D.Gudzinevičiūtė - žiemos olimpinių žaidynių koordinacinėje komisijojenuotraukos

2019 lapkričio mėn. 19 d. 08:45:55 Perskaitė 514

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) lapkričio 18 dieną patvirtino 2026 metų žiemos olimpinių žaidynių Milanas-Kortina koordinavimo komisiją. Jos sudėtyje – ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

 

Komisijai primininkaus olimpietė, TOK bei Europos parlamento narė Sari Essayah iš Suomijos. Buvusi sportinio ėjimo atstovė vadovaus lyčių lygybės principu sudarytai komisijai, kurią sudaro TOK, tarptautinių federacijų, nacionalinių olimpinių komitetų ir Tarptautinio paralimpinio komiteto atstovai.

Kaip apibrėžia „Olimpinė chartija“ koordinavimo komisijos paskirtis – stebėti olimpinių žaidynių organizacinio komiteto pažangą, teikti rekomendacijas dėl žaidynių planavimo, organizavimo, rengimo ir finansavimo, įskaitant bendradarbiavimą su vietos valdžios institucijomis, inspektuoti bazes bei pasiruošimą varžyboms, ruošti ataskaitas TOK Vykdomajam komitetui apie organizuojamo renginio situaciją, iššūkius bei rizikas.

„Milano-Kortinos projektas yra visiškai suderintas su „Olimpine darbotvarke 2020“ ir efektyvia kainų politika, siekiant išnaudoti esamų išteklių galimybes. Ši koordinavimo komisija turi ir žinių, ir įgūdžių, reikalingų bendradarbiauti su žaidynių organizatoriais, todėl neabejotinai išnaudos visą projekto potencialą,“- kalbėjo TOK prezidentas Thomas Bachas.

„Man privilegija dirbti su tokia talentinga žmonių grupe. Tikimės panaudoti savo patirtį padėdami Milano žiemos olimpinių žaidynių organizatoriams pasiekti darnaus vystymosi ir aktyvesnės visuomenės tikslus. Italija ir jos gyventojai žaidynes ypač palaiko, jų energija ir parama mus visus motyvuoja,“- komentavo S. Essayah.

Pirmasis koordinavimo komisijos vizitas Šiaurės Italijoje vyks 2020 m. antroje pusėje. Šių metų gruodžio 10 ir 11 dienomis TOK surengs pradinį susitikimą su Milano-Kortinos žaidynių organizatoriais.

TOK Koordinavimo Milano-Kortinos 2026 komisijos sudėtis:


Vadovė
Seri ESSAYAH (Suomija)

Tarptautinis olimpinis komitetas

Richard L. Carrionas (Puerto Rikas)
Tricia Smith (Kanada)
Jiri Kejval (Čekija)
Daina Gudzinevičiūtė (Lietuva)
Kee Heung Lee (Korėja)

TOK sportininkų komisija
Kikkan Randal (JAV)

Tarptautinės federacijos
Jan Dijkema (Olandija) - ISU

Nacionaliniai olimpiniai komitetai
Alejandro Blanco (Ispanija)

Tarptautinis paralimpinis komitetas
Marianna Davis (JAV)

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net