respublika.lt
 

Portugalijos rinktinė su C.Ronaldo išbandė Vilniaus LFF stadioną papildytanuotraukos

2019 rugsėjo mėn. 09 d. 18:33:00
Dominykas Genevičius, Elta

Europos futbolo čempionė Portugalija pirmadienį surengė pirmąją oficialią treniruotę prieš Europos čempionato atrankos turnyro rungtynes su Lietuvos komanda.

×
nuotr. 6 nuotr.
Portugalijos futbolo rinktinės lyderis Cristiano Ronaldo. Eltos nuotr.

 

2020 metų Europos pirmenybių atrankos B grupės rungtynės tarp Lietuvos ir Portugalijos vyks antradienį 21.45 Vilniuje, LFF stadione.

Rungtynėms ruošiasi ir penkiskart geriausiu planetos žaidėju pripažintas Cristiano Ronaldo.

B grupėje Portugalijos rinktinė su 5 taškais užima antrąją vietą, o Lietuva (1 tšk.) yra paskutinė – penkta.

„Žalgirio“ treneris J. Martinsas: Ronaldo visada nori žaisti, nesvarbu kur

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkus treniruojantis portugalas Joao Martinsas puikiai pažįsta gimtosios šalies futbolo virtuvę ir su nekantrumu laukia Lietuvos ir Portugalijos rungtynių, kurios Vilniuje vyks jau antradienį.

52-ejų treneris mūsų šalyje dirba nuo 2016 metų, tačiau jo ryšiai su Portugalijos futbolu išlieka labai tvirti. Jis nuolat seka įvykius gimtosios šalies čempionate, stebi rungtynes, bendrauja su kolegomis ir savo įžvalgomis noriai dalinasi su žurnalistais.

Ypatingai daug dėmesio J. Martinsas sulaukia šiomis dienomis – tituluočiausią Lietuvos klubą Vilniaus „Žalgirį“ treniruojantį portugalą prieš artėjančias rungtynes kalbina visos didžiosios Portugalijos žiniasklaidos priemonės. Gimtinėje futbolo gerbėjai jį pažįsta ir kaip futbolo komentatorių – J. Martinsas anksčiau ne kartą yra komentavęs Portugalijos čempionato rungtynes kaip komentatorius – ekspertas.

Jau antradienį Lietuvos futbolo rinktinė Vilniuje priims Portugaliją, o mūsų rinktinės gretose yra ir keturi žalgiriečiai, su kuriais kasdien tenka dirbti J. Martinsui.

Ar rungtynės su Portugalija Jums bus išskirtinės?, - fkzalgiris.lt pasiteiravo trenerio.

Man tai tikrai bus ypatingas mačas. Visada malonu stebėti Portugalijos rinktinės žaidimą, o šį kartą portugalai žais su Lietuva ir visa tai vyks Vilniuje, stadione, kuriame tenka praleisti labai daug laiko. Ilgus metus gyvendamas užsienyje pradedi ilgėtis namų, draugų, artimųjų, kalbos. Tai yra natūralu, tad šis įvykis – labai smagus.

Taip sutapo, kad šį kartą mano gimtosios šalies rinktinė atvyko į Lietuvą. Į šalį, kurioje esu nuo 2016 m. ir kurioje jaučiuosi puikiai. Žmonės mane čia priėmė labai šiltai. Neabejoju, kad ir Portugalijos rinktinė čia jaučiasi gerai. Laukia įdomios rungtynės.

Dirbant „Stumbro“ klube Kaune lankėsi Portugalijos prezidentas Marcelo Rebelo de Sousa, o Jums teko su juo susitikti. Dabar Lietuvoje – Portugalijos rinktinė. Malonūs sutapimai?

Puikiai prisimenu Portugalijos prezidento vizitą, jis labai šiltas žmogus. Tik atskridęs į Kauną jis visų pirma susitiko su mumis. Vakar susitikau su kai kuriais pažįstamais dirbančiais Portugalijos rinktinėje, šiek tiek pabendravome. Su kai kuriais iš jų neteko matytis labai ilgai. Tai teigiamos emocijos. Dirbdamas futbolo pasaulyje nuolat esi toli nuo namų, tad tokie įvykiai yra išties malonūs.

Apie ką prieš artėjančias rungtynes labiausiai kalba ir rašo Portugalijos žiniasklaida?

