Didžiąją Kuršių marių regatos taurę iškovojo Estijos buriuotojai

(0)
Publikuota: 2014 rugpjūčio 03 15:11:38, Respublika.lt, Eltos inf.
×

Šeštadienį Nidoje pasibaigusios 47-osios Kuršių marių regatos pagrindines taures iškovojo estų jachta "Katarina Jee" ir dvi regatos naujokės - jachta "Šiaurinė" ir "Keturi vėjai".

Didžiąją Kuršių marių regatos taurę, kuri skiriama greičiausiai jachtai pagal perskaičiuotą laiką A distancijoje, iškovojo vienintelė užsieniečių jachta regatoje "Katarina Jee". Estai jau ne pirmą kartą laimi Kuršių marių regatą ir išsigabena pereinamąją taurę pas save.

"Nesitikėjau šios pergalės. Dvejus metus nedalyvavau Kuršių marių regatoje, todėl šiais metais nustebau pamatęs dalyvius - laivynas labai atsinaujino, atsirado daug naujų, greitų laivų, lietuviai dalyvauja tarptautinėse regatose ir plaukia labai gerai. Tai buvo tikras išbandymas mums", - po varžybų kalbėjo jachtos "Katarina Jee" kapitonas Martas Tamas (Mart Tamm), jau šeštąjį kartą dalyvaujantis Kuršių marių regatoje.

Pagal perskaičiuotą laiką "Katarina Jee" 18 min. aplenkė jachtą "Jigy Jigy". Nors pastaroji jachta ir nelaimėjo taurės, bet užėmė pirmąją vietą savo grupėje.

"Džiaugiamės rezultatais. Smagu, kad ir mūsų atkaklūs priešininkai - "Katarina Jee" ir jachta "Keturi vėjai" - taip pat bus apdovanoti. Kova tarp mūsų tikrai buvo įtempta, o tai ir yra pats varžybų smagumas", - po varžybų sakė "Jigy Jigy" kapitonas Šarūnas Sodeika.

Mažąją Kuršių marių regatos taurę, kuri skiriama greičiausiai jachtai pagal perskaičiuotą laiką B distancijoje, iškovojo iki šiol šiose varžybose negirdėta vilniečių jachta "Šiaurinė", kuriai vadovauja patyręs kapitonas Marius Vitalis Mudėnas.

"Keturi vėjai" tapo absoliučiai greičiausia jachta pagal tikrąjį laiką. 190 jūrmylių distanciją ji įveikė per 41 val. 45 min. 25 sek. Jos varžovė jachta "Jigy Jigy" pagal realų laiką nuo nugalėtojos atsiliko vos 44 sek.

Klubų įskaitoje jau ne pirmus metus iš eilės laimi ir komodoro Algirdo Brazausko taurę namo išsiveža Vilniaus jachtklubas - jo laivynas surinko daugiausiai įskaitinių taškų regatoje.

Iš viso 47-ojoje Kuršių marių regatoje dalyvavo 54 jachtos. Jos varžėsi penkiuose etapuos. Greičiausios jachtos 190 jūrmylių atstumą įveikė per 41 val. Ilgiausiai praleistas laikas ant vandens - 58 val.

Regatą vainikavo uždarymo šventė ir nugalėtojų apdovanojimai. Lietuvos buriuotojų sąjunga garbės ženklais apdovanojo 13 nusipelniusių buriuotojų, prisidėjusių prie Kuršių marių regatos tradicijų išlaikymo ir buriavimo vystymo. Tarp jų buvo net pirmojoje regatoje, kuri vyko prieš 60 metų, dalyvavusių žmonių, ir ilgamečių regatos teisėjų.

Džentelmeniškiausiu regatos buriuotoju paskelbtas jachtos "Arabela AG Baltic" kapitonas Raimonas Šiugždinis.