Europos tinklinio čempionate – italių triumfas ir serbės užfiksuotas puolamojo smūgio pasaulio rekordas

(0)
Publikuota: 2021 rugsėjo 07 12:16:22, Lietuvos Tinklinio Federacija
×
Italijos tinklinininkės. CEV nuotr.

Italijos tinklininkės nutraukė Serbijos rinktinės dominavimą Europoje ir trečią kartą istorijoje tapo Senojo žemyno čempionėmis. Serbijoje vykęs Europos moterų tinklinio čempionatas taip pat pažymėtas ir įspūdingais rekordais.

Belgrado „Stark" arenoje vykusį finalą tarp Serbijos ir Italijos stebėjo net 20 656 žiūrovai. Tai naujas lankomumo rekordas moterų tinklinyje. Kovoje dėl aukso italės šventė pergalę 3-1 (24:26, 25:22, 25:19, 25:11).

Serbės laimėjo itin įtemptą pirmą setą, bet italių žaidimas gerėjo su kiekviena minute. Antrajame sete italės rezultatą išlygino, o vėliau demonstravo čempionišką žaidimą ir pelnytai tapo Europos čempionėmis.

Italės Europos čempionėmis anksčiau yra tapusios 2007 ir 2009 metais. Apskritai tai buvo aštuntasis italių medalis Europos pirmenybėse.

Geriausia čempionato žaidėja pripažinta Italijos rinktinės lyderė Paola Egonu.

Serbės Europos pirmenybių prizininkėmis tapo septintą sykį.

Bronzos medalius iškovojo turkės, kurios mažajame finale 3-0 (25:20, 25:19, 25:23) nugalėjo Nyderlandų tinklininkes.

Pusfinalyje serbės 3-1 (32:34, 28:26, 25:23, 25:13) nugalėjo turkes, o italės 3-1 (25:19, 25:17, 16:25, 25:18) palaužė olandes.

Pusfinalyje tarp Serbijos ir Turkijos užfiksuotas naujas pasaulio moterų puolamojo smūgio greičio rekordas. Geriausia pasaulio tinklininke laikoma serbė Tijana Boškovič. Ji pirmajame sete atliko smūgį, kurio greitis buvo 110,3 km/val. Iki šiol greičiausias smūgis priklauso kanadietei Kierai van Ryk (108,1 km/val.).

Europos moterų tinklinio pirmenybės šiemet vyko keturiose valstybėse - Serbijoje, Bulgarijoje, Kroatijoje ir Rumunijoje.