Dviratininkė R.Leleivytė Europos čempionate - dešimta

2019 rugpjūčio mėn. 10 d. 22:10:59
Ingrida Petuchovaitė, Elta

Alkmare (Olandija) vykstančio Europos dviračių plento čempionato moterų grupinėse lenktynėse šeštadienį daugkartinė Lietuvos čempionė Rasa Leleivytė užėmė dešimtąją vietą.

×
EPA-Eltos nuotr.

Už šį pasiekimą mūsų šalies dviratininkei atiteko 25 pasaulio reitingo taškai. R. Leleivytė Lietuvai pelnė ir tiek pat olimpinės atrankos reitingų taškų.

Medalius išsidalijo trys pabėgime dalyvavusios dviratininkės: auksą iškovojo olandė Amy Pieters, sidabrą - italė Elena Cecchini, o bronzą - asmeninėse lenktynėse antra buvusi vokietė Lisa Klein. 28-erių metų A. Pieters 115 km nuvažiavo per 2 val. 56 min. 3 sek. Už pergalę jai atiteko 150 pasaulio reitingo taškų.

R. Leleivytė nuo nugalėtojos atsiliko 25 sek.

Londono olimpinių žaidynių bei po triskart pasaulio ir Europos čempionė olandė Marianne Vos užėmė 13-ąją poziciją (+25 sek.). Nugalėtojos titulą gynusi 2007 metų pasaulio čempionė italė Marta Bastianelli (+29 sek.) finišavo 19-a.

Kita Lietuvos atstovė Katažina Sosna nefinišavo.

„Tikėjausi geresnio rezultato, - po finišo sakė R. Leleivytė. - Buvo labai sunku dėl stipraus vėjo. Startavome iš paskutinių pozicijų, o Nyderlandų rinktinė jau pradžioje žiauriai užsuko ir gale startavusios atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje. Šiaip ne taip nusigavau iki priekio, o paskui du ratus niekaip negalėjau atsigauti - problemų kėlė stiprus vėjas ir posūkis po posūkio. Man dešimta vieta - patenkinamas rezultatas“.

Lenktynėse dalyvavo 100 dviratininkių iš 26 šalių. Klasifikuotos 69 dalyvės. Olandijai, Italijai, Vokietijai, Lenkijai ir Belgijai atstovavo po aštuonias dviratininkes.

R. Leleivytė pernai ir 2016 metais Europos čempionate buvo penkta, o 2017 metais - 12-a. Pernai pasaulio čempionate ji užėmė 11-ąją vietą, o šiemet Europos žaidynėse buvo devinta.

Jaunimo (iki 23 metų) grupines lenktynes laimėjo italas Alberto Dainese, 138 km nuvažiavęs per 3 val. 8 min. 53 sek.

Lietuvos dviratininkai Rojus Adomaitis, Justas Beniušis, Mantas Januškevičius ir Venantas Lašinis nefinišavo.

Lenktynėse dalyvavo 150 dviratininkų iš 34 šalių. Klasifikuoti 52 dalyviai.

Sekmadienį 12.30 val. (Lietuvos laiku) prasidės 172 km vyrų grupinės lenktynės. Jose Lietuvai atstovaus Ramūnas Navardauskas ir Evaldas Šiškevičius.

• KELIUOSE: praėjusią parą – antradienį – šalies keliuose eismo įvykiuose, pirminiais duomenimis, žuvo vienas žmogus; sužeisti 9 eismo dalyviai, tarp jų – 2 nepilnamečiai.
  • SPROGMUO: trečiadienį Parvano provincijos Bagramo rajone prie didelės JAV aviacijos bazės sprogo užminuotas automobilis; nukentėjo daugiau kaip 50 žmonių, jie nugabenti į ligoninę.