Portugalijoje nušviečiamas kiekvienas rinktinės žingsnis ir temų labai daug. Diskutuojama apie situaciją turnyro lentelėje, traumas, spėliojama, kuriuos futbolininkus treneris pakeis, kokia bus startinė sudėtis. Tai gana įprastos temos. Kaip visada, didžiausias dėmesys skiriamas Cristiano Ronaldo. Jis visada gerina įvairius rekordus, kurie yra išsamiai aprašomi. Taip pat dėmesys skiriamas ir Lietuvos rinktinei, jos sudėčiai, stadionui. Šiaip turiu pasakyti, kad apie Lietuvą atsiliepiama pagarbiai, nėra įsitikinimo, kad tai bus lengvas pasivaikščiojimas. Žaidėjai kalba atsargiai, apie neįvertinimą jokios kalbos būti negali.

Ir Jums pačiam tenka atsakyti į įvairius Portugalijos žurnalistų klausimus. Kas juos labiausiai domina? Galbūt girdėjote ir kokių nors keistų ar juokingų klausimų?

Šiomis dienomis tikrai labai daug bendrauju su Portugalijos žurnalistais. Šiais laikais surasti informaciją apie varžovų sudėtį nėra sudėtinga, o žurnalistus labiau domina pati Lietuva, gyvenimas šioje šalyje, mano patirtys tiek gyvenimo, tiek futbolo klausimais. Žinoma, prisimenamas Edgaras Jankauskas, kurį Portugalijoje futbolo žmonės vis dar prisimena. Žinau, kad nemažai kalbinamas ir jis. Žurnalistams įdomu sužinoti daugiau apie Lietuvos čempionatą, apie tai, kas nutiko Kauno „Stumbrui“, kuriame žaidė nemažai portugalų. Kalbame ir apie mano persikėlimą į „Žalgirį“ bei karjeros permainas.

Lietuvoje didžiausią ažiotažą kelia Cristiano Ronaldo atvykimas. Spėliojama, ar jis žengs į aikštę LFF stadione ant sau neįprastos dangos. Kas apie tai kalbama Portugalijoje?

Niekas nežino, koks bus starto vienuoliktukas. Portugalijos rinktinė treniruosis šiandien (pirmadienio vakare), vėliau vyks spaudos konferencija. Galbūt tuomet treneris kažką atskleis. Kas liečia spaudą, rašoma, kad Portugalijos rinktinė turėtų susitikimą pradėti optimalios, pajėgiausios sudėties.

Tikėtina, kad keisis vienas krašto gynėjas ir nuo pirmųjų minučių žais Joao Cancelo. Taip pat daug kas mano, jog startinėje sudėtyje mačą pradės Joao Felixas. Visi tikisi, kad žais ir C. Ronaldo. Šimtu procentų to niekas nežino, tačiau jis toks žmogus, kad būdamas rinktinėje visada nori žaisti. Jam nesvarbu, koks tai stadionas, kokia šalis. Jis nori žaisti ir gerinti rekordus. Tai profesionalumo pavyzdys visiems – tiek jo komandos draugams, tiek vaikams visame pasaulyje. Labai profesionalus požiūris. Apie tai, kad jis galėtų nežaisti, niekas nekalba ir nerašo. Bent jau kol kas.

Taip, ant dirbtinės vejos nei C. Ronaldo, nei kitiems portugalams nėra tekę žaisti ilgą laiką. Tai bus neįprasta. Treneris Fernando Santosas sakė, kad prisimins senus laikus. Kažkada jo treniruojama komanda žaidė ant dirbtinės vejos.

Ar Portugalijos rinktinės treneriai nesikreipė su klausimais apie Lietuvos rinktinę?

Kaip ir minėjau, pažįstu kai kuriuos trenerių štabo narius ir rinktinės darbuotojus, tačiau nieko panašaus jie neprašė. Šiais laikais yra išvystytos skautingo platformos, kuriose patogiai gali rasti visą reikiamą informaciją. Nemanau, kad prieš šias rungtynes Portugalijai reikalinga kažkokia ypatinga informacija. Tai, ką jiems reikia žinoti, jie žino.

Jūsų nuomone, kurie žaidėjai Lietuvos rinktinei gali kelti daugiausiai problemų?

Ši Portugalijos rinktinė turi labai gerus žaidėjus praktiškai visose pozicijose, o ir komandinis ryšys yra. Jie gali žaisti greitą, technišką futbolą, gali prisitaikyti prie varžovo. Tai labai stipri ir pavojinga komanda, pasižyminti lankstumu. Žiūrovams labiausiai turėtų patikti C. Ronaldo, Bernardo Silvos ir J. Felixo žaidimas. Jie turi ypatingus kamuolio valdymo įgūdžius. Nesu tikras, ar jiems pavyks viską parodyti ant neįprastos dangos, tačiau jų žaidimas paprastam žiūrovui turėtų patikti. Galime išvysti įdomių dalykų.

