Galiūno apmąstymų metainuotraukos (5)

2019 rugpjūčio mėn. 07 d. 14:38:19 Perskaitė 1009

Po beveik 30 metų dalyvavimo varžybose ateina laikas ir pailsėti. „Norisi ir namie, ir prie ežero pabūti, norisi ir pažvejoti, ir atsipūsti. Tai natūralu“, - „Vakaro žinioms“ sakė Žydrūnas Savickas. 2019 m. sezone 44-erių galiūnas įjungė atostogų režimą, šiemet sportuoja ir varžybose dalyvauja tik dėl savo malonumo. Ar vietoj metų atostogų nebuvo minčių dėti galutinį tašką karjeroje? Buvo, tačiau to padaryti vis neleidžia nebaigti darbai. Nors ar sugrįš į didįjį sportą, stipruolis dar nėra 100 proc. apsisprendęs.

 

Praėjusį savaitgalį Ž.Savickas dalyvavo Molėtuose vykusiame Lietuvos rąsto kėlimo čempionate. Galiūnas, kuriam priklauso pasaulio rekordas (228 kg), savo jėgas išbandė veteranų klasėje. Iškėlęs 155 kg svorį jis užtikrintai lipo ant aukščiausio nugalėtojų pakylos laiptelio. Antras veteranų įskaitoje liko Donaldas Andriulis (120 kg), trečias - Modestas Beinoravičius (115 kg).

„Galima sakyti, šiemet nesportuoju, o atostogauju. Įprastai žmonės kasmet atostogauja, o aš - kartą per 30 metų. Šiemet „didelėse“ varžybose nedalyvausiu. Tiesiog palaikau kompaniją kolegoms, sudalyvauju įvairiuose renginiuose. Kadangi galvoju kitais metais dalyvauti varžybose profesionaliai, šiemet tiesiog bandau palaikyti formą. Juk visai užmiršus varžybų atmosferą, būtų sunku sugrįžti, - pasakojo
Ž.Savickas. - Molėtuose nekėliau daugiau nei reikėjo. Pergalei būtų užtekę ir 120 kg, bet iškėliau truputį daugiau. Reikėjo juk nors gerą treniruotę padaryti.“

Pasak stipruolio, jau ketverius metus jis gali varžytis ir veteranų klasėje. 2017 ir 2018 m. lietuvis net tapo pasaulio veteranų galiūnų čempionu. Kadangi šie metai „kitokie“, tai ir Molėtuose jis dalyvavo ne stipriausioje klasėje.

„Pasauliniu mastu veteranų klasė yra pakankamai stipri, nes mūsų sportas yra ilgaamžis. Rugsėjo 7 d. Panevėžyje vyks pasaulio rąsto kėlimo čempionatas. Ten taip pat ketinu dalyvauti veteranų įskaitoje. Lietuvoje veteranų dar nėra daug. Šiemet pirmą kartą buvo surengtos rąsto kėlimo varžybos veteranų klasėje, tad, norėdamas populiarinti klasę, nusprendžiau dalyvauti. Planetos pirmenybėse kažkokių tikslų nekeliu. Smagu bus tiesiog dalyvauti, nes varžybose savo jėgas išbandys apie 100 sportininkų“, - kalbėjo galiūnas.

Beveik visą gyvenimą Ž.Savickas griežtai kiekvieną dieną sportavo. O šiemet tai daro kada nori, o ne kada reikia.

„Dabar, kai pasiilgstu sporto salės, tada ir nueinu pasportuoti. Žinoma, ir į paprastesnes varžybas turi žiūrėti rimtai, kitu atveju, gali gauti traumą. Pavojingiau dalyvauti varžybose, kai nesi geriausios sportinės formos. Todėl Molėtuose daug ir nekėliau. Būtų rizikinga ir kvaila poilsio sezono metu patirti traumą“, - pridūrė galiūnas.

