B. Vanagas apie naująjį Dakaro ralio maršrutą: bus įvairesnis ir ilgesnisnuotraukos

2022 birželio 06 09:05:27

Dakaro ralį organizuojanti Prancūzijos A.S.O organizacija pristatė, kaip atrodys kitų metų pirmosios dvi savaitės Saudo Arabijos smėlynuose. Sunkiausias pasaulio ralis startuos per Naujuosius metus - sausio 1-ąją ir baigsis 15 dieną, o lenktynių prologas bus surengtas gruodžio 31-ąją.

 

Lenktynininkai keliaus nuo Raudonosios jūros paplūdimių iki Arabijos įlankos smėlio Dammame. Šis šalies pervažiavimas iš tiesų bus ištisas turas, nes 14 etapų Dakaro ralio dalyviai iš pradžių keliaus į šiaurės vakarų kalnų regionus, o paskui keliaus į gilius pietryčius ir 3 dienas keliaus per kopas.

„Ralio organizatoriai atsižvelgė į lenktynininkų norus turėti įvairesnį ir ilgesnį Dakaro ralį. Žinoma, šiek tiek gaila, kad jis ir vėl vyks tik vienoje valstybėje - Saudo Arabijoje. Bet ši didelė valstybė tikrai turi dar daug ką pasiūlyti", - teigia lenktynininkas Benediktas Vanagas.

Ilgiausias Dakaras nuo 2014 metų

2023 m. Dakaras išsiskiria savo trukme - 14 etapų ir prologas, kurie sudaro 15 dienų varžybų. Į maršrutą įtraukta 70 proc. naujų specialiųjų etapų. Be to, tai tankiausias ralio formatas per visą šiuolaikinę Dakaro ralio istoriją - didžiosios daugumos specialiųjų etapų ilgis siekia beveik 450 km.

Susisiekimo sektoriai bus trumpesni, o finišo linijos bus arčiau bivuakų, todėl sutrumpės susisiekimo laikas. Iš viso beveik 5 000 kilometrų ilgio specialiųjų etapų, todėl šios varžybos bus ilgiausios nuo 2014 m.

Kaip ir praėjusiais metais, Dakaro ralio direktorius Davidas Castera dar kartą pažadėjo sukurti lenktynininkams iššūkį ir surengti 3 etapus „Empty Quarter" dykumoje. Tai vieta, kur kopų aukštis gali siekti net iki 500 metrų ir turėtų simbolizuoti prie savo ištakų sugrįžtantį Dakarą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net