Rungtynėse su Ukraina visas 90 minučių žaidė trys žalgiriečiai: Modestas Vorobjovas, Saulius Mikoliūnas ir Domantas Šimkus. Ar prieš artėjančias rungtynes kalbėjote su savo auklėtiniais klube?

Žinoma, treniruočių metu kartais apie tai pajuokaudavome, tačiau tik tiek. Savo žaidėjams linkiu didžiausios sėkmės. Žinau, ką jie gali, ir tikiu, kad su Portugalija jie yra pajėgūs pademonstruoti gerą žaidimą.

Ne tik žalgiriečiai, bet ir visi kiti Lietuvos rinktinės žaidėjai turi eiti į aikštę ir mėgautis ypatingomis akimirkomis. Proga žaisti prieš tokius varžovus neatsiranda kasdien. Tai didžioji scena. Tave stebi daugybė žmonių. Tai rungtynės, kurios kartais gali pakeisti karjeras. Jie privalo tai suprasti ir parodyti geriausią savo versiją. Linkiu Lietuvos rinktinei sėkmės. Manau, laukia įdomi kova ir geras reginys. Rezultatų nemėgstu spėlioti. Juk ne veltui futbolas yra bene sunkiausiai nuspėjamas iš visų sportų.

D. Vencevičius apie įsimintiną dieną Portugalijoje, jauną C. Ronaldo ir praradimus oro uoste


Lietuvos futbolo rinktinė pirmą kartą namuose žais su Portugalija, tačiau yra pora kartų žaidusi svečių aikštėje. Įvartį į portugalų vartus pelnęs Donatas Vencevičius prisiminė dvigubą tos dienos šventę, akistatą su jaunu C. Ronaldo ir kuriozišką istoriją skrendant namo, rašo lff.lt.

Antradienio akistata Europos čempionato atrankoje bus pirmosios oficialios rungtynes tarp Lietuvos ir Portugalijos. Du kartus komandos yra žaidusios kontrolines rungtynes – 2000 ir 2004 metais.

2004 metų vasarą Portugalijoje komandos susitiko prieš pat Europos čempionato finalinį etapą. Jame portugalai žaisdami nužengė iki finalo. Repeticijoje su lietuviais jie pelnė du ankstyvus įvarčius. Ne pajėgiausios sudėties žaidę mūsiškiai atsakė D. Vencevičiaus realizuotu baudiniu, bet šeimininkai rungtynių pabaigoje įjungė aukštesnę pavarą ir nugalėjo 4:1.

Buvusiam saugui, dabar jaunimo rinktinę treniruojančiam D. Vencevičiui ta diena buvo įsimintina ne vien dėl įvarčio.

"Daug prisiminimų iš tų rungtynių, tos dienos, nes rungtynių dienos rytą gimė dukra. Emocijų tikrai buvo daug, - pasakojo D. Vencevičius - Portugalijoje buvo didelis ažiotažas, nes rungtynės vyko prieš Europos čempionatą. Žaidėme prie pilnų tribūnų, pavyko pelnyti įvartį. Pamenu, kaip Robertas Poškus uždirbo 11 metrų baudinį. Komanda manimi pasitikėjo. Žaisdamas žiūrėjau į vartininką ir jį pavyko pergudrauti. Vartininkas Ricardo tikrai geras, po to Europos čempionato metu jis gerai atlaikė baudinius“.

Tose rungtynėse po keitimo pasirodė du jauni saugai – C. Ronaldo ir S. Mikoliūnas. Jie yra vieninteliai, kurie iš tada žaidusių gali antradienį pasirodyti aikštėje.

„Portugalijos žvaigždynas tuomet buvo tikrai didelis – Luišas Figo, Rui Costa ir kiti. Tuo metu pradėjo žaisti ir Cristiano Ronaldo. Tai buvo jo pradžia rinktinėje, nors ir ne pirmos rungtynės. Buvo didelis žvaigždžių būrys, todėl jis turėjo išsikovoti savo vietą, norėjo įrodyti treneriui, kad vertas pagrindinės sudėties. Turėjome problemų“, - teigė D. Vencevičius.

Po rungtynių futbolininkai pasikeitė marškinėliais – D. Vencevičius gavo Deco aprangą – tačiau ne visiems ją pavyko parsivežti namo.

