykus, suvokti, kur dar reikia padirbėti, ką patobulinti", - kalbėjo golfo žaidėja.

Sezono metu lietuvei reikia derinti ir mokslus, ir golfą. Juk, pasak G.B.Starkutės, reikia nepamiršti ir išsilavinimo. Per dieną dažniausiai paskaitos trunka apie tris valandas: „Tuomet laukia 3-3,5 valandos golfo treniruočių ir du kartus per savaitę valanda fizinio pasiruošimo. Tad per savaitę golfo būna apie 20 valandų, kartais ir daugiau, o fizinio pasiruošimo - 2-3 valandos."

Sportininkė pripažino, jog kartais kyla ir tokių minčių, kad norisi viską mesti. „Šiame sezone vienu momentu buvo tas jausmas. Tiesiog viduryje sezono nepasirodėme labai gerai kaip komanda, tad trenerė truputį paspaudė ir turėjome mažiau laisvadienių, teko daugiau pasitreniruoti. Tačiau pačios supratome, kad nerodome tokių rezultatų, kokie turėtų būti. Tuomet po tokių dviejų savaičių sakiau, jog nebenoriu, reikia pertraukos. Tačiau galiausiai viskas pasibaigė gerai, tad viskas buvo tik į naudą", - pasakojo G.B.Starkutė.

Simboliškos atostogos

Golfe ilgų atostogų nebūna, sezonas tęsiasi visus metus. Taigi grįžusi į Lietuvą G.B.Starkutė dabar poilsiui skirs maždaug savaitę, pabus su šeima, susitiks su draugais. Paskui sportininkėtobulins techninius žaidimo įgūdžius su šalies rinktinės treneriu suomiu Ariu Savolainenu.

Birželio pabaigoje G.B. Starkutė ketina dalyvauti Vokietijos atvirajame mėgėjų čempionate. Liepą lietuvė grįš į JAV, kur dalyvaus atvirojo JAV mėgėjų čempionato atrankinėse varžybose ir „North and South Women's Amateur Championship" turnyre. Liepos pabaigoje lauks Europos čempionatas Didžiojoje Britanijoje. Rugpjūtį, jei pavyks patekti, ji išbandys jėgas atvirajame JAV čempionate bei atvirosiose Lietuvos mėgėjų pirmenybėse.

„Realiai mes normalių atostogų ir neturime. Žinoma, gali padėti lazdą į spintą porai savaičių, bet supranti, jog negali tiek atsipalaiduoti, nes reikia treniruotis. Juk įgūdžius labai lengva prarasti", - pridūrė sportininkė.

Per metus JAV G.B.Starkutė praleidžia apie devynis mėnesius, o Lietuvoje - likusius tris. Tiesa, pastarieji gimtinėje leidžiami tik iš dalies, mat tuo metu dažniausiai tenka važinėti po turnyrus Europoje.

„Kai būnu Lietuvoje, didžiąją laiko dalį treniruojuosi. Tačiau kartais smagu ir čia sudalyvauti įvairiuose mažesniuose turnyruose. Juk ten pažįstu kiekvieną žmogų, visi yra draugai. Birželio pradžioje, kai dar nėra rimtų turnyrų užsienyje, žaisiu poroje turnyrų mūsų šalyje. Noriu palaikyti formą ir gerai praleisti laiką", - teigė golfo žaidėja.

Lietuva - maža šalis, JAV - didžiulė. Žinoma, pats žaidimas čia nesiskiria. Tačiau, pasak G.B.Starkutės, yra kelios golfo vystymosi stadijos ir čia mūsų šalis dar kažkiek atsilieka.

„JAV golfas jau daug metų yra didžiulis dalykas. Lietuvoje ši sporto šaka labai sparčiai vystosi. Žinoma, žaidėjų mes turime mažiau. Galbūt neturime tiek daug trenerių, laukų, bet turime pakankamai tam, kad būtų didžiulis augimas, kuris šiuo metu ir vyksta. Todėl man smagu grįžti kiekvieną vasarą, pamatau vis daugiau naujų veidų, vis daugiau žaidžiančių vaikų. Suprantu, jog dar keliolika metų ir nebereikės lyginti, abiejose šalyse bus viskas taip pat", - įsitikinusi sportininkė.

