Dėl medalių kovos jaunoji kartanuotraukos

2011 lapkričio mėn. 10 d. 13:21:07 Perskaitė 1699

Jeruzalėje (Izraelis) lapkričio 16 ir 17 d. vyks Europos tradicinės karatė čempionatas. Šiose pirmenybėse Lietuvos garbę gins penki kovotojai. Pasak Lietuvos tradicinės karatė asociacijos (LTKA) prezidento Giedriaus Dranevičiaus, iš jų visų tikimasi gerų rezultatų.

Keturi Lietuvos sportininkai startuos suaugusiųjų rungtyse, o vienintelė mergina rinktinėje Dovilė Aladaitytė dalyvaus toje pačioje vietoje ir tuo pačiu metu vyksiančiame Europos jaunimo (iki 21 metų) čempionate. Šiais metais buvo pakeisti rinktinės formavimo kriterijai - kviečiami jaunesni sportininkai. LTKA prezidentas G.Dranevičius įsitikinęs, jog tai laikui bėgant duos ypač gerų vaisių, nes jaunimas sklandžiai integruosis, perims patirtį ir nuvykęs į varžybas iškart rodys rezultatus.

- Kaip vyksta pasirengimas Europos čempionatui?

- Pasirengimas vyksta labai sklandžiai. Šį sezoną pakeitėme rinktinės formavimo kriterijus - į rinktinę pradėjome kviesti daug jaunesnius žmones, kad jie dirbtų su didžiausio meistriškumo sportininkais. Orientavomės ne tik į tuos kovotojus, kurie vyks į pirmenybes Izraelyje, bet ir į tuos, kurie galbūt vyks kitais metais.

- Kiek valstybių dalyvaus Europos čempionate?

- Dažniausiai dalyvauja apie 20 valstybių, gali būti 18-23 komandos. Tiksliai žinosime tik tada, kai nuvažiuosime.

- Ar yra valstybės, kurios visada pretenduoja į aukščiausias vietas?

- Tai tarsi užburtas ketvertas. Finale dažnai matomos Lenkija, Italija, Rumunija, Ukraina. Ypač komandinėse rungtyse jos gerai pasirodo. Individualiose rungtyse nutinka visko. Čia ir Makedonijos, ir Čekijos sportininkai puikiai pasirengę. Lietuvius irgi turėtume matyti tuose ketvertuose.

- Kelintą kartą startuosite Europos čempionate?

- Pradėjome startuoti nuo 2002 m. Taigi beveik dešimt metų. Šiemet bus neįprastas čempionato grafikas. Visos pirmenybės vykdavo savaitgaliais. Dabar viskas prasidės pirmadienį - pasirengimo treniruotės, teisėjų kursai, konferencijos ir kongresai. Sportininkai startuos trečiadienį ir ketvirtadienį. Bet toks grafikas sportininkams netrukdo.

- Kokių rezultatų tikitės šiais metais?

- Daug tikimasi iš Dominyko Žibučio, Arnoldo Šarkio, iš jų tikimės prizinių vietų. Taip pat puikaus pasirodymo laukiame iš komandinio kumitė, kur startuos visi keturi vaikinai - Vadimas Akimovas, Norbertas Motiejūnas, A.Šarkis ir D.Žibutis. Mažiausiai 5-8 vietos tikimės iš N.Motiejūno ir V.Akimovo fuku-go rungtyje. Taip pat 5-8 vietos laukiame iš D.Žibučio ir A.Šarkio naujoje paruoštoje em-bu rungtyje. D.Aladaitytė taip pat turėtų užlipti ant nugalėtojų pakylos.

- Kodėl tik penki sportininkai važiuos į Izraelį?

- Yra dvi svarbios sąlygos: pirmiausia, nors sportininkai ir pasiekę meistriškumą, kuris atitinka Europos standartus, jie būtinai turi būti gavę juoduosius diržus. Antra sąlyga - skatiname sportininkus, kad tai nebus turistinė kelionė. Jie turi intensyviai rengtis visus metus. Visi važiuojantys turi būti pretendentai į prizines vietas.

Parengta pagal dienraštį "Vakaro žinios"

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net