Greitį teks pamirštinuotraukos

2020 gruodžio 23 07:12:53 Perskaitė 484

Norvegijos slidininko Peterio Nurtugo (Petter Northug) laukia rimti nemalonumai. Teismas pripažino jį kaltu, tad 34-erių dukart olimpiniam ir daugkartiniam pasaulio čempionui dėl daugybės nusižengimų teks visam gyvenimui atsisveikinti su vairuotojo pažymėjimu ir pasėdėti kalėjime.


Dar rugpjūtį P.Nurtugas, lekiantis didžiuliu greičiu ir viršijantis leistiną greitį, buvo sustabdytas pareigūnų. Su savo prabangiu „Jaguar" automobiliu jis lėkė 168 km per valandą greičiu, nors leistinas greitis buvo 110. Negana to, slidininko telefone buvo rasta vaizdo įrašų, kuriuose jis save filmavo „skrisdamas" gatvėmis. Ten matoma, jog greitis 200 km per valandą, o leistinas - 80.

Galiausiai apsilankius norvego namuose bei darant kratą, rasta kokaino bei kitų narkotikų. Olimpiniam čempionui skirta septynių mėnesių laisvės atėmimo bausmė ir visam gyvenimui atimta teisė vairuoti.

Sportininkas sutiko su jam skirta bausme ir apeliacijos neteiks. „P.Nurtugas pripažįsta kaltę ir prisiima bausmę bei gyvens toliau", - po teismo nuosprendžio teigė slidininko advokatas Halvardas Helė (Halvard Helle).

P.Nurtugas, kuris 2010 m. žiemos olimpinėse žaidynėse Vankuveryje iškovojo du aukso medalius ir 13-ą kartų tapo pasaulio čempionu, profesionalaus sportininko karjerą baigė 2018 m. Pats sportininkas pripažino, jog po to, kai atsisveikino su didžiuoju sportu, turi bėdų su alkoholiu ir narkotikais.

Beje, su policija P.Nurtugas susiduria ne pirmą kartą, 2014 m. jis buvo sulaikytas dėl vairavimo išgėrus. Tuomet jis sudaužė savo automobilį, o kartu važiavęs vyras susilaužė raktikaulį. Po tokio įvykio P.Nurtugas save vadino kvailiu ir sakė, jog jam reikia pagalbos. Tuomet slidininkas prarado teisę vairuoti, tačiau, praėjus penkeriems metams, perlaikė egzaminus ir vėl galėjo grįžti į „trasą".

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net