16-mečių „Masters“ turnyre Lietuvos tenisininkai liko be medaliųnuotraukos

2019 spalio mėn. 08 d. 10:17:44 Perskaitė 422

Savaitgalį Italijoje vykusiame Europos teniso asociacijos (Tennis Europe) baigiamajame sezono turnyre 16-mečių grupėje Lietuvos tenisininkai medalių neiškovojo, tačiau be pergalių neliko.

 

Vaikinų grupėje pagal sezono rezultatus tarp 8 pajėgiausių sezono tenisininkų pateko Portugalijoje besitreniruojantis, tačiau Šiaulių teniso akademijai atstovaujantis Vilius Gaubas bei Vilniaus teniso akademijos sportininkas Ainius Sabaliauskas. Merginų turnyre varžėsi Emilija Tverijonaitė iš Šiaulių teniso akademijos.

„Kiek gaila, kad visiems mūsų tenisininkams nesėkmingai pasibaigė patys pirmi mačai, nes visi mūsiškiai šiose varžybose buvo pajėgūs kovoti dėl medalių. Kita vertus, esu tikras, kad ir pats dalyvavimas tokio rango varžybose paskatins juos dar labiau dirbti treniruotėse ir pasirinkti profesionalaus tenisininko kelią. Prasibrauti į aštuonių stipriausių bendraamžių Europoje tarpą taip pat yra rimtas pasiekimas, su kuriuo aš ir noriu pasveikinti Vilnių, Ainių, Emiliją, o taip pat ir jų trenerius“, - sakė Lietuvos teniso sąjungai (LTS) vadovaujantis Ramūnas Grušas.

Vaikinų turnyre V. Gaubas ir A. Sabaliauskas nusileido jau pirmiesiems savo varžovams ir pasitraukė iš kovos dėl medalių. Ypač dramatiška buvo V. Gaubo nesėkmė - pirmame varžybų rate jis 6:7 (5-7), 6:7 (0-7) nusileido būsimam čempionui Peteriui Nadui iš Slovakijos.

Paguodos turnyro pirmame rate V. Gaubas 6:4, 6:3 įveikė Vladimirą Popovą iš Bulgarijos, o A. Sabaliauskas 7:5, 6:1 nugalėjo Marianą Tammaro iš Italijos. „Tennis Europe Masters“ turnyro penktosios vietos likimas sprendėsi lietuviškame mače, kuriame A. Sabaliauskas 6:4, 1:6, 6:1 įveikė V. Gaubą.

Penktąją vietą merginų turnyre užėmė E. Tverijonaitė. Varžybų debiute lietuvė 3:6, 3:6 pralaimėjo ukrainietei Katerynai Lazarenko, o vėliau iškovojo dvi pergales. Kroatė Sara Svetač buvo įveikta 7:6 (10-8), 6:1, o lenkė Malwina Rowinska - 6:4, 6:2.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net