respublika.lt

A.Tamašauskaitė: Olimpiadoje sieksiu prizinės vietos

2014 kovo 02 11:43:29
Aistė LABINAITĖ, žurnalistė

17-metė penkiakovininkė Aurelija Tamašauskaitė, kaip ir dauguma sportininkų, svajoja apie olimpines žaidynes. Tiesa, svajonę išpildyti ji galės jau vasarą, kai atstovaus Lietuvai Kinijoje vyksiančiose jaunimo olimpinėse žaidynėse. O iki suaugusiųjų olimpiados dar teks kiek palaukti. Jaunoji šiuolaikinės penkiakovės atstovė prisipažino apie tai vis pagalvojanti, bet dar reikia išmokti gerai joti. Juk iki šiol ji dalyvaudavo keturkovės varžybose.

Jėgų patikrinimas


Vasario 12-16 d. Baltarusijos sostinėje Minske vykusių jaunių (iki 18 metų) šiuolaikinės penkiakovės varžybų nugalėtoja tapo būtent A.Tamašauskaitė. Ji keturkovėje (be jojimo) surinko 4232 tšk. Kita Lietuvos atstovė Gabija Daraškevičiūtė (3352 tšk.) tarp 32 dalyvių buvo aštunta, Paulė Kairytė (3176 tšk.) - 14-a, o Eglė Švedaitė (3136 tšk.) - 17-a.

„Žinoma, Minske tikėjausi užimti prizinę vietą ir parodyti kuo geresnius rezultatus. Šios varžybos buvo kaip kontrolinės. Galima sakyti, jėgų pasitikrinimas. Ir man puikiai jose pasisekė. Po plaukimo ir fechtavimo buvau šešta. Tačiau per bėgimą, kadangi žinau, kad tai yra mano stiprioji rungtis, visas pasivijau“, - kalbėjo penkiakovininkė.

Dabar artimiausias startas A.Tamašauskaitės laukia jau kovo mėnesį. Kovo 18-23 d. vėl Baltarusijoje vyks Minsko čempionatas.

„Taigi ir čia norisi parodyti kuo geresnius rezultatus. Ir, žinoma, vėl stengsiuosi atsidurti tarp geriausiųjų, ant prizininkių pakylos“, - teigė mergina.

Tačiau pagrindinis šio sezono startas bus rugpjūtį, kai 22-26 d. Nandzingo mieste (Kinija) vyks jaunimo olimpinės žaidynės. A.Tamašauskaitė kelialapį į šias žaidynes iškovojo dar rudenį.

Laukia debiutas


2013 m. rugsėjo 20-23 d. penkiakovininkė dalyvavo Europos kvalifikacinėse varžybose į jaunimo olimpines žaidynes, jos vyko Kaldas da Rainjoje, Portugalijoje. 17-metė lietuvė ir čia tapo čempione. Tada fechtavimo rungtyje A.Tamašauskaitė, surinkusi 920 tšk., užėmė 13-ąją vietą, plaukimo rungtyje buvo 37-a, tačiau kombinuotoje šaudymo ir bėgimo rungtyje buvo pirma (2296 tšk.) ir taip iš 23-iosios vietos pakilo į pirmąją. Antroji vieta Portugalijoje atiteko Didžiosios Britanijos sportininkei Ilidai Prais (Eilidh Prise), o trečioji - Rusijos atletei Adelinai Ibatulinai. Iš viso varžybose dalyvavo 44 Senojo žemyno penkiakovininkės.

„Tikrai nesitikėjau, kad Portugalijoje taip gerai pasiseks ir kad užimsiu pirmąją vietą. Tačiau didelis noras ir pastangos padarė savo. Žinoma, galima vėl paminėti mano stipriąją rungtį bėgimą, kuris padėjo užimti nugalėtojos poziciją ir iškovoti kelialapį. Ta pergalė brangi, nes ji buvo labai netikėta. Taigi suteikė labai didelį džiaugsmą“, - sakė A.Tamašauskaitė.

Tai bus debiutinės penkiakovininkės jaunimo olimpinės žaidynės.

„Žinoma, olimpinių žaidynių lygis skiriasi nuo paprastų varžybų. Tačiau stengsiuosi būti geriausiųjų dešimtuke. Žinoma, pagalvoju ir apie aukštesnę vietą. Tačiau tik laikas parodys, kaip iš tikrųjų bus. Dabar mano didžiausia svajonė - Kinijoje užimti prizinę vietą. Nesu išimtis, kaip ir dauguma sportininkų svajoju apie olimpinį medalį. Žinoma, pagalvoju ir apie suaugusiųjų olimpines žaidynes, netgi apie tas pačias 2016 m. Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Tačiau dar reikia išmokti joti ir tada jau galėsiu kažką apie tai galvoti. Juk dabar dalyvaudavau keturkovės varžybose, o nuo kitų metų, kai man jau bus 18-a, bus penkiakovė su jojimu“, - kalbėjo 17-metė penkiakovininkė.

