Vietoj pergalės prancūzai gavo taškąnuotraukos

2022 birželio 07 11:14:45

UEFA Tautų lygos A diviziono 1 grupėje įvyko 2018 m. planetos futbolo pirmenybių finalo pakartojimas. Dabartinė pasaulio čempionė Prancūzijos rinktinė išvykoje surėmė ginklus su vicečempione Kroatijos komanda. Prieš ketverius metus laimėjo prancūzai, šį kartą rungtynėse Splite nugalėtojas nepaaiškėjo. Dvikova baigėsi 1:1.

 

Svečiai iš Prancūzijos įmušė pirmieji ir didžiąją rungtynių dalį pirmavo. Antrojo kėlinio pradžioje, 52 min., pasižymėjo Adrienas Rabio (Adrien Rabiot). Tačiau pergalės prancūzams tai negarantavo. 83 min. buvo skirtas 11 m baudinys, o jį sėkmingai realizavo Andrejus Kramaričius.

„Mūsų vaikinai pademonstravo charakterį ir išplėšė lygiąsias. Galbūt galėjome pasiekti ir daugiau. Mūsų rinktinės futbolininkai dėl Kroatijos atiduoda viską. Šį kartą jie vėl tai pademonstravo", - sakė Kroatijos rinktinės strategas Zlatko Daličius.

„Esu beveik patenkintas, tačiau ne visiškai patenkintas. Galėjome padvigubinti pranašumą. Tačiau mums nepavyko iškovoti pergalės. Nors rezultatas yra tenkinantis", - teigė Prancūzijos rinktinės treneris Didjė Dešamas (Didier Deschamps).

Tiek prancūzams, tiek kroatams tai buvo pirmieji iškovoti taškai šio sezono Tautų lygoje. Mat, abi šios komandos pirmosiose rungtynėse patyrė nesėkmes. Turnyro starte kroatai namie 0:3 pralaimėjo austrams, o prancūzai - 1:2 turėjo pripažinti danų pranašumą.

Kitose antrojo turo A diviziono 1 grupės rungtynėse būtent ir susitiko Austrijos bei Danijos komandos. Austrai namų tvirtovės neapgynė ir pralaimėjo 1:2. Šeimininkams įvartį pelnė Ksaveras Šlageris (Xaver Schlager). Nugalėtojų gretose pasižymėjo Pjeras Emilis Hojbjergas (Pierre-Emile Hojbjerg) ir Jensas Strygeris. Tiesa, pastarasis mačas vėlavo apie 1,5 val., nes buvo dingusi elektra.

„Tai buvo labai sudėtingos rungtynės. Visas 90 min. austrai mus spaudė. Galiausiai, reikia pripažinti, jog mums tiesiog pasisekė. Tačiau, žinoma, aš visada tikėjau savo komanda", - kalbėjo Danijos rinktinės strategas Kasperas Hjulmandas.

„Nusipelnėme bent jau taško. Deja, tačiau ne visada priimame tinkamus sprendimus lemiamomis akimirkomis. Mes turėjome progų bent trims įvarčiams. Niekas negali pasakyti, jog mes nesistengėme ir nedarėme visko, kas įmanoma", - pridūrė Austrijos komandos vedlys Ralfas Rangnikas (Ralf Rangnick).

Po dviejų rungtynių keturių komandų lentelėje pirmauja Danijos rinktinė. Danai savo kraityje turi 6 taškus. Antroje vietoje įsitaisiusi Austrijos komanda turi 3 taškus. Toliau rikiuojasi prancūzai (1 tšk.) ir kroatai (1 tšk.).

Rezultatai

A divizionas

1 grupė

Kroatija - Prancūzija 1:1 (0:0). Įvarčiai: Andrejus Kramaričius (83 min. - iš 11 m); Adrienas Rabio (52).

Austrija - Danija 1:2 (0:1). Ksaveras Šlageris (67); Pjeras Emilis Hojbjergas (28), Jensas Strygeris (84).

B divizionas

2 grupė

Islandija - Albanija 1:1 (0:1). Džonas Daguras Torsteinsonas (49); Taulantas Seferis (30).

C divizionas

3 grupė

Slovakija - Kazachstanas 0:1 (0:1). Aslanas Darabajevas (26).

Baltarusija - Azerbaidžanas 0:0.

D divizionas

1 grupė

Andora - Moldova 0:0.

Latvija - Lichtenšteinas 1:0 (0:0). Artūras Zjuzinas (73).

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net