Žaibo karas laimėtas tik Portenuotraukos

2021 vasario 19 09:20:55 Perskaitė 63

Čempionų lygos aštuntfinalio rungtynėse abi namie žaidusios komandos - „Porto" ir „Sevilla" - įmušė greitus įvarčius, bet tik Portugalijoje tai atnešė pergalę. „Porto" 2:1 įveikė Turino klubą „Juventus", o „Sevilla" 2:3 nusileido Dortmundo ekipai „Borussia", kurios gretose siautėjo 20-metis Erlingas Holandas (Erling Haaland).

 

Svečiai iš Dortmundo Sevilijoje praleido įvartį 7 min., bet greitai rezultatą išlygino, o tada darbo ėmėsi E.Holandas. Norvegas iki pertraukos pasižymėjo du kartus ir pasiuntė šeimininkus į nokdauną. „Sevilla" sugebėjo sušvelninti skirtumą, tačiau pralaimėjimo neišvengė.

E.Holandas su 8 įvarčiais pirmauja tarp rezultatyviausių šio sezono Čempionų lygos futbolininkų. Per visą savo neilgą karjerą jis elitiniame turnyre yra įmušęs 18 įvarčių. Iki 21-ojo gimtadienio daugiau - 19 - įvarčių įmušė tik „Paris Saint-Germain" puolėjas Kilianas Mbapė (Kylian Mbappe), tačiau norvegui 21-eri sukaks tik liepą ir jis turi laiko pagerinti rekordą.

Abiejų komandų treneriai akcentavo E.Holando indėlį į pergalę. „Tai buvo vienos geriausių mūsų rungtynių, esame patenkinti tiek rezultatu, tiek žaidimu. Kelios pastarosios savaitės mums buvo nelengvos, bet trys įvarčiai Sevilijoje rodo, kad komanda turi charakterį. E.Holando vaidmuo šiandien buvo ypatingas", - sakė „Borussia" treneris Edinas Terzičius. „Nenusipelnėme pralaimėjimo, bet varžovų gretose yra vienas geriausių pasaulio žaidėjų, kuris viską pakeitė", - teigė „Sevilla" strategas Chuljenas Lopetegis (Julen Lopetegui).

Porte stadione pirmasis įvartis krito dar greičiau nei Sevilijoje. Šeimininkų puolėjui Mehdžiui Taremiui (Mehdi Taremi) užteko maždaug 60 sek., kad pasižymėtų po šiurkščios varžovų klaidos baudos aikštelėje. M.Taremis tapo pirmuoju iraniečiu, įmušusiu įvartį Čempionų lygos atkrintamosiose varžybose. Kitaip nei Sevilijoje, Porte šeimininkai ir toliau kontroliavo rungtynes.

„Žaidėme puikiai ir galėjome įmušti trečią įvartį. Nuotaiką kiek sugadino tik „Juventus" įvartis, mes nenusipelnėme jį praleisti. „Juventus" per visą mačą atliko tik vieną pavojingą smūgį, o juk kalbame apie Italijos čempionus, savo gretose turinčius vienus geriausių pasaulio futbolininkų. Tai įrodo, kad mes buvome labai stiprūs", - svarstė „Porto" treneris Serchijus Konseisao (Sergio Conceicao).

„Leidome važovams žaisti taip, kaip jie norėjo. Turėjome greičiau judėti su kamuoliu. „Porto" gerai uždarė aikštės vidurį, todėl turėjome išnaudoti kraštus, bet tai nelengva, kai kamuolys juda lėtai", - apgailestavo „Juventus" treneris Andreja Pirlas (Andrea Pirlo).

Atsakomosios šių aštuntfinalio porų rungtynės vyks kovo 9 d. Kaip jau rašėme, kitose šios savaitės rungtynėse laimėjo svečiai - „Paris Saint-Germain" 4:1 sudorojo „Barcelona" ekipą, o „Liverpool" 2:0 nugalėjo „Leipzig" futbolininkus. Dar aštuoni klubai į kovą stos ateinančią savaitę.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net