Baidarė finišavo su bronza

(0)
Publikuota: 2019 gegužės 28 08:57:34, Aistė LABINAITĖ
×
Baidarininkas Artūras Seja pirmajame pasaulio taurės etape užėmė trečiąją vietą. Alfredo Pliadžio nuotr.

Prieš birželio 21-30 d. Minske (Baltarusija) vyksiančias Europos žaidynes mūsų šalies baidarininkai ir kanojininkai išbandė savo jėgas pasaulio taurės pirmajame etape Poznanėje. Šiame starte Lietuvos apdovanojimų kraitį papildė vienintelis Artūras Seja. Praėjusių metų pasaulio ir Europos vicečempionas Lenkijoje iškovojo bronzos medalį.

Vyrų vienviečių baidarių 200 m distancijos ketvirtajame atrankos plaukime A.Seja buvo pirmas.Jis finišavo per 35,22 sek. ir beveik 1 sek. aplenkė artimiausią varžovą. Trečiajame atrankos plaukime Ignas Navalauskas (36,400 sek.) buvo antras. Paskui pastarasis laimėjo pirmąjį pusfinalio plaukimą (34,991 sek.), o A.Seja antrajame pusfinalio plaukime finišavo trečias (35,096 sek.). Lemiamoje finalo kovoje A.Seja nuotolį įveikė per 34,730 sek. ir užėmė trečiąją vietą. Nugalėjo britas Lajamas Hytas (Liam Heath, 34,134 sek.), antrąją vietą užėmė prancūzas Maksimas Biomontas (Maxime Beaumont, 34,398 sek.). I.Navakauskas buvo septintas (35,026 sek.).

Per žingsnį nuo apdovanojimo liko Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas. Vyrų dviviečių baidarių 1000 m distancijos finale Lietuvos duetas užėmė ketvirtąją vietą. Laimėjo pasaulio čempionai vokiečiai Maksas Hofas (Max Hoff) ir Jakobas Šopftas (Jacob Schopft). Jie finišavo per 3 min. 9,426 sek. Antra buvo dar viena Vokietijos įgula - Tobiasas Paskalis Šulcas (Tobias-Pascali Schultz) ir Feliksas Frankas (Felix Frank, 3 min. 11,810 sek.), trečiąją - danai Renė Poulsenas ir Nilsas Boe (3.12,33). Lietuvos baidarininkai distanciją įveikė per 3 min. 12,758 sek.

Vyrų keturviečių baidarių 500 m distancijos finale Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas bei Mindaugas ir Simonas Maldoniai užėmė paskutinę - devintąją - vietą. Lietuvos komanda finišavo per 1 min. 24,646 sek. ir daugiau nei 2 sek. atsiliko nuo priešpaskutinėje pozicijoje likusių čekų.Nugalėjo vokiečiai (1.20,006). Antrąją vietą užėmė Prancūzijos (1.20,474), trečiąją - Portugalijos (1.21,014) baidarininkai.

Moterų vienviečių kanojų 200 m B finale Rūta Dagytė finišavo devinta (51,351 sek.), o galutinėje įskaitoje liko 18-a. Mišrių dviviečių kanojų 500 m distancijos finale R.Dagytė su Osvaldu Murza nuotolį įveikė per 1 min. 58,395 sek. ir užėmė šeštąją vietą. O.Murza savo jėgas dar išbandė ir dviviečių kanojų 1000 m distancijoje. Drauge su Jevgenijumi Kuračionoku jie antrajame atrankos plaukime liko aštunti ir nepateko į kitą etapą. Jie finišavo per 3 min. 44,198 sek.

Pasaulio taurės antrasis etapas vyks gegužės 31 - birželio 2 d. Duisburge (Vokietija).