Rinktinė neteko dviejų saugųnuotraukos (4)

2019 lapkričio mėn. 13 d. 16:00:20 Perskaitė 1903

Lietuvos futbolininkai išskrido į Portugaliją, kur rytoj žais paskutines 2020 m. Europos čempionato atrankos rungtynes. Treneris Valdas Urbonas dar neseniai džiaugėsi, kad nuostolių nėra daug, bet prieš kelionę padėtis pasikeitė į blogąją pusę. Iš rikiuotės vienas paskui kitą iškrito du saugai, iš pradžių - Artūras Žulpa, o po to - ir Modestas Vorobjovas.

 

Vilniuje susirinkusi nacionalinė komanda užvakar surengė pirmąją treniruotę, o vakar iškeliavo į Portugaliją. Mačas su Europos čempionais portugalais Faro stadione prasidės rytoj 21.45 val. „Pasiruošimui neturime daug laiko, tačiau toks yra reglamentas, taigi dėl to labai neišgyvename. Prieš skrydį turėjome vieną treniruotę. Žaidėjai yra skirtingų būsenų, vieni žaidė penktadienį, kiti - šeštadienį, o buvo ir tokių, kurie žaidė sekmadienį. Turime surasti bendrą vardiklį ir nuo jo judėti į priekį“, - teigė V.Urbonas.

Praėjusį savaitgalį, pristatęs 23 rinktinės kandidatus, jis vylėsi, kad pavyks surinkti beveik optimalią sudėtį. Sąraše trūko tik dviejų traumuotų saugų - Ovidijaus Verbicko ir Deimanto Petravičiaus. Deja, per keletą dienų saugų grandis dar susilpnėjo. Dar iki rinktinės susibūrimo paaiškėjo, kad padėti negalės A.Žulpa, kurį pakeitė Julius Kasparavičius.

Prieš pirmąją treniruotę V.Urbonas sužinojo kitą blogą naujieną. „Nemaloniai nustebino tai, kad ketvirtadienį turbūt teks verstis be M.Vorobjovo. Tai irgi kelia galvos skausmą, bet, matyt, tokia mūsų dalia. Žiūrėsime, kuo galime kompensuoti šią nesėkmę. Šiuo metu sudėtinga kažką prikurti, nes naujieną sužinojome tik išvažiuojant į treniruotę“, - sakė treneris. Pamainos M.Vorobjovui jis neieškojo. Pasak V.Urbono, papildomas žaidėjas bus kviečiamas nebent draugiškoms rungtynėms su Naujosios Zelandijos rinktine, kurios sekmadienį vyks Vilniuje.

Lietuviai jau neturi šansų pakilti iš paskutinės - penktosios - B grupės lentelės vietos, o portugalai kovoja dėl antrosios pozicijos ir kelialapio į Europos čempionatą. Varžovų gretose taip pat yra nuostolių. Dėl traumų portugalams nepadės gynėjas Pepė (Pepe), saugas Viljamas Karvaljas (William Calvalho) ir puolėjas Žoao Feliksas (Joao Felix). Du pastarieji rugsėjį pasirodė starto sudėtyje rungtynėse Vilniuje, kuriose Europos čempionai nugalėjo lietuvius 5:1.

Vilniuje keturis įvarčius įmušė Krištianas Ronaldas (Cristiano Ronaldo), kuris, kaip jau skelbėme, yra Portugalijos rinktinės kandidatų sąraše. „Dėmesį turėsime skirti ne tik K.Ronaldui. Turime peržiūrėti gynybos organizavimo principus, juos tikrai yra kur gerinti. Manau, kad nuo gynybos veiksmų organizavimo priklausys rungtynių rezultatas. Turime suprasti, kad Portugalijoje negalime dominuoti. Privalome būti kantrūs, disciplinuoti, susikaupę visų rungtynių metu, nes varžovai gali nubausti kiekvieną sekundę“, - svarstė V.Urbonas.

Traumą išsigydęs ir į rinktinę grįžęs saugas Mantas Kuklys mano, kad reikia būti drąsiems: „Dvejus metus nėra pergalių, bet mes viduje esame labai motyvuoti ir stengsimės pagaliau ją iškovoti. Aišku, su Portugalijos rinktine bus sunku, tačiau bandysime laimėti bent jau draugiškas rungtynes. Manau, svarbiausia nebijoti žaisti, nebijoti klysti, paspausti varžovus. Jei atsitrauksime ir leisime jiems kontroliuoti kamuolį, bus labai sunku.“

Lietuvos rinktinės sąskaitoje po 7 rungtynių yra 1 taškas. 6 mačus sužaidę portugalai turi 11 taškų ir užima antrąją vietą, bet tik 1 tašku lenkia serbus. Kelialapį į Europos čempionatą B grupėje jau yra užsitikrinusi Ukrainos komanda, surinkusi 19 taškų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net