Visko pradžia

G.B.Starkutė golfą žaidžia jau apie 13 metų. Pradėjau žaisti golfą būdama septynerių. Su šia sporto šaka mane supažindino tėtis. Tuomet golfas Lietuvoje tik pradėjo vystytis. Iš pradžių man tai buvo tik hobis, žaidimas su tėčiu, laiko su šeima praleidimas. Tačiau vėliau, maždaug nuo tada, kai buvau 12 metų, tai pradėjo užimti visą mano laisvalaikį, pradėjau važinėti į varžybas užsienyje. Dabar golfas yra mano gyvenimas", - atviravo sportininkė.

Pasak G.B.Starkutės, golfas jai yra žaidimas, kuris kelia daugybę iššūkių. „Sunku būtų rasti kitą tokį sudėtingą žaidimą. Žinoma, golfo metu smagu būti gamtoje, smagu žaisti. Tačiau taip pat tai yra didžiulis psichologinis išbandymas. Juk golfo lauke turi būti susikoncentravusi 5 valandas be pertraukos. Smegenims tikrai daug darbo tenka. Taip pat tai yra ir fizinis išbandymas, turi būti formoje, negali pavargti po valandos. Juk reikia nueiti 10 km. Tuo pačiu metu reikia ir žaisti. Reikia suderinti darbą ir nepasidavimą. Golfe dar reikia daug kantrybės. Tas golfo daugiapusiškumas suteikia daug džiaugsmo. Golfas tiesiog jau tapo mano gyvenimo būdu", - kalbėjo geriausia mūsų šalies golfo žaidėja.

Ar golfas yra brangus sportas? G.B.Starkutės teigimu, vieno atsakymo nėra. Juk jeigu tu tik pradedi žaisti, golfas nėra brangus žaidimas. „Pradžioje lazdų tikrai nereikia pirkti, jas galima išsinuomoti. Kamuoliukai treniravimosi zonose yra pigūs. Iš pradžių golfas didelių investicijų nereikalauja. Vėliau, kai įsibėgėji ir supranti, jog nori, kad tai užimtų didesnę tavo gyvenimo dalį, investuoti truputį reikia, tačiau juk to reikia kiekvienoje sporto šakoje. Žinoma, reikės nusipirkti rūbų, geresnės lazdos irgi brangiau kainuos. Tačiau kai įdedi daugiau darbo, kaip mano atveju, pamatai, jog golfas gali suteikti labai daug galimybių", - sakė golfo žaidėja.

G.B.Starkutė pasakojo, jog, likus porai metų iki mokyklos baigimo, dar nežinojo, ar norės viena važiuoti į JAV. Tačiau šiuo metu ji ten mokosi ir gauna stipendiją: „Vadinasi, nieko nemoku šalyje, kur mokslas kainuoja 50 tūkst. dolerių (apie 41 tūkst. eurų) per metus. Gaunu lazdas, gaunu visą inventorių, turiu komandą. Matant tai, kokio pajėgumo sportininkės su manimi žaidė, tai jos tikrai galėtų išgyventi iš golfo. Kitaip tariant, įdėjus pakankamai darbo ir pastangų, viskas atsiperka. Žinoma, tai nutinka ne iš karto. Tačiau profesionalų lygį galima pasiekti, žaisti turnyruose ir gauti pinigus. Tikrai yra daug žmonių, kuriems tai yra pagrindinis darbas."

Pagrindinis tikslas

Golfas yra olimpinė sporto šaka. Tad, kaip ir visų sportininkų, taip ir G.B.Starkutės didžiausia karjeros svajonė yra olimpinės žaidynės.

„Jeigu kada nors gyvenime pavyktų patekti į olimpines žaidynes ir ten ginti Lietuvos garbę, tai būtų didžiausios svajonės išsipildymas. Nežinau jokio kito tokio lygio, kokį galima pasiekti", - atviravo lietuvė.

