(0)
Publikuota: 2021 rugsėjo 20 17:26:26, Ronaldas Račinskas
×
nuotr. 2 nuotr.
Baltijos šalių šaudymo į skraidančius taikinius čempionato finale R. Račinskas iškovojo sidabrą. Pranešimo autorių nuotr.

Rugsėjo 18 - 19 d. Rygoje vyko šaudymo į skraidančius taikinius Baltijos šalių čempionato finalinės varžybos, kuriose varžėsi stipriausi Lietuvos, Latvijos ir Estijos sportininkai iškovoję tokią teisę atrankiniuose čempionato etapuose, kurie vyko Vilniuje, Taline ir Rygoje.

Geriausiai iš Lietuvos atstovų varžybose pasirodė Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatas vilnietis Ronaldas Račinskas. Apvalioje aikštelėje (SKEET) kvalifikacinėse varžybose lietuvio pasiektas rezultatas buvo aukščiausias - 117 pataikytų lėkštelių iš 125 galimų. Finale, kuriame varžėsi šeši geriausiai kvalifikacijoje pasirodę sportininkai, R. Račinskas startavo ne taip sėkmingai ir leido atitrūkti būsimam varžybų nugalėtojui Latvijos atstovui Dainiui Upelnieksui (116 iš 125 kvalifikacijoje ir 52 iš 60 finale). Lietuvis nugalėtojui nusileido 2 taškais (50 iš 60) ir pelnė varžybų sidabrą. Bronzą atiteko kitam Latvijos sportininkui Kasparui Avensui (111 iš 125 kvalifikacijoje ir 34 iš 50 finale). Kiti Lietuvos atstovai į finalinį šešetą nepateko: T. Vaitekūnas užėmė 9 vietą (106 iš 125), A. Baronas - 10 v. (102 iš 125), R. Lisauskas - 12 v. (101 iš 125), L. Solominias - 16 v. (80 iš 125). Įvertinus viso sezono rezultatus Lietuvos komanda (R. Račinskas, T. Vaitekūnas, R. Lisauskas) užiemė 1 vietą. Antri - estai, treti - latviai.

Tranšėjinėje aikštelėje (TRAP) sezoninėje komandų įskaitoje taip pat nugalėjo Lietuvos atstovai (A. Zareckij, D. Blaškevičius, T. Griniukas). Antri estai, treti latviai. Asmeninėse varžybose Baltijos čempionato finale lietuviams sekėsi ne taip gerai. Nors į finalinį šešetą pateko du atstovai iš Lietuvos, jie liko be medalių. Aleksėjus Zareckis užiemė 4 vietą (90 iš 125 kvalifikacijoje ir 19 iš 35 finale), Donatas Blaškevičius liko 6 vietoje (85 iš 125 kvalifikacijoje ir 6 iš 25 finale). Visas prizines vietas užėmė Estijos atstovai. Nugalėjo Andres Kull (102 iš 125 kvalifikacijoje ir 36 iš 50 finale). Dar vienas Lietuvos atstovas V. Dzikevičius kvalifikacijoje pataikė 76 iš 125 ir užėmė 10 vietą.