Paklaustas apie dabartinę sportinę formą, Ž.Savickas sakė, jog tokio režimo metu ją vertina labai gerai: „Birželio pradžioje su Vidu Blekaičiu užtikrintai triumfavome Lazdijuose vykusiose Europos galiūnų duetų taurės varžybose. Iš tiesų prieš startą buvo streso, nes mažai sportavau, nebuvau geriausios formos. Tačiau net pats nustebau, kai keliose rungtyse, kur nereikia maksimalios jėgos, rodžiau geresnius rezultatus nei įprastai.“

Kodėl vis dėlto pertrauka, o ne galutinis taškas ilgametėje karjeroje?

„Atostogos tam, kad daug ką apgalvočiau. Po praėjusio sezono buvau pavargęs, turėjau kelias smulkias traumas. Tuomet kilo klausimas, ar baigti karjerą. Nes ankstesnis planas buvo baigti po 2018 m. sezono, bet jis susiklostė visai ne taip, kaip norėjau. Buvau pasiruošęs pasiekti pasaulio rąsto kėlimo rekordą, bet varžybose Kenijoje, būdamas svečiu, apsinuodijau, netekau daug svorio, daug jėgos ir neįvykdžiau savo 2018 m. plano. Buvo sunku psichologiškai. Taigi nutariau, kad 2019 m. reikia pailsėti, pasvarstyti, viską sudėlioti į vietas. Galbūt 2020 m. grįšiu į aukščiausio rango varžybas, o galbūt tiesiog pabaigsiu karjerą. Dar 100 proc. nieko negaliu pasakyti“, - teigė Ž.Savickas.

Taigi 2019 m. galiūnas pavadino apmąstymų metais. Tiesa, jis pripažino, jog dabar pamažu jau linksta prie to, kad vis dėlto reikia užbaigti darbus iki galo, pagerinti rekordą ir tada baigti karjerą. Nors pirmais šių metų mėnesiais manė, kad jau viskas atsibodo ir gana.

„Kadangi vis sudalyvauju kokiose varžybose, puikiai jaučiuosi, traumos beveik išgijo, net pasiilgstu tos kovos. Jauti, kad gali varžybose ne tik lengvai „sudalyvauti“, bet ir daug daugiau padaryti. Taigi noro šiek tiek yra, bet dar neturiu 100 proc. sprendimo. Kol kas tai yra tik vizijos“, - pridūrė Ž.Savickas.

Jei vis dėlto nuspręstų baigti karjerą, galiūno teigimu, veikti tikrai būtų ką.

„Visada šalia sporto kažką veikiau. Būdamas Vilniaus tarybos nariu 2011-2015 m. laimėjau du Europos, du pasaulio čempionatų, du „Arnold Strongman Classic“ galiūnų varžybų titulus. Kartais treniruotis tekdavo 22 val., kartais būdavau toks pavargęs po darbų, kad nenueidavau į treniruotę, bet vis tiek sugebėdavau laimėti. Taip pat dar buvo ir verslas, renginiai. Tuo metu visko jau buvo per daug. Dabar krūvį truputį mažinu. Nors dar šalia sporto turiu ir sporto klubų tinklą, vedu seminarus visame pasaulyje, teisėjauju aukščiausio rango varžybose. Veiklos niekada netrūko, labiausiai trūko laiko sau. Taigi šiais metais tikrai mėgaujuosi gyvenimu. Kadangi nuo 16 m. dalyvauju varžybose, beveik niekada ir negyvenau“, - sakė Ž.Savickas.

Stipriausiu žmogumi pasaulyje tituluojamas lietuvis sakė, jog gyvenime yra tiek daug dalykų, tiek neperskaitytų knygų, tiek nepamatytų filmų, kad laiko visada trūks. Tiesiog dabar jis gali sau leisti daugiau nei bet kada.

„Tačiau tikrai nesigailiu sportui atiduotų metų. Viskas buvo puiku. Kiekvienas etapas yra įdomus. Jei daryčiau viską iš naujo, daryčiau su dar didesniu užsidegimu. Reikia gyvenime viską išbandyti, taigi nesigailiu dėl nieko“, - atviravo Ž.Savickas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net