Paklausta, kaip mano, kada olimpinė svajonė galėtų tapti realybe, G.B.Starkutė sakė, jog golfe kelias iki olimpinių žaidynių yra gana sudėtingas. Norint ten žaisti, reikia būti profesionale, o kadangi ji mokosi universitete, dabar profesionale būti negali.

„Manau, jog apie olimpines žaidynes būtų galima galvoti po universiteto baigimo. Noriu baigti studijas, įgyti išsilavinimą verslo srityje. Tačiau, žinoma, golfo tikrai nemesiu, tikrai treniruosiuosi. Ir dirbsiu dėl to, kad patekčiau į olimpines žaidynes. Vadinasi, po 2-3 metų bus galima galvoti apie žaidynes. Žiūrėsime, kaip seksis", - šypsodamasi sakė golfo žaidėja.

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • PADARINIAI: pietinėje Belgijos dalyje – prancūzakalbėje Valonijoje – prasidėjo šiukšlių krizė - po smarkių potvynių, kilusių liepos 14-16 dienomis, regione perpildyti visi sąvartynai, ir statybinių šiukšlių kalnai ėmė dygti nenaudojamoje automobilių magistralėje A601.

  • KELIUOSE: trečiadienio rytą didžiojoje šalies dalyje, išskyrus Utenos ir Kauno apskritis, eismo sąlygas sunkina rūkas, matomumas vietomis siekia iki 200 metrų, o valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, pranešė Lietuvos automobilių kelių direkcija.
  • KOVA: antradienį Graikijos ugniagesiai kovoja su dideliu miško gaisru šiauriniame Atėnų priemiestyje, jo dūmai juntami šalies sostinėje - ugnis šėlsta Dioniso municipaliteto miško masyve, netoli Galinio kaimelio, rajone tarp Stamatos ir Rodopolio gyvenviečių.
  • STIPRUS: pirmadienį Indonezijoje, prie Sulavesio salos pakrantės, įvyko 6,2 balo žemės drebėjimas, pranešė JAV geologijos tarnyba, tačiau perspėjimų dėl cunamio grėsmės nebuvo.
  • KOSMOSE: šeštadienio vakarą virš pietinės Norvegijos naktinį dangų nušvietė didelis meteoritas, sukėlęs bangą pranešimų net iš Švedijos apie pastebėtą dangaus kūną, pranešė vietos žiniasklaida.
  • SIAUTĖJA: miškų gaisras, kilęs už maždaug 100 km į vakarus nuo Barselonos, sunaikino 1 100 hektarų miško ir dirbamos žemės, sekmadienį socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė Katalonijos miškų komisija.
  • GĄSDINO: Filipinus šeštadienį supurtė stiprus žemės drebėjimas, pranešė JAV Geologijos tarnyba (USGS), tačiau jis įvyko giliai po žeme, todėl vietos pareigūnai teigė nesitikintys daug žalos.

  • SKĘSTA: potvyniams apėmus dalį Vidurio Kinijos teritorijos, penktadienį, pasitelkiant savadarbius tiltus, buvo evakuojami kaimų gyventojai - tai daroma dėl šalies rytinės pakrantės link artėjančio taifūno, kuris gali sukelti dar didesnius potvynius.
  • TRANSPORTAS: Europoje antrą šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, padvigubėjo naujų elektra varomų transporto priemonių pardavimai, penktadienį nurodė Europos automobilių gamintojų asociacija (ACEA).
  • ATIDARYMAS: Grikapalyje penktadienį buvo atidaryta didžiausia pagal pagamintos vienoje vietoje elektros kiekį nutolusi saulės elektrinė Lietuvoje, kurios galingumas yra 3,35 MW - platforma nuo jau egzistuojančių skiriasi tuo, kad „SoliTek“ modernių technologijų dėka vartotojams užtikrinama 35-40 proc. efektyvesnė elektros generacija ir dvigubai mažesnė kaina už elektros energiją.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip manote, ar vidaus reikalų ministrė A.Bilotaitė turi atsistatydinti?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jeigu Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už kurią partiją balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+19 +24 C

+15 +21 C

 

+15 +20 C

+21 +29 C

+19 +26 C

 

+24 +27 C

0-6 m/s

0-10 m/s

 

0-9 m/s

       

Nuorodos