Auksinis Europos gimnastasnuotraukos (1)

2020 gruodžio 15 11:37:25 Perskaitė 648

Robertas Tvorogalas tapo Europos čempionu. Lietuvos gimnastas triumfavo pratimų ant skersinio rungtyje. Senojo žemyno sportinės gimnastikos pirmenybėse Mersine (Turkija) jis dar iškovojo ir bronzos medalį. Pastarąjį lietuvis „nuskynė" pratimuose ant lygiagrečių. Du kartus ant prizininkų pakylos jaunimo varžybose lipo ir Gytis Chasažyrovas.

Pratimų ant skersinio rungties finale R.Tvorogalas pasirinko sunkiausią programą ir už jos išpildymą gavo 8,400 balo. Iš viso mūsiškio sąskaitoje buvo 14,800 balo. Europos čempionato sidabras atiteko Kroatijos gimnastui Tinui Srbičiui (14,600 balo), o bronzos medaliu pasipuošė Aleksanderis Mjakininas (Alexander Myakinin, 14,200) iš Izraelio.

Prieš pastarąją rungtį R.Tvorogalas dar dalyvavo ir pratimuose ant lygiagrečių. Finale jis surinko 14,500 balo ir liko trečias. Senojo žemyno čempionu tapo Turkijos atstovas Ferhatas Aricanas (15,100), o vicečempiono titulas atiteko ukrainiečiui Petro Pachniukui (14,766).

Praėjusiais metais R.Tvorogalas iškovojo aukso medalį Europos žaidynėse. Ant aukščiausio prizininkų pakylos laiptelio tuomet jis lipo pratimų ant skersinio rungtyje. Taip pat pernai pasaulio sportinės gimnastikos čempionate daugiakovės rungtyje R.Tvorogalas užėmė 29-ąją vietą, kuri užtikrino jam kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes.

Tačiau ne tik R.Tvorogalas džiugino Lietuvą Europos čempionate Mersine. Medalių iškovojo ir G.Chasažyrovas. Pratimų ant arklio rungties jaunimo varžybose jis antrąją vietą (13,366) pasidalijo su Izraelio gimnastu Ejalu Indigu (Eyal Indig). Nugalėjo ukrainietis Ilja Kovtunas (14.233). Kristijonas Padegimas čia liko aštuntas (12,066). O laisvųjų pratimų rungtyje G.Chasažyrovui neprilygo niekas. Mūsų šalies atstovas tapo Europos čempionu (13,733). Antrąją vietą užėmė Ivanas Sevrukas (13,466) iš Ukrainos, trečiąją - vengras Botondas Molnaras (13,400). Finale ant žiedų G.Chasažyrovas liko aštuntas (12,600).