Lietuvos mažojo futbolo rinktinė sužinojo varžovus pasaulio čempionatenuotraukos

2022 liepos 21 07:40:06

Tris kartus keista 2022 metų Socca mažojo futbolo pasaulio čempionato (6 prieš 6) data ir vieta birželio mėnesį pagaliau buvo paskelbta. Meksikoje turėjęs vykti čempionatas buvo perkeltas į Vengrijos sostinę Budapeštą ir vyks rugsėjo mėnesio 10-18 dienomis.

 

Čempionate varžysis rekordinis, net 43 rinktinių skaičius, tarp kurių bus ir Lietuvos mažojo futbolo rinktinė. Šįvakar tarptautinė Socca federacija surengė burtų traukimo ceremoniją ir 43 rinktines padalino į aštuonias grupes po 5 ar 6 rinktines.

Tokiu būdu Lietuvos mažojo futbolo rinktinė, kurios vairą visai neseniai perėmė buvęs garsus A lygos futbolininkas ir Kauno „Vyčio" salės futbolo klubo treneris Mindaugas Grigalevičius, sužinojo varžovus, su kuriais teks išbandyti jėgas grupių etape.

Trečiajame krepšelyje buvusi Lietuvos rinktinė pateko į C grupę. Iš pirmojo krepšelio šioje grupėje varžysis pasaulio vicečempionė Lenkijos mažojo futbolo rinktinė. Iš antrojo krepšelio atiteko Slovėnija, iš ketvirtojo - Maroko rinktinė, o iš penktojo krepšelio į C grupę pateko Kosta Rikos mažojo futbolo atstovai.

Būtent su šiais varžovais Vengrijos sostinėje Budapešte Lietuvos mažojo futbolo rinktinei teks kovoti dėl patekimo į pasaulio čempionato aštuntfinalį, į kurį pateks tik dvi stipriausios grupės rinktinės.

Įdomu ir tai, kad dveji varžovai iš šios grupės Lietuvai jau yra gerai žinomi. Praėjusiame, 2019 metų Socca mažojo futbolo pasaulio čempionate, kuris vyko Kretoje, Lietuvos mažojo futbolo rinktinė taip pat žaidė vienoje grupėje su Lenkija ir Maroku. Pastarąjį varžovą Lietuvos mažojo futbolo rinktinė sutriuškino net 6:0, bet prieš Lenkijos rinktinę pati neturėjo šansų ir jai pralaimėjo tokiu pačiu rezultatu 0:6. Nepaisant to, Lietuva tąkart savo grupėje užėmė antrą vietą ir pirmą kartą istorijoje pateko į pasaulio čempionato aštuntfinalį, kuriame 0:2 pralaimėjo Anglijai.

Lenkijos rinktinė pasaulio vicečempionės titulą yra iškovojusi paskutiniuose dvejuose mažojo futbolo pasaulio čempionatuose. 2018 metais lenkai finale nusileido Vokietijai, o 2019 metais Lenkija finale pralaimėjo Rusijai, kurios rinktinė, dėl Rusijos sukelto karo Ukrainoje, buvo pašalinta iš 2022 metų pasaulio čempionato.

Po burtų traukimo ceremonijos savo mintimis apie būsimus varžovus pasidalino Lietuvos mažojo futbolo rinktinės vadovas Tomas Butkus.

„Lenkija, žinoma, yra grupės favoritė. Šį statusą jie jau įrodė per paskutinius kelis pasaulio čempionatus, bet tai vis tiek bus proga patiems patikrinti kaip sustiprėjo mūsų rinktinė. Asmeniškai iš ketvirtojo krepšelio nenorėjau serbų. Jie naujokai, tad jų reitingas gali būti apgaulingas, o Balkanų šalys, kaip taisyklė, mažajame futbole yra labai stiprios. Marokas mums taip pat pažįstamas, prieš trejus metus juos nesunkiai įveikėme, bet jų sudėtis dabar gali būti visiškai kita ir koks dabar jų pajėgumas pasakyti yra sunku", - apie pažįstamus varžovus kalbėjo T.Butkus.

„Keliu tikslą šioje grupėje kovoti mažiausiai dėl antrosios vietos ir, manau, kad pagrindinis varžovas dėl šios pozicijos bus Slovėnija. O bendrai, šiai dienai apie rinktinių pajėgumus spręsti tikrai sunku ir viską pamatysime Budapešte. Visi esame mėgėjai ir turbūt visos rinktinės dėl pakeistos čempionato datos ir vietos susiduria su tomis pačiomis problemomis. Galiu tik garantuoti, kad Lietuvos rinktinė atiduos visas jėgas, jog įveiktų grupių etapą", - pabrėžė T.Butkus.

Paminėsime, kad greitu metu Lietuvos mažojo futbolo asociacija atskleis ir galutinę Lietuvos rinktinės sudėtį, kuri vyks į Budapeštą.

Lietuvos mažojo futbolo rinktinės varžovai 2022 metų pasaulio čempionato C grupėje: Lenkija, Slovėnija, Marokas, Kosta Rika.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net