Per aukštas favoritų barjerasnuotraukos

2022 birželio 16 11:10:27

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė Izmiro mieste Turkijoje užbaigė birželio rungtynių ciklą UEFA Tautų lygoje. Ketvirtosios rungtynės - ketvirtasis pralaimėjimas. Šį kartą Valdo Ivanausko auklėtiniai C diviziono 1-os grupės mače 0:2 turėjo pripažinti grupės favoritų Turkijos futbolininkų pranašumą. „Nežinau, ką pasakyti, nes tai, ką Lietuvos rinktinės futbolininkai padarė, yra neįmanoma. Žinant visas mūsų keliones, miegus, maitinimus, to pasiruošimo rungtynėms nebuvo. Tačiau komanda įrodė, kad potencialas yra, prie tokių sąlygų jie išspaudė maksimumą. Galime padėkoti už šias rungtynes, buvo pozityvių momentų", - sakė V.Ivanauskas.

 

Pirmajam kėliniui artėjant prie pabaigos šeimininkai išsiveržė į priekį, kai galva pasižymėjo po standartinės situacijos prie Lietuvos vartų likęs gynėjas Kanas Ajhanas (Kaan Ayhan). Mūsų ekipos vartininkas Džiugas Bartkus į smūgį reagavo, jį atmušė, tačiau rungtynių arbitrė gavo signalą, kad kamuolys kirto vartų liniją ir smūgį įskaitė. Antrasis kėlinys lietuviams prasidėjo sunkiai, sužaidus kiek daugiau nei 5 min., po keitimo aikštėje pasirodęs Vilius Armanavičius prasižengė savo baudos aikštelėje. Teisėja, po VAR peržiūros, skyrė 11 m baudinį, o jį užtikrintai realizavo šeimininkų kapitonas Hakanas Čalhanoglu (Hakan Calhanoglu). Dvikovos pabaigoje į svečių vartus buvo skirtas dar vienas baudinys, tačiau šį kartą Dž.Bartkus jį atrėmė.

„Vyrams buvo padėkota už ilgą trijų savaičių stovyklą, daug kas atsisakė atostogų, jie tris savaites dirbo tikrai sunkiai. Deja, taškų nėra, treneriams ir žaidėjams skaudu. Rungtynėse su Liuksemburgu ir Farerų salomis reikėjo išnaudoti tas turėtas pusantros progos, būtų visai kita nuotaika. Nuotaikos dabar yra blogos, natūralu, kritika iš spaudos, bendruomenės, bet toks yra futbolas, reikia tą kritiką priimti", - teigė Lietuvos rinktinės treneris.

Izmiro miestą tik rungtynių dienos popietę pasiekę lietuviai vos spėjo įsikurti viešbutyje ir kone iškart patraukė į rungtynes. Ten jiems teko susidurti ne tik su varžovais, bet ir 30 laipsnių karščiu bei natūralia žole, ant kurios lietuviai nespėjo surengti treniruotės. Mūsiškiai sekmadienį turėjo išskristi iš Farerų salų į Izmirą, bet dėl oro sąlygų to padaryti jiems nebuvo leista.

„Aukojome savo žaidėjų sveikatą, žinojome, kad čia gali būti fiasko, viską prisiimame mes, žaidėjai tikrai yra nekalti. Tas aplinkybes mes priėmėme ir iš šios situacijos išėjome maksimaliai gerai, kaip galėjome", - pridūrė V.Ivanauskas.

„Buvo labai sunkios rungtynės, žinojome, kad taip bus, kad pradėsime nuo gynybos. Treneriai pakeitė taktiką, žaidėme penkiais gynėjais, buvome pasiruošę laukti, išlaukti savo galimybių, kompaktiškai gintis. Kuo ilgiau turkai mums neįmušė, tuo mums buvo daugiau galimybių.

Tik likus 5 val. iki rungtynių atvykome į Turkiją, tas nežmoniškas karštis... Tai tikrai buvo iššūkis, bet tai, kaip sužaidėme prieš tokią komandą, yra tikrai šaunu. Taip pat noriu padėkoti iš Lietuvos atvažiavusiems sirgaliams, šiuo ne pačiu lengviausiu futbolo bendruomenei metu yra, kas palaiko, iki galo eina su mumis, tikrai ačiū už tą palaikymą", - kalbėjo Dž.Bartkus.

Kitose grupės rungtynėse Liuksemburgas namie 2:2 sužaidė su Farerų salomis. Dabar Tautų lyga sugrįš rugsėjį. Tuomet lietuviai namie susitiks su Farerų salų komanda, o išvykoje jų lauks Liuksemburgo rinktinės iššūkis.

Statistika

Turkija - Lietuva 2:0 (1:0). Įvarčiai: Kanas Ajhanas (38 min.), Hakanas Čalhanoglu (54 - iš 11 m).

Lietuvos rinktinės sudėtis: Džiugas Bartkus, Dominykas Barauskas, Edvinas Girdvainis, Linas Klimavičius (78 min. Benas Šatkus), Rolandas Baravykas (46 min. Pijus Širvys), Linas Mėgelaitis, Karolis Uzėla, Justas Lasickas (46 min. Vilius Armanavičius), Paulius Golubickas (71 min. Augustinas Klimavičius), Titas Milašius (84 min. Artemijus Tutyškinas), Fiodoras Černychas.

Lentelė

C divizionas

1 grupė

1. Turkija 4 0 0 14-0 12

2. Liuksemburgas 2 1 1 5-4 7

3. Farerų salos 1 1 2 4-8 4

4. Lietuva 0 0 4 1-12 0

Vieta, komanda, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai

 

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net