Lietuviška gėda turkų vakarėlyjenuotraukos (9)

2022 birželio 09 07:42:09

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė šio sezono UEFA Tautų lygoje sužaidė antrąsias rungtynes. Tačiau namų sienos ir vėl nepadėjo, šį kartą kristi teko ypač skaudžiai. Valdo Ivanausko treniruojama komanda Vilniuje net 0:6 (0:2) buvo sutriuškinta grupės favoritės Turkijos rinktinės. Po tokio pasirodymo Lietuvos rinktinės strategas sulaukė klausimo ir apie atsistatydinimą. Tačiau V.Ivanauskas tiesiog padėkojo už pastarąjį klausimą.

 

Turkijos futbolininkai „nesismulkino". Vos prasidėjus rungtynėms svečiai iškart parodė, kas iš tikrųjų Lietuvos futbolo federacijos stadione bus šeimininkais. Jau 2 min. turkus į priekį išvedė Dogukanas Sinikas, o po kiek daugiau nei 10 min. jis padvigubino pranašumą. Po pertraukos neilgai trukus į mūsiškių vartus krito ir trečiasis įvartis. Po VAR peržiūros už žaidimą ranka buvo skirtas 11 m baudinys, kurį realizavo Serdaras Dursunas. Pastarasis turkams irgi uždirbo dublį. Apskritai per paskutines 10 žaidimo minučių Turkijos rinktinė atliko tris taiklius smūgius.

„Niekas negalėjo tikėtis tokio mūsų starto. Buvome pasiruošę, žinojome, kad jie stengsis pasiekti greitą įvartį, mums tos pirmos 20-25 min. visada yra labai svarbios. Tačiau nesupratau, kodėl rungtynių pradžia mums buvo tokia bloga. Iki šiol negaliu suprasti, mes negalime praleisti tokių įvarčių. Tai tikrai nebuvo tos situacijos, kuriose negalėtume susitvarkyti. Nuo pat pradžių žinojome, kad bus sunku, kad jie spaus. Jų techniškas, agresyvus ir greitas futbolas mums buvo per daug sudėtingas. Pats buvau lengvame šoke - dar nespėjome įeiti į žaidimą ir jau praleidome įvartį. Turkai visiškai nusipelnė šios pergalės, bet rezultatas - labai skaudus, ypač trys paskutiniai įvarčiai", - kalbėjo Lietuvos komandos treneris.

Tačiau, V.Ivanausko manymu, pastarųjų rungtynių rezultatas nėra nepagarbos sau ar žiūrovams ženklas: „Jei pavedėme žiūrovus, labai atsiprašau visos komandos vardu. Tačiau, nemanau, kad tai yra teisybė."

Rezultatas 0:6, o pagal smūgius į vartų plotą - 0:13. Ar iš tikrųjų mūsų rinktinė tiek silpnesnė už varžovus? Išgirdęs šį klausimą, V.Ivanauskas teigė, jog negali būti 0:13, juk lietuviai pataikė į skersinį. Tuomet treneris buvo patikslintas, kad skersinis nėra vartų plotas. V.Ivanauskas tiesiog pridūrė, jog tokiu atveju reikia tikėti nemeluojančia statistika.

FIFA pasaulio rinktinių reitinge Turkija užima 43 vietą, o Lietuva yra 138. V.Ivanauskas, paklaustas, ar po visų laikų skaudžiausios nesėkmės namie ir tokios gėdos nemąsto apie pasitraukimą ir koks turėtų būti rezultatas žaidžiant savo aikštėje su Europos vidutinioke, kad treneris atsistatydintų, tiesiog atsakė: „Dėkui už klausimą". Treneris nenorėjo sutikti, jog Turkijos rinktinė yra Senojo žemyno vidutiniokė: „Ar matėte jų žaidėjus? Žinote, kokiuose klubuose jie rungtyniauja? Jų žaidėjai kainuoja tiek, kiek visas mūsų futbolas. Tad, nemanau, kad Turkija yra Europos vidutiniokė."

Šiose rungtynėse dėl traumų Lietuvos rinktinei negalėjo padėti Justas Lasickas bei Rolandas Baravykas. V.Ivanauskas pridūrė, jog prieš būsimąjį mačą reikės galvoti apie permainas sudėtyje. Tačiau taip pat labai svarbu bus ir atsigauti psichologiškai.

„Rezultatas mums tikrai yra labai skaudus, rūbinėje labai matėsi vyrų nuotaikos, jie pergyvena. Psichologiškai tikrai nebus lengva, aišku, reiks atsigauti ir fiziškai, nes žaidėjai atidavė labai daug jėgų. Reikės galvoti ir žiūrėti, kokius pokyčius bus galima atlikti sudėtyje, jau dėl traumų netekome R.Baravyko ir J.Lasicko, mums kiekviena netektis yra labai skaudi, bet kitos išeities neturime", - sakė strategas.

Treneris dar pridūrė, jog rinktinėje nebuvo nė vieno, kuris nežaistų už Lietuvą. Visi atliko savo darbą, kaip gali ir stengėsi jį atlikti kuo geriau. „Tos juodos minutės mums kažkada pasibaigs, ta fortūna kažkada turi atsidėkoti už sunkų darbą treniruotėse", - įsitikinęs V.Ivanauskas.

Artimiausias mačas Lietuvos rinktinės laukia jau šeštadienį. Birželio 11 d. lietuviai 19 val. išvykoje kovos su Farerų salų ekipa, kuri antrajame ture savo žiūrovų akivaizdoje 0:1 (0:0) nusileido Liuksemburgo rinktinei. O birželio 14 d. 21.45 val. mūsiškiai svečiuose žais su turkais.

Tuo metu A diviziono 3 grupės rungtynėse Italijos rinktinė savo aikštėje 2:1 (2:0) susitvarkė su Vengrijos futbolininkais. O Vokietijos komanda namie taikiai 1:1 (0:0) išsiskyrė su Anglijos ekipa. Po dviejų rungtynių grupėje pirmauja italai (4 tšk.), antrą vietą užima vengrai (3 tšk.), toliau rikiuojasi vokiečiai (2 tšk.) ir anglai (1 tšk.).

Statistika

Lietuva - Turkija 0:6 (0:2). Įvarčiai: Dogukanas Sinikas (2 ir 14 min.), Serdaras Dursunas (56 - iš 11 m, 81), Jusufas Akgunas (89), Halilas Dervisoglu (90+1).

Lietuvos rinktinės sudėtis: Ernestas Šetkus, Saulius Mikoliūnas, Linas Klimavičius, Benas Šatkus, Pijus Širvys, Linas Mėgelaitis (46 min. Edgaras Utkus), Vilius Armanavičius, Paulius Golubickas (76 min Dominykas Barauskas), Artūras Dolžnikovas (46 min. Fiodoras Černychas), Arvydas Novikovas (64 min. Nauris Petkevičius), Karolis Laukžemis (64 min. Augustinas Klimavičius).

Lentelė

1. Turkija 2 0 0 10-0 6

2. Liuksemburgas 2 0 0 3-0 6

3. Farerų salos 0 0 2 0-5 0

4. Lietuva 0 0 2 0-8 0

(vieta, komanda, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai)

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net