Dviratininkės R.Leleivytės komanda džiūgauja: pagaliau laimėtas „Giro d’Italia“ etapas

2019 liepos mėn. 08 d. 19:09:57
Ingrida Petuchovaitė, Elta

Italijos moterų dviračių komandos „Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano“, kuriai atstovauja Rasa Leleivytė, kieme - didžiulė šventė. 20-metė šios ekipos narė italė Letizia Borghesi pirmadienį laimėjo 30-ųjų daugiadienių lenktynių „Giro d’Italia“ ketvirtąjį etapą.

×
Vytauto Dranginio (LTOK) nuotr.

Tai pirmoji 2010 metais įkurtos komandos pergalė šiose prestižinėse lenktynėse.

R. Leleivytė finišavo dešimta ir pelnė keturis pasaulio reitingo taškus.

L. Borghesi 100,1 km nuvažiavo per 2 val. 29 min. 50 sek. Už pergalę jai atiteko 25 pasaulio reitingo taškai. Po finišo paaiškėjo, kad jau ranką į viršų iškėlusi kita italė Nadia Quaglioto („Ale Cipollini“) liko antra. Trečia finišavo dar viena italė Chiara Perini („BePink“). Šios trys dviratininkės nuo grupės atitrūko 38-ajame kilometre. Jų persvara, iki finišo likus 23 km, siekė 4 min. 45 sek. 4-81 vietas užėmusios dviratininkės nuo nugalėtojos atsiliko 42 sek.

Lydere išliko lenkė Katarzyna Niewiadoma („Canyon SRAM“), kuri pirmadienį finišavo 19-a.

30-metė R. Leleivytė bendrojoje įskaitoje yra 47-a. Devintą kartą šiose lenktynėse dalyvaujanti daugkartinė Lietuvos čempionė lyderei pralaimi 5 min. 21 sek.

10 etapų lenktynes, kurios baigsis sekmadienį, pradėjo 143 dviratininkės iš 24 komandų ir 30 šalių. Lenktynių prizų fondas šiemet padidėjo 13 tūkst. eurų. Dabar jame - 50,5 tūkst. eurų.

2006 ir 2007 metais „Giro d’Italia“ lenktynes laimėjo Edita Pučinskaitė. Šių varžybų prizininke yra tapusi ir Diana Žiliūtė.

Pasidalink: Pasidalink: Facebook

• PASITRAUKĖ: sporto prekių gamintoja „Nike“ antradienį paskelbė, kad iš bendrovės generalinio direktoriaus pareigų pasitraukia Markas Parkeris.
  • IGNALINA: trečiadienį Vyriausybė pritarė siūlymui nustatyti lėšų giluminiam atliekynui įrengti ir radioaktyviosioms atliekoms tvarkyti kaupimo tvarką bei sumažinti administracinę naštą likviduojant Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo fondą.

Kaip manote, ar reikalingi išankstiniai Seimo rinkimai?

Ar jau keitėte padangas savo automobiliui?