Dviratininkas V.Lendelis pasaulio taurės varžybose Glazge – 6-as

(0)
Publikuota: 2019 lapkričio 10 12:16:39, Dominykas Genevičius, Elta
×
Vytauto Dranginio nuotr.

Glazge (Didžioji Britanija) vykstančio 2019-2020 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų antrojo etapo vyrų sprinto lenktynėse, kuriose dalyvavo 35 dviratininkai, Lietuvos atstovas Vasilijus Lendelis užėmė šeštą vietą. Tai – aukščiausias Lietuvos dviratininko pasiekimas pasaulio taurės varžybų sprinto rungtyje nuo 2018 metų sausio, rašo ldsf.lt.

V. Lendelis, kurį treniruoja Dmitrijus Leopoldas, šešioliktfinalyje įveikė vokietį Maximilianą Dornbachą (26-as kvalifikacijoje), aštuntfinalyje nugalėjo olandą Matthijsą Büchlį („Beat“, 10), o ketvirtfinalyje 0-2 pralaimėjo šių metų pasaulio ir Europos čempionatų bronzos medalio laimėtojui lenkui Mateuszui Rudykui (2).

Kvalifikacijos varžybose Vasilijus buvo septintas. Jis 200 m iš eigos įveikė per 9,747 sek. Geriausiai pasirodė dabartinis pasaulio čempionas olandas Harrie Lavreysnas – 9,535 sek. (vid. greitis – 75,511 km/val.). 1-4 vietas užėmę dviratininkai iškart pateko į aštuntfinalį, o 5-28 vietose likę dviratininkai atkrintamąsias varžybas pradėjo nuo šešioliktfinalio.

Penktą vietą užėmė Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas, 2017 metų pasaulio čempionas ir triskart Europos čempionas rusas Denisas Dmitrijevas (6), septintą – Londono ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bei 2011 ir 2016 metų pasaulio čempionas britas Jasonas Kenny'is (9), o aštuntą – surinamietis Jairas Tjonas En Fa (12).

Minske (Baltarusija) vykusio pirmojo etapo sprinto rungtyje V. Lendelis užėmė devintą vietą.

Moterų keirino rungtyje (31 dalyvė) nesėkmingai pasirodė 2010 metų pasaulio, 2012 metų Europos ir šių metų Europos žaidynių čempionė Simona Krupeckaitė. Ji šeštajame pirmojo etapo važiavime tarp šešių dviratininkių buvo antra. Pirma finišavo australė Caitlin Ward. Šeštajame paguodos važiavime S. Krupeckaitė finišavo paskutinė, ketvirta, ir baigė pasirodymą šioje rungtyje.

Daugiakovėje (omniume) Olivija Baleišytė (35 tšk.) tarp 23 dalyvių buvo 16-a. Olivija skrečo rungtyje užėmė 18-ą, tempo lenktynėse – 19-ą, atkrintamosiose lenktynėse – 10-ą, o paskutinėje rungtyje – 20 km (80 ratų; 8 tarpiniai finišai) grupinėse lenktynėse dėl taškų – 12-ą vietas. Lietuvė po trijų rungčių buvo klasifikuota 17-a (32 tšk.). Paskutinėje rungtyje, iki finišo likus 66 ratams, danė Amalie Dideriksen ir O. Baleišytė atakavo, antrajame tarpiniame finiše užėmė pirmą (5 tšk.) ir antrą (3 tšk.) vietas, o, likus 55 ratams, su dar keturiomis varžovėmis pagrindinę grupę aplenkė ratu ir pelnė po 20 taškų.  Po priešpaskutinio tarpinio finišo, likus 10 ratų, O. Baleišytė ir rusė Marija Rostovceva buvo aplenktos ratu ir neteko po 20 taškų.

Nugalėjo pasaulio čempionė olandė Kirsten Wild (121 tšk.). Antrą vietą užėmė Uzbekistano atstovė Olga Zabelinskaja (115 tšk.), o trečią – australė Annette Edmondson (111 tšk.).

O. Baleišytė pirmajame pasaulio taurės varžybų etape Minske buvo 22-a.