Pasak jaunosios mūsų šalies sportininkės, rimčiausios konkurentės jaunimo olimpinėse žaidynėse tikriausiai bus Kinijos, Didžiosios Britanijos ir Rusijos atstovės. Šios sportininkės penkiakovėje dažniausiai ir rodo geriausius rezultatus.

Mokslų neapleido

A.Tamašauskaitė teigia dar nepasiekusi geriausios sportinės formos. Dar tikrai yra kur tobulėti: „Na, taip, bėgimas man sekasi, šioje rungtyje viskas gerai. Tačiau tikrai reikia daugiau padirbėti su plaukimu. Tiesą sakant, tai yra mano silpniausioji rungtis. Ir fechtavimą reikia truputį patobulinti. Žodžiu, dar padirbėti tikrai reikia ir yra kur tobulėti. Manau, geram penkiakovininkui taip pat labai svarbus pasitikėjimas savimi. Dar, žinoma, ištvermė, jėga, ryžtas. Visada reikia gero nusiteikimo“.

„Galbūt bėgimas man sekasi labiausiai todėl, kad šioje rungtyje labiausiai pasitikiu savo jėgomis. Ir tiesiog žinau, kad bėgimo rungtyje galiu labai gerai pasirodyti. Galbūt kitose rungtyse to pasitikėjimo trūksta, nes yra kažkokia baimė, kuri neleidžia geriau pasirodyti ir truputį stabdo? Net nežinau... Beje, žaviuosi penkiakovininke Laura Asadauskaite-Zadneprovskiene. Bėgimas taip pat jos stiprioji pusė. Per bėgimą ji taip pat kaip ir aš daug atsilošia. Taip pat patinka ir penkiakovininkas Justinas Kinderis“, - šypsodamasi sakė A.Tamašauskaitė.

17-metė penkiakovininkė dar mokosi mokykloje, Vilniaus Ozo gimnazijos vienuoliktoje klasėje. Pasak A.Tamašauskaitės, žinoma, kai išvažiuoja į varžybas, stovyklas, nemažai pamokų tenka praleisti, tačiau ji mokosi tikrai gerai, visada stengiasi ir grįžusi po treniruočių iškart kimba į mokslus.

„Turiu pripažinti, mokslai nukenčia, tačiau tik šiek tiek. Taigi didelių bėdų su mokslais neturiu, viskas gerai. Ir suderinti su sportu vis dėlto pavyksta. Mokytojai tikrai nepriekaištauja, o priešingai - padaro daug nuolaidų. O tėveliai, jei ir gaunu kokį prastesnį pažymį, supranta, sako: „Nieko baisaus, juk tu sportuoji. Viskas gerai“. Jie juk žino, kaip sunkiai dirbu treniruotėse, o mokytis tikrai stengiuosi“, - teigė šiuolaikinės penkiakovės atstovė.

Nors dar ne paskutiniai metai mokykloje, A.Tamašauskaitė prisipažino jau pagalvojanti apie ateitį ir būsimas studijas. Mergina neatmeta galimybės pasimokyti Lietuvos edukologijos universitete ir, pvz., vėliau ateitį sieti su trenerės darbu.

Muzike netapo

A.Tamašauskaitė į šiuolaikinę penkiakovę atėjo prieš trejus metus. Gyvendama Ignalinoje mergina lankė plaukimo treniruotes: „Nors, tiesą sakant, nelabai sąžiningai lankiau treniruotes. Taigi ne vieną jų ir praleisdavau. Todėl dabar plaukimas ir nėra mano stiprioji rungtis“.

Kartą su plaukimo treneriu Eugenijumi Rakitinu A.Tamašauskaitė vyko į varžybas Kaune. Ten vyko dvikovės (bėgimas ir plaukimas) varžybos.

