1000 eurų prizą Šiaulių plento lenktynėse iškovojo latvis A.Becis

(0)
Publikuota: 2014 liepos 28 09:23:28
×
Latvijos „Rietumu-Delfin“ komandos nariai finišavo beveik kartu: (iš kairės) nugalėtojas Armands Becis ir antros vietos laimėtojas Andris Smirnovs.. Organizatorių nuotr.

Apie 500 stipriausių šalies plento dviratininkų ir mėgėjų sekmadienį Šiauliuose dalyvavo "BigBank" plento taurės 2014" ketvirtajame etape.

Šiauliuose dviratininkams teko įveikti ne tik Latvijos ir Estijos dviratininkų konkurenciją, bet ir susidoroti su lietuviška kaitra, termometro stulpelis rodė apie 35 laipsnius.

Ekstremalios sąlygos sustiprino kovą dėl didžiausio iki šiol prizo nugalėtojui - 1000 eurų (3500 litų). Šiaulių etapo organizatoriai - sporto mokykla "Dubysa" ir klubas "S-Sportas" - paruošė vieną iš sudėtingiausių trasų plento taurės varžybose. Joje daug ilgų įkalnių ir staigių posūkių.

Pirmieji į trasą išmynė trumposios distancijos dalyviai, kuriems reikėjo įveikti 51 kilometrą. Kartu su jais vieno rato lenktynėse dalyvavo ir mėgėjų grupė "Minkime kartu", kurioje startavo ir vaikai su savo pirmaisiais dviračiais, ir tandemai, ir velomobilis.

Trumpąją trasą greičiausiai įveikė klaipėdietis Edvinas Mikašauskas ("Viesulo" komanda), 51 kilometrą įveikęs per 1 valandą 18 minučių 50,4 sekundės, antras liko Vilniaus komandos "Focus"/"Sietynas" narys Artur Lajevskij, jis nuo lyderio atsiliko tik keturiomis šimtosiomis sekundės, Simonas Žukauskas iš Panevėžio "Fortūnos" lyderiui pralaimėjo 8 šimtosiomis sekundės.

Pagrindinės lenktynės prasidėjo ilgojoje, 102 kilometrų, distancijoje. Lyderiai paaiškėjo iš karto - du Latvijos "Rietumu-Delfin" komandos dviratininkai Armands Becis ir Andris Smirnovs dominavo visus 14 ratų.

Latvių tandemas beveik vienu metu kirto finišą: Armands Becis iškovojo pirmąją vietą ir 1000 eurų piniginį prizą - trasą jis įveikė  per 2 valandas 26 minutes ir 30,4 sekundės. Andris Smirnovs atsiliko vos viena šimtąja sekundės (2:26:30,5). Trečiąją vietą iškovojo Eimantas Gudiškis iš komandos "Velomanija-Niskama", jo laikas - 2 valandos, 29 minutės, 41,1 sekundės.

Penktasis "BigBank" plento taurės etapas vyks Kačerginėje rugpjūčio 31 dieną.