Europos kerlingo čempionate – istorinė Lietuvos vyrų rinktinės pergalė

(0)
Publikuota: 2021 lapkričio 22 10:36:37, Dominykas Genevičius
×
Celine Stucki/WCF nuotr.

Lilehameryje (Norvegija) įsibėgėja Europos kerlingo (akmenslydžio) čempionatas. Antrąją čempionato dieną pirmosiomis pergalėmis nudžiugino B divizione rungtyniaujančios Lietuvos vyrų ir moterų rinktinės.

Vyrų turnyro B grupėje Kontantino Rykovo komanda savo antrosiose rungtynėse 8:4 nugalėjo pajėgią Latvijos komandą. Tai buvo pirmoji Lietuvos akmenslydininkų pergalė prieš latvius per visą oficialių rungtynių istoriją.

Lietuvos vyrų rinktinė, kuriai taip pat atstovauja Arūnas Skrolis, Paulius Kamarauskas, Donatas Kiudys bei Nedas Ivanauskas, po šešių kėlinukų pirmavo 6:2. Tuomet latviai minimaliu skirtumu laimėjo du iš eilės kėlinukus ir priartėjo iki 4:6. Devintajame kėlinuke lietuviai pridėjo tašką, o dešimtajame įtvirtino pergalę dar dviem taškais.

Turnyro starte šeštadienį lietuviai 2:8 nusileido vienai B diviziono favoričių Rusijos rinktinei.

Pirmadienį Lietuvos vyrų rinktinė susitiks su abu pirmus mačus pralaimėjusia Baltarusijos komanda.

Tuo tarpu moterų turnyrą dar šiemet C divizione triumfavusi ir vietą aukštesnėje grupėje iškovojusi Virginijos Paulauskaitės vedama Lietuvos rinktinė pradėjo dviem pralaimėjimais - 3:6 nusileista norvegėms ir 5:10 - anglėms.

Vis tik antrąją dieną Lietuvos komanda, kurią, be V. Paulauskaitės, sudaro Olga Dvojeglazova, Dovilė Aukštuolytė ir Rūta Blažienė, pademonstravo savo tikrąsias galimybes ir 7:3 įveikė Vengrijos ekipą, kuriai tai buvo pirmoji nesėkmė po dviejų pergalių iš eilės.

Lietuvės pirmąjį kėlinuką laimėjo 2:0, o po penktojo jau pirmavo 5:1. Nors varžovės buvo sumažinusios atsilikimą iki dviejų taškų, mačo pabaigoje Lietuvos rinktinė sužaidė tiksliai ir šventė gražią pergalę.

Antrajame dienos susitikime lietuvės atkakliai kovėsi su Latvijos komanda, bet turėjo pripažinti varžovių pranašumą 4:6.

Pirmadienį lietuvaičių laukia akistatos su Suomijos bei Slovėnijos ekipomis.

Europos kerlingo čempionato B divizione varžosi 16 vyrų ir 10 moterų ekipų.