Arūnas Gelažninkas pergalingai finišavo „lietuviškame Dakare" - aplenkė ir automobilių ir bagių dalyviusnuotraukos

2021 rugpjūčio 01 19:37:52 Perskaitė 68

Motociklų įskaitoje dalyvaujantis lenktynininkas aplenkė ne tik savo kategorijos transporto priemones, automobilius, bet ir bagių lyderius. Tačiau visgi kelio knygos pinklių neišvengė paskutinės dienos praždioje ir į priekį, vos 38 sekundėmis bendroje įskaitoje, užleido Roką Baciušką, kuris varžėsi ir laimėjo bagių įskaitoje. Moto klasę Arūnas sugebėjo laimėti užtikrinta 40 minučių persvara.


„Ruožai buvo įdomūs ir sudėtingi. Trasoje tikrai buvo ką veikti. Reikėjo daug dėmesio skirti ir kelio knygai, ir fiziškai padirbėti. Džiaugiuosi, kad šios varžybos tampa vis populiaresnės, randu su kuo pasivaržyti", - vertina Arūnas.

Kai Arūnas pastebėjo, kad užsitikrino svarią persvarą motociklų kategorijoje, pradėjo netiesiogines varžybas su bagiais.

„Mano tikslas buvo aplenkti bagius. Jų greičiai visada didesni, nes vairuotojui nereikia žiūrėti į kelio knygą, todėl jie pilnai gali susikoncentruoti į kelią. Siekiau kaip įmanoma greičiau važiuoti ir
tuo pačiu spėti skaityti kelio knygą, būtent to man reikia aukščiausio lygio varžybose, privalau būti tikslus ir greitas. Sulaukiau replikų, kad neturiu čia konkurentų, tačiau konkurentus kiekvienas sportininkas susikuria pats, šias varžybas konkuruoju su savo gebėjimais ir su bagiais. Puikus laikas ir puiki treniruotė", - sako motociklininkas.

Pasisakė dėl dalyvavimo Dakare

Natūralu, kad Arūnas Gelažninkas vis dažniau sulaukia klausimų apie 2022 metų Dakaro ralį ir ar dalyvaus jame.

„Neturiu užtikrinto atsakymo. Viskas priklauso nuo to ar mes turėsime partnerių, kurie dar kartą patikės manimi kaip sportininku ir mano komanda. Labai tikiuosi, kad viskas bus gerai, ginklų sudėti dar nenorėčiau, tikiu, kad ralyje perspektyvų dar turiu", - pozityviai nusiteikęs sako Arūnas.

Augina naują kartą

Arūnas džiaugiasi, nes atvedė į ralio discipliną dar du #AGDAKARSCHOOL mokinius Kasparą Jančį, kurio tėvas Tomas Jančys jau yra išbandęs Dakaro duonos, ir Tomą Marcinkevičių. Kol kas laukiama jų rezultatų, komanda tikėjosi puikių rezultatų. Būtent Tomui Marcinkevičiui pavyko iškovoti 5-ąją vietą.

„Didžiuojuosi savo mokiniais, kurie sunkiai dirbo visus metus, turėjome daug kantrybės reikalaujančio darbo trasose, o dabar matome viso to vaisius. Labai smagu matyti, kad lygis Lietuvos ralyje auga ir kad vis daugiau sportininkų supranta, kad treniruotės yra būtinos ir tai yra geriausias būdas tobulėti ir išvengti nereikalingų traumų", - sako sportininkas.

Laukia sudėtingos varžybos Vengrijoje

Pasirodymu lietuviškame Dakare, Arūnas Gelažninkas tęsia pasiruošimą „Baja" startui Vengrijoje. Vos už kelių dienų lenktynininkas išvažiuoja į pasaulio taurės etapą kur jo laukia kietos dangos trasos. Važiuodamas kietomis dangomis, Arūnas jaučiasi mažiau pajėgus, nei kopose ar kitokio tipo bekelėje.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net