Atvirajame Lietuvos golfo čempionate triumfavo G. Mackelis ir R. Pauliukonytėnuotraukos

2022 rugpjūčio 22 15:35:00

Savaitgalį Europos centro golfo klube įvyko atviras Lietuvos golfo čempionatas, kuriame varžėsi daugiau nei 50 žaidėjų iš septynių valstybių.


Čempiono titulą iškovojo 15-metis Giedrius Mackelis. Jis visas tris dienas pademonstravo geriausius rezultatus ir įtikinamai aplenkė visus varžovus. Per tris raundus sportininkas išnaudojo 219 smūgių (PAR +6).

Po sėkmingos paskutinės dienos į antrąją vietą pakilo latvis Francis Gavars (233 smūgiai). Bronza atiteko Gediminui Mackeliui (234 smūgiai). Vos smūgiu nuo jo atsiliko Darius Momkus.

Penktąją poziciją pasidalino Kajus Pacauskas ir latvis Janis Spalvinš (238). Po antrosios dienos antroje vietoje buvęs Mindaugas Vaičius trečiajame raunde pasirodė nesėkmingai ir nukrito į septintąją vietą (239).

Giedriui Mackeliui tai buvo antrasis laimėtas turnyras iš eilės. Prieš savaitę jis triumfavo ir atvirajame Latvijos golfo čempionate.

„Jau kelis metus iš eilės šiame čempionate likdavau pirmajame penkete, todėl pagaliau laimėti šį turnyrą yra labai smagu. Europos centro golfo klubo laukas nėra labai sunkus, bet jame užfiksuoti gerą rezultatą nėra lengva. Lauke nėra daug „birdie" (PAR -1) šansų, bet taip pat nėra ir labai sunkių duobučių. Visą turnyrą žaidžiau stabiliai ir pavyko stipriai jį užbaigti. Nors smūgių skaičius šią savaitę didesnis, sakyčiau, kad žaidžiau taip pat gerai, o vietomis ir dar geriau nei prieš savaitę Latvijoje", - sakė G. Mackelis.

Praėjusiais metais G. Mackelis atvirajame Lietuvos čempionate turėjo rimtą kovą iki paskutinių duobučių bei turėjo net pripažinti trijų varžovų pranašumą. Šįkart jokios konkurencijos jis nepajuto.

„Golfas yra žaidimas prieš save ir prieš lauką. Žinoma, jeigu rezultatas su priešininku yra labai artimas, tai gali pasirinkti žaidimo strategiją pagal jo klaidas bei jas išnaudoti savo naudai. Kai skirtumas didesnis, vis tiek negali atsipalaiduoti, nes nežinai kaip sužais kiti, o geras rezultatas pabaigoje vis tiek visada džiugina", - teigė G. Mackelis.

Moterų varžybose triumfavo Rugilė Pauliukonytė. Jai prireikė 256 smūgių. Antrąją vietą užėmė jaunoji Patricija Ulozaitė (263), trečiąją - Augustė Skolskytė (265).

Lietuvos golfo federacijos prezidentas Česlav Okinčic džiaugėsi sėkmingai surengtu čempionu ir didele šalių įvairove.

„Tai buvo labai konkurencingas čempionatas su sportininkais iš Australijos, Estijos, Lietuvos, Latvijos, Nyderlandų, Didžiosios Britanijos ir JAV", - sakė Č. Okinčic.

Jis taip pat dėkojo rėmėjams, prisidėjusiems prie čempionato - „Moller‘s vitamins", „Granini Juice", „Vitamin Well drink", „Pulsaar bars", „Startuper‘s Brain Food", „Lindt Chocolate", „Lavazza Coffee" ir oficialiam turnyro vandeniui „Žalia giria".

Taip pat buvo apdovanoti ir kitų amžiaus grupių Lietuvos čempionato nugalėtojai. „Mid-Am" grupėje aukso medaliai atiteko Gediminui Mackeliui ir Zitai Jakimavičienei, o veteranų grupės nugalėtojais tapo D. Momkus bei Neringa Mackelienė.

Šią savaitę Lietuvos moterų golfo rinktinė pradeda pasirodymą pasaulio čempionate Paryžiuje (Prancūzija), o po savaitės ten pat startuos ir Lietuvos vyrų rinktinė.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net