Baidarininkų ir kanojininkų laukia skirtingos užduotysnuotraukos

2019 rugpjūčio mėn. 21 d. 07:00:08 Perskaitė 468

Dar anksčiau nei akademinio irklavimo atstovai kovą dėl pasaulio čempionato medalių bei olimpinių kelialapių pradės baidarių ir kanojų irkluotojai. Jų pirmenybės Vengrijoje startuos šiandien. Kad taptų olimpiečiais, vienvietininkams reikės patekti į penketuką, o keturvietei įgulai užteks ir 10-osios pozicijos.

 

Čempionate, kuris Segedo mieste vyks rugpjūčio 21-25 d., Lietuvai atstovaus septynios įgulos. Dėl olimpinių kelialapių varžysis šešios, nes Henriko Žustauto mėgstama 200 m vienviečių kanojų irklavimo rungtis nėra įtraukta į olimpinę programą.

Kitose rungtyse reikės taikytis į skirtingas vietas. Vienvietininkams - baidarininkui Arturui Sejai, kanojininkui Vadimui Korobovui ir kanojininkei Rūtai Dagytei - reikės patekti tarp 5 geriausių sportininkų. A.Seja yra praeitų metų pasaulio vicečempionas, V.Korobovas - šių metų Europos jaunimo čempionas, taigi jų patekimas į Tokiją atrodo realus.

Dvivietę baidarę irkluos patyrę Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas, kurie 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse užėmė penktąją vietą. Jiems olimpinį kelialapį garantuotų patekimas į šešetuką. Dvivietės kanojos įgulai - H.Žustautui ir Iljai Dovidovskiui - reikia patekti į aštuntuką.

Keturvietės baidarės įguloje bus 2016 m. olimpinių žaidynių bronzos medalių laimėtojai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas. Jiems kartu su broliais Mindaugu ir Simonu Maldoniais užtektų patekti į geriausiųjų 10-uką ir olimpinis kelialapis atsidurtų kišenėje.

Jei pasaulio čempionate lietuviai olimpinių tikslų nepasieks, kelialapius dar bus galima iškovoti 2020 m. gegužę Europos atrankos varžybose Čekijoje ir pasaulio taurės antrajame etape Vokietijoje.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net