“Kaip žinia, Portugalijoje futbolininkai yra kaip Dievai. Nelabai sąžiningi žmonės– turbūt oro uosto darbuotojai – žinojo, kad žaidėme su Portugalija. Mūsų krepšinių turinys buvo “patikrintas”. Marškinėlių, kurie buvo priduoti į bagažo skyrių, neberadome. Tik pora laimingųjų, tame tarpe ir aš, buvau marškinėlius įsidėjus į rankinį bagažą”, - šypsojosi buvęs futbolininkas.

D. Vencevičiaus treniruojama Lietuvos jaunimo (iki 21 metų) rinktinė antradienio vakare svečiuose žais su Graikija. Tą patį vakarą LFF stadione susitiks Lietuvos ir Portugalijos rinktinės.

E. Šetkus: rinktinei atiduodame visas jėgas, aukojame laisvalaikį

Lietuvos futbolo rinktinės vartininkas Ernestas Šetkus sako, kad žaidėjai atiduoda visas jėgas ir aukoja laisvalaikį, bet sunku pasiekti rezultatų prieš nelygiaverčius varžovus. Visgi, E. Šetkaus nuomone, jei varžovai mūsiškius nuvertins, namuose įmanoma ir nustebinti.

Apie komandos iššūkius, atsidavimą, neigiamus komentarus, būsimą akistatą su Portugalija ir naują klubą Izraelyje E. Šetkus papasakojo LFF.lt svetainei.

- Kokį įspūdį Jums palieka darbas rinktinės su nauju treneriu? Ar patiko rinktinės žaidimas Liuksemburgu Vilniuje, kurias stebėjote iš šono?


- Kiekvienas treneris turi savo viziją. Bet dar anksti įvertinti Valdo Urbono Lietuvos rinktinę. Sužaidėme nedaug rungtynių. Anksti matyti tuos skirtumus, kad išryškėtų trenerio braižas. Birželį rungtynėse su Liuksemburgu komanda paliko gerą įspūdį. Buvome verti pergalės, bet labai gaila, kad nepavyko jos iškovoti. Aistruoliai yra išsiilgę pergalių.

- Kaip sekasi dirbti su nauju vartininkų treneriu Justinu Gasiūnu?

- Puikiai. Su prieš tai buvusiu vartininkų treneriu Audriumi Ramonu taip pat neturi problemų. Justinas dirba Anglijoje, gero lygio klube. Problemų tikrai nekyla, gauname naujovių. Viskas puikiai.

- Ar tai, kad rinktinei kurį laiką nepavyksta laimėti, tapo ir psichologine problema?

- Nemanau, kad psichologiniai dalykai pakiša koją. Kiekvieną kartą susirinkus vis kalbame, kad jau laikas, laikas. Aišku, mūsų galimybės šiai dienai yra ribotos. Varžovai pakliūna tikrai sunkūs. Tautų lygoje neturėjome lygiaverčių varžovų. Galbūt kažkas mus mato lygiaverčius ir lygina su Serbija, Juodkalnija, Rumunija. Ar dabar ta pati Serbija.

Iš tų dviejų ciklų tik Liuksemburgas yra panašaus lygio komanda. Pirmose rungtynėse pirmavome. Deja, antrasis kėlinys susiklostė ne taip, kaip norėjome. Namuose atsiliepė nesėkmės faktorius – gavome raudoną kortelę. Tai mus atskyrė nuo pergalės. Nepavyko parodyti tikro mūsų lygio. Mums sunku kovoti su tokiomis komandomis kaip Serbija ar Ukraina.

Aišku, stengiamės. Vyrai atvažiuoja į rinktinę, aukoja visas jėgas, laisvalaikį, kurį turėtume per rinktinių pertrauką. Atiduodame visas jėgas siekdami gero rezultato. Kad rinktinės aistruoliai būtų patenkinti.

- Ar pats skaitote komentarus po nesėkmingų rinktinės rungtynių?

- Ne, ir kiekvienam žaidėjui rekomenduoju neskaityti. Yra treneriai, artimiausi žmonės šeimoje, kurie gali kažką patarti. Neskaitau, ir manau kreipti dėmesį į komentarus. Pats žinau, ar gerai sužaidžiau, ką blogai padariau.

- Ar tikite, kad namuose galite sustabdyti tokias rungtynes kaip Portugalija?


