respublika.lt

Artėja trim jubiliejais paženklintas ralis „Aplink Lietuvą“

2021 liepos 27 12:15:37
Visus Bonus

Lygiai mėnuo beliko iki rugpjūčio 27-osios, kai Kaune bus duotas startas tradiciniam raliui „Aplink Lietuvą‘21", kurio dalyviai kovos dėl garbingiausio trofėjaus - šalies Prezidento Gitano Nausėdos taurės.

×
nuotr. 3 nuotr.
Pranešimo autorių nuotr.

 

Šio renginio metraštyje tai bus 30-tasis ralis, kai jo nugalėtojai vėl didžiuosis iškovoję Prezidento taurę.

Sudėtinga ir paini ralių istorija

Ir jo rengėjams, ir automobilių sporto visuomenei šiemetinis ralis - neeilinis. Ralius „Aplink Lietuvą" nuo pat pirmojo rengianti seniausia šalyje automobilininkus jungianti visuomeninė organizacija - 1926 m. įkurtas Lietuvos automobilių klubas (LAK) - šiemet švenčia garbingą 95-čio jubiliejų.

90-čio sukaktis gaubia ir patį ralį „Aplink Lietuvą". Jo ištakos siekia 1931 metus, kai liepos 24 d. 14 automobilių ir 12 motociklų kolona pradėjo pirmąsias maratonines lenktynes aplink Lietuvą. Šią datą LASF laiko oficialia automobilių sporto šalyje pradžia.

Beje, šiemetinis ralis „Aplink Lietuvą" - irgi jubiliejinis, 30-tasis sudėtingoje, kupinoje skaudžių praradimų ir džiugių atradimų jo istorijoje.

Lietuvai netekus nepriklausomybės nutrūko ir LAK veikla, o ją atgaivinus lyg feniksas iš pelenų atgimė ir ralis „Aplink Lietuvą". Jis vėl surengtas 1996 m., prabėgus lygiai 65-eriems nuo starto, 1931 m. duoto pirmajam raliui, o jo dalyviai ir vėl varžėsi dėl Lietuvos Respublikos Prezidento taurės.

„Šie jubiliejai - neeilinės sukaktys, kurias kartu su automobilių sporto visuomene paminėsime šiame ralyje, - sako pagrindinis jo organizatorius, LAK prezidentas Rolandas Dovidaitis. -
Džiaugiamės galėdami tęsti garbingas LAK kūrėjų - pirmojo jo prezidento, Kauno burmistro Jono Vileišio, viceprezidento, Prekybos departamento direktoriaus Jono Norkaičio, valdybos narių, inžinierių Anatolijaus Rečkos, Napoleono Dobkevičiaus, Artūro Langės, aviacijos generolo Juozo Kraucevičius bei LAK globėju sutikusio būti Prezidento Antano Smetonos tradicijas.

Daugiau nei 1100 km - per tris dienas

Nebus pažeista ir dar viena ralių „Aplink Lietuvą" tradicija - rugpjūčio 27-osios rytą lenktynės vėl startuos Kauno širdimi vadinamoje Rotušės aikštėje .

Iš čia pirmasis ekipažas į greičio rungtis išskubės 9.30 val.

Šiemetinis, jubiliejinis ralis tęsis tris dienas, o jo maršrutai nusidrieks daugiau nei 1100 kilometrų.

Organizatorių vardu R. Dovidaitis kviečia žiūrovus arčiau trasų, kuriose vyks specialios rungtys, tačiau prašo išlaikyti visus atstumų ribojimo žmonių susibūrimo vietose ir kitus reikalavimus, taikomus tose vietose tuo metu, kai vyks šis ralis.
Paraiškos jau priimamos, o ralio rengėjai ketina į trasas išleisti ne daugiau 100 sportininkų profesionalų ir mėgėjų, teisėjų, automobilių sporto veteranų ir kitų įskaitų ekipažų.

Ir toliau tęsiama graži, drauge su atgaivintu raliu 1996-aisiais gimusi tradicija, kai su visų grupių dalyviais varžosi ir žmonės su negalia, kuriems raliai „Aplink Lietuvą" tapo vienintele iš nedaugelio galimybių kartu su visais išbandyti jėgas.

Renginį neabejotinai pagyvins ir didelį susidomėjimą keliantys istoriniai automobiliai, atskiroje įskaitoje varžysis dailiosios lyties atstovės.

Ralio dalyviai pirmąsias kovas pradės dar neišvažiavę iš Kauno - J. Bakanausko gatvėje, Aleksoto inovacijų parke, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje ir šalies žiedininkų Mekoje - Kačerginės „Nemuno žiedo" trasoje, kur jų laukia įvairios rungtys ant asfalto dangos.

