„Sūduvą“ nuo svajonės skiria tik vengrų barjerasnuotraukos (3)

2019 rugpjūčio mėn. 17 d. 10:30:50 Perskaitė 1287

Tel Avivo klubą „Maccabi“ eliminavusi Marijampolės „Sūduva“ trečius metus iš eilės pateko į Europos lygos atrankos paskutinį - ketvirtąjį - etapą. Tam, kad žengtų į grupių etapą, marijampoliečiams reikės iš kelio pašalinti Budapešto „Ferencvaros“ futbolininkus, kurie pastarąjį dešimtmetį Europos turnyruose nėra nuveikę nieko rimto.

 

Abejos „Sūduvos“ rungtynės su Izraelio čempionais trečiajame atrankos etape baigėsi vienodu rezultatu - 2:1, bet jos buvo skirtingos. Išvykoje marijampoliečiai kontroliavo žaidimą, neleido kurti pavojingų progų, o namie prireikė ne vieno Fortūnos šypsnio. Svečiai net 19 kartų smūgiavo į vartus, pirmajame kėlinyje jie pataikė į skersinį ir virpstą. „Sūduva“ smūgiavo dukart ir abu kartus kamuolys po rikošetų įskriejo į vartus.

Tačiau tai nesumažina Marijampolės futbolininkų nuopelnų. Tik jų pačių įdirbis leido įgyti persvarą Izraelyje ir namie jaustis patogiai. Rungtynės Marijampolėje nebuvo tokios geros, bet jos priminė, kad ir Lietuvoje galima išvysti tikrą futbolą. Daugiau nei 5 tūkst. sirgalių, skanduotės, aistrų protrūkiai - visa tai Marijampolėje buvo. Per teisėjo pridėtą laiką kilo masinis susistumdymas, po kurio iš aikštės už antrą geltoną kortelę buvo išvytas svečių žaidėjas Jonatanas Koenas (Yonatan Cohen).

Liko tik vienas atrankos etapas - atkrintamosios varžybos. Marijampoliečiai į jas pateko trečią sezoną iš eilės. Užpernai jie pripažino Razgrado „Ludogorec“ (Bulgarija), pernai - Glazgo „Celtic“ (Škotija) pranašumą. Abiem atvejais varžovai buvo tikrai stipresni, bet šiemet „Sūduvai“ teko oponentas, kuris, bent iš pirmo žvilgsnio, neatrodo labai baisus.

„Ferencvaros“ klubas turi turtingą istoriją, jis net 30 kartų tapo Vengrijos čempionu. Savo šalyje Budapešto klubas buvo stipriausias ir praėjusį sezoną, bet tarptautinėje arenoje pastarąjį dešimtmetį sekėsi prastai. „Ferencvaros“ ne kasmet patekdavo į Europos turnyrus, o jei patekdavo, tai krisdavo pirmajame arba antrajame atrankos etape. Šiemet Čempionų lygos atrankoje sekėsi kiek geriau - pasiektas trečiasis etapas, tačiau jame vengrai neprilygo Zagrebo ekipai „Dinamo“ (Kroatija). Išvykoje „Ferencvaros“ sužaidė 1:1, o namie pralaimėjo beviltiškai - 0:4.

Pirmosios „Sūduvos“ ir „Ferencvaros“ rungtynės rugpjūčio 22 d. įvyks Marijampolėje.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net