„Riterių“ žaidėjas V.Borovskis po pergalės prieš „Sūduvą“: tai dar ne geriausia mūsų versijanuotraukos

2019 birželio mėn. 25 d. 18:29:56 Perskaitė 614

Prieš sezoną Vilniaus „Riterių“ futbolo klubas atsinaujino, tuo pačiu ir atsijaunino. Po tokių procesų lietuviško futbolo specialistai spėjo atimti iš komandos vietą, už kurią dovanojami medaliai. Maža to, socialinėje erdvėje netrūko kalbų, kad su tokia sudėtimi „Riteriai“ rizikuoja kitą sezoną netekti vietos Europoje.

 

Dar labiau šias kalbas paaštrino ne itin sėkmingas pirmasis sezono ratas. Tuo metu ekipos treneris Aurelijus Skarbalius vis kartojo, kad naujai komandai reikia laiko. Ir, bent jau šioje sezono fazėje atrodo, kad tas laikas atėjo.

„Gal tie specialistai bus teisūs, aš ne ekstrasensas, todėl atsakymo į šį klausimą nežinau. Užtat žinau, kad tai, ką jūs matėte, tikrai dar nėra geriausia „Riterių“ versija“, - sakė komandos kapitonas Valdemaras Borovskis.

„Riterių“ atgimimas prasidėjo Kaune rungtynėse su „Stumbru“. Tuomet dar ant penktojo turnyro lentelės laiptelio buvę „Riteriai“ kauniečius nugalėjo 3:0 bei pradėjo nepralaimėtų rungtynių seriją, kuri tęsiasi iki šiol.
„Visiška tiesa, kad ta dvikova su „Stumbru“ pakeitė mūsų veidą. Galbūt dabar kažkam atrodys, kad tuomet Kaune buvo labai lengva. Tačiau tai netiesa. Tuomet „Stumbras“ dar nebuvo praradęs nei vieno žaidėjo, o kurį laiką mes buvome priversti žaisti mažumoje. Tokios pergalės žaidėjus grūdina. Dabar galvoju, kad jei Kaune nebūtumėm nugalėję „Stumbro“, tai po savaitės nebūtumėm nugalėję ir „Žalgirio“. Jeigu šiame sezone pavyks nuveikti kažką gražaus, šias pergales bus galima atsiminti kaip laiką, kai mūsų komandoje įvyko lūžis“, - sakė V. Borovskis.

Nepaisant stipriai pagerėjusio žaidimo, „Riteriai“ ir toliau išlieka daugiausiai jaunimo deleguojančia komanda. Paskyra „Facebook“ tinkle „Sveiks valio“ paskaičiavo, kad per antrąjį ratą A. Skarbalius jauniesiems (iki 21 metų) lietuviams suteikė 1367 žaidybines minutes. Tai yra daugiau nei 250 minučių daugiau nei antroje vietoje esantis „Kauno Žalgiris“ bei iškart už jo esanti „Sūduva“. Visas kitas ekipas „Riteriai“ lenkia dvigubai ir daugiau.

„Aš dar prieš sezoną sakiau, kad su tokiu noru ir atsidavimu šie jaunuoliai toli eis. Aleksandras Levšinas, Matas Ramanauskas ar Ernestas Stočkūnas tiek daug žaidybinio laiko gauna ne dėl gražių akių, o dėl savo pastangų treniruočių procese. Turbūt mažai bus prieštaraujančių faktui, kad jie visiškai neiškrenta iš bendro konteksto“, - jaunuosius komandos draugus gyrė V. Borovskis.

Jau liepos 11 dieną „Riteriai“ pradės savo penktąją Europos lygos kampaniją. Anot komandos kapitono, pirmajame etape bus labai svarbu nepervertinti savo galimybių.

„Mes nesame nei „Barcelona“, nei Turino „Juventus“, todėl privalome pagarbiai žiūrėti į savo varžovus. Jokio skirtumo ar jie iš Farerų salų, ar iš San Marino. Jei žaisime savo žaidimą, be abejo, turime galimybių žengti į antrąjį atrankos etapą. To norime visi, tam visi ir ruošiamės“, - dėstė V. Borovskis.

Iki starto Europos lygos atrankoje, „Riterių“ dar laukia dvikova su Vilniaus „Žalgiriu“.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net