„Ir treneris pastebėjo, kad visai neblogai bėgu, todėl pasiūlė išbandyti jėgas penkiakovės varžybose. O ten jau mane pastebėjo šiuolaikinės penkiakovės treneris Artūras Kalininas. Taigi jis pasiūlė ateiti ir pabandyti penkiakovę. O anksčiau daugiau kitomis sporto šakomis neužsiiminėjau, tik plaukimu. Na, dar lankiau muzikos mokyklą. O į muziką nepasukau, nes A.Kalininas įkalbėjo atvykti į Vilnių treniruotis. Sakė, kad mato mane turint daug perspektyvų ir kad šioje sporto šakoje galiu pasiekti aukštų rezultatų. Sportininko karjeroje trenerio vaidmuo yra tikrai svarbus. Juk jis turi uždegti sportininką. Jau treti metai, kai dirbu su treneriu A.Kalininu. Jis tikrai puikus treneris. Būna, kad per treniruotes ir pralinksmina, sukuriama gera atmosfera. Žinoma, jis kartais būna ir griežtas, tačiau tik kai to reikia. Žodžiu, visapusiškas“, - atviravo mergina.

Beje, nors A.Tamašauskaitė penkiakove užsiima dar tik trejus metus, ji jau gali pasigirti 2013 m. Europos jaunių čempionato estafečių varžybose su sesėmis Ieva ir Emilija Serapinaitėmis iškovotais aukso medaliais, o pasaulio jaunių čempionate - sidabro apdovanojimais.

Penkiakovė iš kitų sporto šakų A.Tamašauskaitę labiausiai sudomino todėl, kad čia tarp penkių rungčių yra ir jojimas: „Taigi, galima sakyti, vien tik dėl jojimo mane labai patraukė penkiakovė. Jau po truputį pradedu joti ir sekasi, sakyčiau, gan neblogai. Viskas kol kas pavyksta ir patinka. Visiškai nebaisu jodinėti“.

A.Tamašauskaitė prisipažino, kad, žinoma, iš pradžių buvo baisu palikti Ignaliną ir išvažiuoti į tokį didelį miestą kaip Vilnius. Juk reikėjo palikti ir tėvelius, ir draugus.

„Nežinojau, kaip sostinėje viskas seksis, juk tai naujas ir daug didesnis miestas. Buvau pripratusi gyventi su tėvais, taigi savarankiškas gyvenimas atrodė sunkus. Tačiau laikui bėgant pripratau ir dabar viskas gerai. Kai išvažiavau į Vilnių, man buvo 15-a“, - sakė penkiakovininkė.

×
nuotr. 2 nuotr.
SAVYBĖS. Aurelija Tamašauskaitė įsitikinusi, kad geram penkiakovininkui, be ištvermės, jėgos ir ryžto, labai svarbus pasitikėjimas savimi. Stasio Žumbio nuotr.

Parengta pagal dienraščio „Respublika“ priedą „Sporto gyvenimas“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • PAREIGOS: Dėl vyriausiojo epidemiologo pareigybės likimo Sveikatos apsaugos ministerija apsispręsti ketina iki kitų metų vasaros.
  • VERDIKTAS: Vilniaus savivaldybė neturi sumokėti beveik 2 tūkst. eurų kompensacijos sostinės gyventojui už Vilkpėdėje, šalia Gerosios vilties žiedo, nulūžusios tuopos apgadintą 19 metų senumo automobilį BMW, galutinai nusprendė teismas.
  • LANKYTOJAI: Maitinimo įstaigose žmonių srautai yra sumenkę, sako Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.
  • DUJOS: Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų terminalą šeštadienį pasiekė didelis dujų krovinys iš JAV ir Norvegijos - dujovežis atgabeno 150 tūkst. kubinių metrų dujų.
  • ODONTOLOGAI: Prie e.sveikatos prisijungti delsiantys odontologai kreipėsi į Seimo Sveikatos reikalų komitetą, prašydami atidėti įstatymu jiems numatytą prievolę prisijungti prie šios sistemos, kol bus sudarytos techninės galimybės tą padaryti pilna apimtimi.
  • MUZIEJAI: Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai.
  • VAIRUOTOJAI: Sekmadienį Lietuvoje minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena – ja siekiama priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, susimąstyti, ar tinkamai elgiamės kelyje, ar rūpinamės savo ir kitų saugumu dalyvaudami eisme.
  • VALDYMAS: Parlamente registruotas siūlymas laikinai įvesti tiesioginį valdymą Lietuvos futbolo federacijoje prieštarautų Konstitucijai, teigia Seimo teisininkai.
  • VILKAI: Naujam medžioklės sezonui Aplinkos ministerija siūlo nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais.
  • REKORDAS: Kauno klinikų Skubiosios medicinos klinikos gydytojai dar pavasarį pasiekė Lietuvos rekordą – vos per 7 valandas daugiau nei 700 žmonių išmokė atlikti pradinio gaivinimo veiksmus.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip manote, ar reikalinga autobusams stoti tuščiose stotelėse?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+3 +9 C

 

+7 +10 C

+12 +15 C

+12 +16 C

 

+13 +15 C

0-3 m/s

0-3 m/s

 

0-4 m/s