Netektys ne tik sudėtyjenuotraukos

2021 gegužės 24 15:02:34 Perskaitė 122

Sudėtį Baltijos taurės turnyrui paskelbęs Lietuvos vyrų futbolo rinktinės treneris Valdas Urbonas suskaičiavo tris netektis. Gynėjas Mindaugas Palionis nutarė baigti karjerą nacionalinėje komandoje, o saugai Vykintas Slivka ir Modestas Vorobjovas nežais dėl traumų. Kitokia netektis rinktinę ištiko dėl įvykių Baltarusijoje. Lietuviai rudenį turbūt nekeliaus į Minską, kur turėjo žaisti draugiškas rungtynes, nes manoma, kad kelionė būtų pernelyg rizikinga.

 

Baltijos futbolo taurės turnyras turėjo vykti pernai, bet buvo metams atidėtas dėl pandemijos. Kovoje dėl taurės V.Urbono auklėtinių laukia dvejos rungtynės. Birželio 1 d. jie Vilniuje susitiks su estais, o birželio 4 d. Rygoje žais su latviais. Po to rinktinė neišsiskirstys. Birželio 8 d. ji išvykoje žais draugiškas rungtynes su Ispanijos nacionaline komanda, kuriai tai bus repeticija prieš Europos čempionatą.

"Baltijos taurė yra prestižinis, gilias tradicijas turintis turnyras, savotiškas Baltijos derbis. Norime laimėti Baltijos taurę, o po to seks draugiškos rungtynės su Ispanijos rinktine. Tokių rungtynių tiek treneriams, tiek žaidėjams pasitaiko nedažnai, todėl džiugu, kad turime tokią galimybę. Nors nedalyvaujame Europos čempionate, bus malonu į jį išlydėti Ispanijos rinktinę", - sakė V.Urbonas.

Į kandidatų sąrašą jis įtraukė 25 futbolininkus. Deja, sudėtis nebus pati pajėgiausia. "M.Palionis paprašė jo nekviesti ir atsisveikino su nacionaline komanda. Noriu jam padėkoti, jis buvo labai svarbus žaidėjas. Norėjau matyti rinktinėje V.Slivką, bet jis patyrė kelio traumą. M.Vorobjovui paskutinėse rungtynėse lūžo kojos pirštas, jo rinktinėje irgi nebus", - netektis vardino V.Urbonas. 34-erių M.Palionis žaidžia "Regensburg" klube Vokietijos antrajame divizione.

Rinktinėje netrūks jaunų žaidėjų. Pavyzdžiui, V.Urbonas nutarė išbandyti 22-ejų puolėją Edgarą Dubicką, pastaruoju metu rungtyniavusį "Livorno" ekipoje Italijos trečiajame divizione. "Neturime daug puolėjų, žaidėjų, kurie užbaiginėtų atakas. Ir pastarosiose, kovą vykusiose, rungtynėse nepasiekėme įvarčių, o tai verčia ieškoti alternatyvų. Todėl pakviečiau E.Dubicką, norime artimiau susipažinti su jo žaidimu", - teigė V.Urbonas.

Lietuvos jaunimo (iki 21 metų) rinktinė birželio 8 d. Minske turėjo susitikti su Baltarusijos bendraamžiais, bet jau aišku, kad mačas neįvyks. Pakeisti planus privertė sekmadienį įvykęs incidentas, priverstinis iš Atėnų į Vilnių skridusio lėktuvo nutupdymas Baltarusijoje. "Anksčiau teko minėti, kad atskiriame sportą nuo politikos, bet šis įvykis verčia keisti situacijos suvokimą ir sprendimus. Draugiškos rungtynės yra atšaukiamos, nes dabar per daug rizikinga keliauti į Minską", - sakė Lietuvos futbolo federacijos generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Padėtis Baltarusijoje turbūt įtakos ir vyrų rinktinę, nes lapkričio 16 d. V.Urbono treniruojama komanda turėjo žaisti draugiškas rungtynes Minske. Šio mačo lietuviai negali atšaukti vienašališkai, bet E.Stankevičius teigė, kad dėl to bus kalbamasi su Europos futbolo asociacijų sąjunga.

Rinktinės kandidatai

Vartininkai: Tomas Švedkauskas, Titas Krapikas, Edvinas Gertmonas, Lukas Paukštė;

Gynėjai: Edvinas Girtvainis, Vytas Gašpuitis, Saulius Mikoliūnas, Egidijus Vaitkūnas, Markas Beneta, Rolandas Baravykas, Sigitas Olberkis, Linas Mėgelaitis;

Saugai: Domantas Šimkus, Karolis Šilkaitis, Martynas Dapkus, Justas Lasickas, Gratas Sirgėdas, Tautvydas Eliošius, Paulius Golubickas, Arvydas Novikovas, Donatas Kazlauskas, Deimantas Petravičius;

Puolėjai: Karolis Laukžemis, Fiodoras Černychas, Edgaras Dubickas.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net