„Eglės“ rankininkės laimėjo sostinės derbį ir pateko į Lietuvos čempionato finalą

(0)
Publikuota: 2023 gegužės 05 11:26:18, Rankinis.lt informacija
×
nuotr. 2 nuotr.
Rankinis.lt nuotr.

Lietuvos moterų rankinio čempionate paaiškėjo finalininkės. Reguliariojo sezono nugalėtoja Kauno r. „Cascada-HC Garliava SM" finalo serijoje susitiks su Vilniaus „Eglės" komanda.

Pusfinalio serijoje iki dviejų pergalių „Eglės" rankininkės 2:1 pranoko kitą sostinės ekipą SM „Sostinės tauras". Lemiamose rungtynėse „Eglė" iškovojo pergalę rezultatu 31:23 (15:13).

Beveik visą pirmą kėlinį pirmavo „Sostinės tauro" komanda, tačiau prieš pertrauką „Eglė" persvėrė rezultatą savo naudai. Antro kėlinio pradžioje „Sostinės tauras" vėl susigrąžino persvarą, bet neilgam. Paskutinį kartą rezultatas lygus 18:18 buvo 39 minutę. Per likusį rungtynių laiką „Eglės" rankininkės pelnė net 13 įvarčių, o varžovėms leido įmesti tik 5 įvarčius.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 7 įvarčius pelniusi Rita Rakauskienė, 6 įvarčius prie pergalės pridėjo Beatričė Ruseckaitė, po 4 įvarčius įmetė Greta Makovskytė, Deimantė Burbaitė ir Dovilė Navikaitė. „Sostinės tauro" komandai 7 įvarčius pelnė Singrida Kulikovaitė, 5-is surinko Silvija Mackonytė, 4-is įmetė rezultatyviausia Lietuvos čempionato rankininkė Gabija Pilikauskaitė.

„Iškovojome įtikinamą pergalę. Rungtynių pradžioje varžovės išgąsdino savo energija, bet tos energijos joms neužteko visam susitikimui ir mes perlaužėme rungtynių eigą. Kol neišlyginome rezultato, ilgą laiką vijomės varžoves, bet po to dominavome aikštelėje. Vaisių davė tiek gera gynyba, tiek geras taktinis žaidėjų pasirinkimas. Svarbiausia buvo charakteris. Merginos parodė gerą nusiteikimą ir įrodė, kad ne veltui trečius metus pateko į Lietuvos čempionato finalą", - teigė „Eglės" treneris Karolis Kaladinskas.

Finale praėjusio sezono vicečempionės „Eglės" rankininkės susitiks su pernai bronzą laimėjusia „Cascada-HC Garliava SM". Pergalingai šį sezoną rungtyniaujančios garliaviškės reguliariajame sezone iškovojo visas 12 pergalių, o pusfinalio serijoje 2:0 pranoko čempiono titulą praradusį Kauno „Žalgirį". Be to Garliavos komanda šį sezoną jau laimėjo Supertaurę ir tapo Lietuvos rankinio federacijos taurės turnyro nugalėtoja.

„Aiški finalo favoritė yra „Garliavos" komanda. Ji demonstruoja gerą žaidimą ir šį sezoną dar nepatyrė pralaimėjimo skonio. Bet finalas yra naujas baltas lapas ir jame visko gali nutikti. Aš tikiuosi, kad finalo serija bus ilga. Kovosime iki galo ir tikimės pasiekti pergalę išvykoje, kuri gali daug lemti", - sakė „Eglės" treneris.

Lietuvos čempionato finalo serija iki trijų pergalių prasidės gegužės 10 d. Garliavoje.

Dėl bronzos medalių iki dviejų pergalių kovos pusfinaliuose pralaimėjusios „Sostinės tauro" ir „Žalgirio" rankininkės.