Mirė Argentinos futbolo legenda D.Maradonanuotraukos (13)

2020 lapkričio 26 15:20:11 Perskaitė 2237

Mirė Argentinos futbolo legenda Diego Maradona. Jam buvo 60 metų, skelbia argentiniečių žiniasklaida.

 


Pranešama, kad D. Maradona mirė dėl širdies veiklos sutrikimų.

D. Maradona buvo laikomas vienu geriausių futbolininkų istorijoje. 1986-aisiais jis Meksikoje su Argentinos rinktine iškovojo pasaulio čempionato auksą. Baigęs aktyvią karjerą, D. Maradona ėjo ir Argentinos rinktinės trenerio pareigas.

Lapkričio pradžioje D. Maradonai dėl kraujo krešulio buvo atlikta smegenų operacija. Jis ir prieš tai daug metų turėjo sveikatos problemų - be kita ko, dėl anksčiau vartotų narkotikų.

2000-aisiais legendinis futbolininkas dėl rimtų širdies bėdų buvo gydomas Kuboje. 2004 metais dėl gyvybei pavojingo širdies ir plaučių veiklos sutrikimo jis atsidūrė Argentinos ligoninėje. 2007-aisiais dėl alkoholio vartojimo problemų D. Maradonai vėl prireikė medikų pagalbos. Pernai jam buvo implantuotas kelio sąnario protezas.

„Diego gyvenimas buvo kaip svajonė. Ir kaip košmaras", - sakė ilgametis jo fitneso treneris Fernando Signorini. Nepamirštama yra jo „Dievo ranka", 1986-aisiais prisidėjusi prie pergalės rungtynėse su Anglija, ar jo šimtmečio įvartis po nesuvokiamo driblingo tame pačiame mače. Nepamirštamos ir po daugelio metų pasaulį apskriejusios nuotraukos, kuriose D. Maradona gerokai priaugęs svorio ir nušviesintais plaukais.

„Aš galvoju, jis laiko save Dievu, ir tai gali būti viena jo problemų priežasčių", - prieš daug metų sakė „Guemes" klinikos Buenos Airėse, kur D. Maradona buvo gydomas 2007-aisiais, vadovas Hectoras Pezzella.

Po D. Maradonos mirties Argentina skelbia trijų dienų gedulą

Argentina po savo futbolo dievuko D. Maradonos mirties skelbia trijų dienų valstybinį gedulą. Apie tai trečiadienį, iš karto po žinios apie 1986 metų pasaulio čempiono mirtį, pranešė vyriausybė, kuria remiasi sporto agentūra SID.

D. Maradona, pasak jo atstovo Sebastiano Sanchio, nepraėjus nė keturioms savaitėms po savo 60-ojo gimtadienio mirė Buenos Airėse nuo širdies infarkto.

Lapkričio 3 dieną D. Maradonai dėl krešulio buvo atlikta smegenų operacija.

Atstovas: D. Maradona bus palaidotas ketvirtadienį prie Buenos Airių

Argentinos futbolo legenda Diegas Maradona bus palaidotas ketvirtadienį sostinės Buenos Airių pakraštyje, pranešė jo atstovas Sebastianas Sanchi.

Pasak atstovo, D. Maradona amžinojo poilsio atguls Jardin de Paz kapinėse, kur palaidoti ir jo tėvai.

 

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net