Per pietus ralio kolona atvyks į Kėdainius, o iš jų per Kaišiadoris, Alytų, Druskininkus, Veisiejus, Marijampolę ir Jurbarką pasieks Tauragę, kur po varžybų miesto gatvėmis sportininkų lauks pirmoji nakvynė.

Nauji adresai ralio geografijoje

Antrosios dienos, šeštadienio, rugpjūčio 28-osios, batalijos ankstų rytmetį prasidės Šilalės aerodrome. Beje, Šilalė naujas taškas ralio maršrutuose.

Iš čia varžybų dalyviai pasuks link Šiaulių, iš kur per Žagarę, Joniškį, Pakruojį, Kupiškį, pasieks Rokiškį, į kurį irgi gana seniai bebuvo užsukę, Visaginą ir Ignaliną, kur jų lauks antroji nakvynė.

Trečiosios, baigiamosios ralio dienos grafike sportinių rungčių jau mažiau. Vieni atsikovoti prarastas sekundes, kiti - įtvirtinti lyderių pozicijas - turės progą Ignalinoje , Molėtuose, Širvintose ir paskutinėje slalomo rungtyje Vilniuje, Litexpo rūmų aikštelėje.

Taurės laimėtojus sužinosime sekmadienį

Sekmadienį, rugpjūčio 29 d., 15 val. sostinės S. Daukanto aikštėje priešais Prezidentūrą bus paskelbti ne tik pagrindinio trofėjaus - Prezidento Gitano Nausėdos taurės laimėtojai, bet ir kiti lenktynių prizininkai, kuriems čia bus įteikti ministerijų ir žinybų, organizatorių ir rajonų, savivaldybių vadovų apdovanojimai.

 

 

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • KRITIKA: Kinijos leidinys „Global Times“ pirmadienį išleistame straipsnyje sukritikavo Lietuvos išsakytą paramą JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizitui Taivane ir pasiūlė taikyti šaliai sankcijas.
  • VIRUSAS: Lietuvoje vėl didėjant sergamumui COVID-19, Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija rugsėjį planuoja atnaujinti sekoskaitos tyrimus.
  • STALINAS: Šri Lankos teismas pirmadienį paleido už užstatą įtakingą kairuolį profsąjungos lyderį Josephą Staliną, kurio areštą, išprovokavusį plataus masto protestus, pasmerkė tarptautinė bendruomenė.
  • KLIENTAI: Nepriklausomai elektros tiekėjai „Perlas energija“ praėjusį penktadienį paskelbus apie didžiosios dalies sutarčių su klientais nutraukimą, per savaitgalį sutartis su bendrove nutraukė bent 700 gyventojų, sako įmonės vadovas Vilius Juraitis.
  • KAINOS: Grūdų supirkimo kainos Lietuvoje liepos pabaigoje sumažėjo, skelbia žemės ūkio leidinys „Agrorinka“: Lietuvos grūdų supirkimo įmonėse liepos 25–31 dienomis kviečiai buvo superkami vidutiniškai po 316,8 euro už toną – 16,2% pigiau nei prieš savaitę, bet 77% brangiau nei pernai tuo pačiu metu.
  • ADVOKATAI: Nėra nustatyta faktų, jog Lietuvos advokatai prisidėtų apeinant Rusijai taikomas sankcijas, sako juos vienijanti organizacija, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai teigiant, kad tam pasitelkiamos kai kurios teisines paslaugas teikiančios bendrovės Lietuvoje.
  • TAIVANAS: Susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė su Lietuvos verslo delegacija šią savaitę lankosi Taivane, kur aptars bendradarbiavimo susisiekimo srityje galimybes, pranešė Susisiekimo ministerija.
  • VEIKLA: Po beveik keturių mėnesių Kėdainių fosforo trąšų gamyklai „Lifosa“ atnaujinant veiklą laikinoji jos direktorė Regvita Ivanovienė teigia, jog įmonė susiduria su įvairiais iššūkiais, tačiau tikisi, kad juos pavyks įveikti.
  • REIDAS: Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad rugpjūčio 8-14 dienomis bus vykdoma transporto priemonių leistino važiavimo greičio kontrolė.
  • BYLA: Teisėsaugos pareigūnai baigė tirti prieš trejus metus pradėtą dokumentų klastojimu kaltinamos Alytaus miesto savivaldybės tarybos narės Lauros Radzevičiūtės baudžiamąją bylą.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar esate patenkinti elektros rinkos liberalizavimu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +19 C

+13 +20 C

 

+11 +20 C

+20 +25 C

+22 +25 C

 

+24 +27 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s