Elektrėnų ledo ritulio išsaugojimo plano užuomazgosnuotraukos

2019 spalio 18 08:20:23 Perskaitė 816

Pastaruoju metu Elektrėnų ledo ritulys išgyvena ne pačius geriausius laikus. Daugkartinė Lietuvos čempionė „Energija“ liko be namų, teko pasitraukti iš šalies pirmenybių ir toliau nesibaigia „karas“ su arenos valdytoju. Reaguodama į situaciją, asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių puses, siekdama, kad šiame gilias šios sporto šakos tradicijas turinčiame mieste nemirtų ledo ritulys.

 

Specialiame asociacijos „Hockey Lietuva“ surengtame posėdyje buvo pakviesti „Energijos“ atstovai bei Dariaus Kasparaičio ledo ritulio mokyklos vadovas bei Elektrėnų ledo ritulio arenos valdytojas Valdas Škadauskas. Susirinkimo metu buvo siekiama surasti sprendimą, po kurio Elektrėnuose ir toliau galėtų vykti aukščiausio lygio ledo ritulio kovos.

Susitikimo metu iniciatyvos ėmėsi V.Škadauskas, kuris pasiūlė į savo rankas perimti „Energijos“ tęstinumą ir suburti komandą, kuri kitąmet dalyvautų Lietuvos ledo ritulio čempionate. Tokiu būdu būtų galima užtikrinti žaidėjų judėjimą tarp D.Kasparaičio mokyklos auklėtinių ir suaugusiųjų komandos bei garantuoti Elektrėnų klubo dalyvavimą kitų metų Lietuvos ledo ritulio pirmenybėse. Tokiai idėjai pritarė ir D.Kasparaitis, kuris sutiko tapti šios komandos globėju.

Atsižvelgusi į tai, jog tai buvo racionalus pasiūlymas spręsti atsiradusią problemą Elektrėnuose, o modelis, kuriame suaugusiųjų ir vaikų/jaunimo ekipos bei arena priklauso bendrai struktūrai yra sėkmingai vykdomas ne vienoje ledo ritulio šalyje, asociacijos „Hockey Lietuva“ taryba pritarė tokiai iniciatyvai ir ji buvo pristatyta Elektrėnų merui Kęstučiui Vaitukaičiui.

Sprendimus dėl Elektrėnų ledo ritulio ateities šio miesto valdžia planuoja priimti jau artimiausiu metu. O tuo metu toliau tęsiasi neseniai prasidėjusios Lietuvos ledo ritulio pirmenybės. Pirmoji favoritų akistata pateisino prieš šį susitikimą keltas viltis. Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp Vilnaius „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.

Dviem pergalėmis Lietuvos čempionatą pradėjusios komandos susitiko Vilniuje, kur šeimininkai „Hockey Punks“ ledo ritulininkai buvo priversti pirmą kartą šiame sezone ledą palikti be pergalės kišenėje. Varžovų puolimą pristabdę ir solidaus vartininko Artūro Pavliukovo žaidimo sulaukę „Kaunas Hockey“ ledo ritulininkai iškovojo pergalę 3:1. Pirmąjį įvartį 12-ąją min. pelnė Petras Nausėda, o 38-ąją min. pranašumą padvigubino Brendanas Levitas (Brendan Leavitt). Šeimininkams įvartį 56-ąją min. uždirbo Dovydas Vaisovas. Tačiau to neužteko. Galutinį tašką mače sostinėje 60-ąją min. padėjo Michailas Jevstignejevas. Šiose rungtynėse puikiai „Kaunas Hockey“ vartus gynęs A.Pavliukovas atrėmė net 40 metimų iš 41, o Simas Baltrūnas susitvarkė su 30 smūgių iš 32.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net