Liko vienas nežinomasis

(0)
Publikuota: 2022 rugsėjo 02 11:20:34, Aistė LABINAITĖ
×
Abu įvarčius per teisėjo pridėtą laiką „Žalgiriui“ pelnė Renanas Oliveira. Elvio Žaldario (fkzalgirio.lt) nuotr.

Lietuvos futbolo federacijos taurės turnyro pusfinalyje jau užimtos trys vietos iš keturių. Prieš porą savaičių pirmieji šį etapą pasiekė Kauno rajono „Hegelmann" futbolininkai, o dabar prie jų dar prisijungė ir Vilniaus „Žalgiris" bei „Kauno Žalgiris". Titulą ginantys Vladimiro Čeburino auklėtiniai Vilniaus derbyje 2:1 pranoko „Riterius", o kauniečiai išvykoje 1:0 palaužė Marijampolės „Sūduvą".

Ketvirtfinalio rungtynėse Vilniuje žalgiriečiams mažumoje teko žaisti jau nuo 8 min. Kipras Kažukolovas nespėjo paskui spurtavusį Roką Filipavičių ir prasižengė prie baudos aikštelės. Teisėjas už paskutinės vilties pražangą skyrė raudoną kortelę. Likę be vieno žaidėjo žalgiriečiai turėjo sumažinti atakuojančias pajėgas, tad Marką Miličkovičių pakeitė Ivanas Tatomirovičius. Pirmajame kėlinyje įvarčių nebuvo pelnyta. O pirmasis taiklus smūgis buvo atliktas 52 min., kai galva pasižymėjo „riteris" Gytis Paulauskas.

Kai atrodė, kad „Riteriai" jau beveik gali ruoštis pergalės šventimui, nes tiksėjo paskutinės minutės, žalgiriečiai surengė du rezultatyvius išpuolius ir kardinaliai pakeitė rungtynių eigą. Praėjus porai teisėjo pridėto laiko minučių stipriu smūgiu pasižymėjo ir rezultatą išlygino „Žalgirio" brazilas Renanas Oliveira, o dar po kelių minučių puolėjas pelnė ir pergalingą įvartį.

„Nelengva, dramatiška pergalė. Tokia yra „Žalgirio" komanda. Ji beveik nuo pradžios turėjo vienu žaidėju mažiau, tačiau komanda savo darbą atliko puikiai. Žalgiriečiai paskutines minutes sužaidė užtikrintai. Varžovai labiau rėmėsi kontratakomis, greitais perdavimais į priekį. Jie įmušė įvartį antrojo kėlinio pradžioje, - kalbėjo V.Čeburinas. - Tačiau komanda išlieka tikra komanda, kai sugeba sužaisti iki pabaigos. Šiose rungtynėse matėme tą komandą, kuri net ir žaisdama mažumoje atiduoda visas jėgas, nors tai yra labai sunku. Susitelkėme ties tuo, jog reikia pelnyti įvartį. Taigi įmušėme vieną, paskui ir antrą. Antrasis pergalingas įvartis mačo pabaigoje parodo, kad yra charakteris, dvasia. Esu labai dėkingas vaikinams."

Praėjusiais metais „Žalgiris" tapo LFF taurės turnyro nugalėtoju, kai finale Šiauliuose 5:1 įrodė pranašumą prieš „Panevėžį". Vilniečiai per visą LFF taurės turnyro istoriją yra neabejotini lyderiai, trofėjų į dangų jie kėlė jau 13 kartų. „Riteriai" tokios taurės savo kolekcijoje dar neturi.

„Kauno Žalgiris" antrą kartą klubo istorijoje žengė į LFF taurės turnyro pusfinalį. Tiesa, titulais šiose varžybose kauniečiai dar negali pasigirti. Rungtynėse Marijampolėje pirmasis kėlinys taip pat baigėsi be įvarčių, o lemiamu tapo 63 min. Antono Fasė pelnytas įvartis. Tiesa, mačo pabaigoje kauniečiai galėjo rezultatą padvigubinti, bet Gratas Sirgėdas neįmušė 11 m baudinio. Tačiau marijampoliečiai stebuklo nebesukūrė. Negana to, už paskutinės vilties pražangą iš aikštės buvo pašalintas „Sūduvos" saugas Milanas Jokičius. Prieš tai „Sūduva" LFF taurę buvo iškovojusi tris kartus.

Rugpjūčio viduryje „Hegelmann" ketvirtfinalio rungtynėse svečiuose 2:0 pranoko „Jonavos" ekipą ir žengė į pusfinalį. Paskutinioji pusfinalio dalyvė paaiškės rugsėjo 13 d. Tuomet vienintelė į ketvirtfinalį prasibrovusi I lygos komanda „Marijampolė City" mes iššūkį „Panevėžio" ekipai, kuri savo sąskaitoje turi vieną trofėjų. 2020 m. Panevėžyje po baudinių serijos 5:4 buvo nugalėta „Sūduva".

Primename, jog LFF taurės laimėtojai įgyja teigę rungtyniauti kito sezono UEFA Konferencijų lygos atrankos varžybose. Jei laimėtojai vietą Europos turnyre yra iškovoję čempionato metu, ta vieta atitenka ketvirtai A lygos komandai.