- Taip, nes Vilniuje turėjome gerų rungtynių – pvz. su Anglijos rinktine, kur pralaimėjome 0:1 po 11 metrų baudinio arba su Rumunija, Serbija. Namie prie savų aistruolių tikrai galime gerai pasirodyti, nustebinti ne vieną.

- Kaip manote, ar Portugalijos komanda gali nuvertinti jus?

- Manau, kad taip, nes portugalai gali stengtis pasiekti sau palankų rezultatą atiduodant kuo mažiau jėgų, pvz. galvojant kad nepatirtų traumos.

- Kiek pačiam svarbu, jog galėsite išbandyti jėgas su portugalų žvaigždėmis?


- C. Ronaldo šiaip nesutiksi aikštėje, todėl esu dėkingas už galimybę, kad rinktinėje galima žaisti prieš tokias žvaigždes kaip jis. Tai geriausias pasaulyje žaidėjas per paskutinius 10-15 metų. Aikštėje tu nebeskirstai žaidėjų – ar tai Ronaldo, ar ne. Tu susitelki į žaidimą, į kiekvieną kamuolį. Bet ažiotažas žinoma yra, nes Ronaldo pirmą kartą jis aplankys Lietuvą.

- Mūsų žaidėjams tokios rungtynės – didelė motyvacija ir šansas?

- Žinoma, jog kiekvienos rungtynės gali pakeisti tavo karjerą. Galbūt kažkas pastebės tave, pavyks žengti sekantį laiptelį. Tai proga pasirodyti, atskleisti save. Lietuvos čempionatas nėra taip plačiai stebimas.

- Dvejas rungtynes iš eilės stadionas bus pilnas. Ar tai svarbu žaidėjams?

- Taip, nes būdavo rungtynių, kad to palaikymo pasigesdavome. Galbūt rezultatai nepritraukia sirgalių, bet dabar bus malonu žaisti prie savų žiūrovų. Tokie dalykai duoda impulsą kovoti, stengtis, sužaisti aukščiau savo galimybių.

- Kaip sekasi naujame klube, ar pavyko greitai apsiprasti?

- Apsiprasti nereikėjo daug laiko. Izraelyje puikiai žinau visas futbolo subtilybes. Šalis puikiai pažįstama, žaidėjai naujoje komandoje buvo pažįstami. Neužtruko daug laiko pritapti. Esu patenkintas, kad pavyko pereiti būtent į šią komandą, nes ji viena geriausių Izraelyje, triskart iš eilės buvo šalies čempione. Tik pernai sėkmė nusisuko, jie užėmė trečią vietą.

Dėl klubo neturiu kuo skųstis. Viskas labai profesionalu, gera vieta tobulėti. Ne paslaptis, jog buvau pasirašęs sutartį su Jeruzalės „Beitar“, bet persikėliau į Beer Ševą. Džiaugiuosi, nes tai žingsnelis į priekį. Tai nėra naujas projektas, klubas turi savo viziją.

- Kokius tikslus turi Beer Ševos klubas? Ko pritrūko Europos lygoje?

- Visi tiki, kad galime kovoti dėl čempionų titulo ir to sieksime. Nors tokio tikslo nėra. Apmaudu buvo pasitraukti iš Europos. Komanda buvo pajėgi pasiekti UEFA Europos lygos grupes, bet daug ką lemia burtai, sutikome pajėgų varžovą Roterdamo „Feyenoord“. Tik galbūt pralaimėjome per dideliu skirtumu. Pirmose rungtynėse praleidome du įvarčius po standartinių padėčių. Antrose rungtynėse kortas sumaišė raudona kortelė. Žaidžiant dešimtyje prieš „Feyenoord“ sunku kažką padaryti.

Lietuvos ir Portugalijos rinktinės susitiks antradienį, nuo 21 val. 45 min.

Parašykite savo komentarą:
 
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • NELAIMĖ: Kazlų Rūdoje sekmadienį kilo gaisras; jis įsiplieskė gyvenamajame name.
  • PERGALĖ: geriausias Lietuvos smiginio žaidėjas Darius Labanauskas PDC pasaulio smiginio čempionate 3:0 nugalėjo anglą Matthew Edgarą.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar esate prietaringas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip manote, ar prekybos centrai turėtų dirbti per Kalėdas?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+2 +4 C

+1 +2 C

 

+1 +2 C

+3 +4 C

+4 +7 C

 

+5 +6 C

1-6 m/s

0-5 m/s

 

 0-3 m/s

Valiutų kursai

USD - 1.1174 PLN - 4.2726
RUB - 69.9930 CHF - 1.0982
GBP - 0.8351 NOK - 10.0630