Vokiška futbolo pasaka Ispanijojenuotraukos

2022 gegužės 19 14:50:00

Sevilijoje (Ispanija) nusileido UEFA Europos futbolo lygos sezono uždanga. Lemiamame finalo mūšyje susitiko Frankfurto „Eintracht" (Vokietija) ir Glazgo „Rangers" (Škotija) komandos. Išsiaiškinti nugalėtojus neužteko nei pagrindinio rungtynių laiko, nei pratęsimo, mat pastarieji baigėsi lygiosiomis 1:1. Titulo savininkų vardas sprendėsi 11 m baudinių serijoje, kur 5:4 pranašesni buvo vokiečiai. „Eintracht" Europos lygos trofėjų susigrąžino po 42 metų.

 

Pirmojoje finalo rungtynių dalyje nei vienai komandai nepavyko pasižymėti. Tik įpusėjus antrajam kėliniui buvo apsikeista įvarčiais. 57-ąją min. „reindžerius" į priekį išvedė Džo Aribas (Joe Aribo), o po 12 min. rezultatą išlygino Rafaelis Borė (Rafael Borre). Skaičiai švieslentėje per pratęsimą nepasikeitė. O baudinių serijos loterijoje pirmasis ir vienintelis suklydo Aronas Ramzis (Aaron Ramsey). 31-erių Velso futbolininko iš „Rangers" smūgį į vartų vidurį koja atmušė „Eintracht" vartininkas Kevinas Trapas (Kevin Trapp). Tuo metu Frankfurto žaidėjai klaidų nedarė, lemiamą smūgį nuo 11 m žymos sėkmingai atliko R.Borė.

„Tai ne mano rungtynės. Tai visų mūsų rungtynės. Juk svarbi visa komanda, o ne vienas žaidėjas, - kalbėjo geriausiu rungtynių žaidėju pripažintas K.Trapas. - Euforija - kitaip dabar užplūdusių jausmų ir nepavadinsi. Sunku žodžiais nusakyti tą jausmą. Lengva nebuvo, tačiau mes visą laiką tikėjome ir nepasidavėme. Jausmas nuostabus. Vis dar bandau atgauti kvapą. Manau, ne tik mūsų klubui, bet ir visai Vokietijai tai yra svarbus dalykas."

„Tai yra kažkas neįtikėtino. Tai, ką vaikinai padarė per visą sezoną ir šiose rungtynėse, net nėra žodžių apibūdinti. O žodžių pritrūksta man labai retai. Didžiuojuosi savo komanda. Nors sezono pradžia ir buvo sudėtinga, tačiau žaidėjai visada tikėjo tuo, ką darome ir ko norime", - pridūrė „Eintracht" strategas Oliveris Glasneris.

„Rangers" vyriausiasis treneris Džiovanis van Bronkhorstas (Giovanni van Bronckhorst), žinoma, po nesėkmės finale neslėpė apmaudo. Pasak futbolo specialisto iš Nyderlandų, jo auklėtiniai aikštelėje atidavė viską, tačiau to neužteko: „Didžiulis nusivylimas. Mes buvome taip arti prie trofėjaus. Kai laimi, turi visą gyvenimą besitęsiančius prisiminimus, o kai pralaimi, tau tiesiog skauda."

„Niekada nėra malonu pralaimėti, o dar tokį mūšį. Tačiau didžiuojuosi kiekvienu mūsų klubo nariu ir tuo keliu, kurį mums pavyko nueiti. Tiesiog mums nepavyko tinkamai užbaigti šios kelionės, esame dėl to sugniuždyti", - atviravo Glazgo ekipos kapitonas Džeimsas Tavernieras (James Tavernier).

Frankfurto komanda Europos lygos taurę pastarąjį kartą iškovojo 1980 m. Negana to, aišku, „Eintracht" atiteko ir bilietas į kito sezono UEFA Čempionų lygą. „Ar galvoju apie kitų metų Čempionų lygą? Ne. Niekada nekalbu apie ateitį, juk net nežinome, kas nutiks rytoj, kitą mėnesį", - pridūrė O.Glasneris, kurio vadovaujama „Eintracht" Vokietijos „Bundesliga" čempionate tarp 18-os komandų finišavo vos 11-oje vietoje.

Įdomu tai, jog pirmą kartą nuo 2010-2011 m. sezono Europos lygą laimėjo ne Ispanijos ar Anglijos klubas. Tuomet „Porto" nugalėjo „Braga" (abi - Portugalija). „Eintracht" yra pirmoji „Bundesliga" komanda nuo 1997 m., kuriai pavyko triumfuoti šiame turnyre. Prieš 25 metus „Schalke" (Vokietija) po baudinių serijos pranoko Milano „Inter" (Italija).

Statistika

Frankfurto „Eintracht" (Vokietija) - Glazgo „Rangers" (Škotija) 1:1 (0:0). Įvarčiai: Rafaelis Borė (69 min.); Džo Aribas (57). Baudinių serija: 5:4.

 

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net