Klajūnų džiaugsmo šokisnuotraukos

2020 rugpjūčio mėn. 09 d. 11:22:31 Perskaitė 605

Angliškas žodis „wanderer“ reiškia klajūną ir „Wolverhampton Wanderers“ futbolininkai pateisino komandos pavadinimą, nes jų kelionė yra labai ilga. Jų sezonas tarptautinėje arenoje prasidėjo dar praėjusių metų liepą, o užvakar „Wanderers“ pateko į Europos lygos ketvirtfinalį, kai atsakomosiose aštuntfinalio rungtynėse namie 1:0 įveikė Pirėjo „Olympiakos“. Į ketvirtfinalį žengė ir „Sevilla“, „Basel“ bei Leverkūzeno „Bayer“ klubai.

 

Šiaip jau Vulverhemptono ekipa neoficialiai dažniausiai vadinama „vilkais“, bet pastaraisiais metais jai puikiai tinka oficialiame pavadinime esantis žodis. „Wanderers“ tik užpernai sugrįžo į Anglijos „Premier“ lygą, o šį sezoną jie ilgai klajoja po Europą. Kelionė prasidėjo dar praėjusių metų liepos 25 d., nes Europos lygos varžybas kukliam klubui teko pradėti nuo antrojo atrankos etapo. Užtruko 387 dienas, kol „Wanderers“ pasiekė ketvirtfinalį.

Pirmoji akistata su „Olympiakos“ vyko kovo mėnesį ir baigėsi 1:1, o namie, „Molineux“ stadione, „vilkams“ pergalę atnešė meksikietis Raulis Chimenesas (Raul Jimenez), jau 8 min. realizavęs 11 metrų baudinį.

„Nuostabus jausmas - būti ketvirtfinalyje, nes kelionė buvo tokia ilga“, - sakė R.Chimenesas. Iš viso šį sezoną „Wanderers“ sužaidė jau 58 rungtynes, vien Europos lygoje - 16. „Pradėjome sezoną „Molineux“ stadione daugiau nei prieš metus. Dabar pasirodymą „Molineux“ baigėme fantastiška pergale, atvėrusia kelią į ketvirtfinalį“, - džiūgavo nugalėtojų treneris Nunas Espiritas Santosas (Nuno Espirito Santos). Europos turnyrų ketvirtfinalio „Wanderers“ nebuvo pasiekę nuo 1971-1972 m. sezono.

Savo stadione „vilkai“ šį sezoną jau nežais todėl, kad nuo ketvirtfinalio visos Europos lygos rungtynės vyks keturiuose Vokietijos miestuose. Kita „Wanderers“ varžovė „Sevilla“ ekipa Vokietijoje jau apsiprato, nes ji ten žaidė ir aštuntfinalio mačą. Akistatoje su „Roma“ viską nulėmė vienas susitikimas neutralioje aikštėje Duisburge, „Sevilla“ laimėjo 2:0.

„Wanderers“ laukia didelis iššūkis, nes Sevilijos ekipa iki šiol visais trimis atvejais, kai pasiekdavo Europos lygos ketvirtfinalį, vėliau nužygiuodavo iki galo ir iškovodavo titulą. „Roma“ kovoje su šia varžove nerado jokių kozirių. „Mūsų apskritai nebuvo rungtynėse - nuo pradžios iki pabaigos. Varžovai mus tiesiog prarijo. Mes taip ir nepradėjome žaisti“, - teigė „Roma“ puolėjas Edinas Džekas.

„Basel“ ir „Bayer“ keliai į ketvirtfinalį buvo vienodi. Šie klubai pirmąsias rungtynes išvykose laimėjo 3:0, antrąsias namie - 1:0. Užvakar „Basel“ tokiu rezultatu įveikė Frankfurto „Eintracht“ komandą, o „Bayer“ nugalėjo Glazgo „Rangers“ vienuolikę.

Po ketvirtadienio rungtynių paaiškėjo visos ketvirtfinalio poros: „Manchester United“ - „Copenhagen“, Milano „Inter“ - Leverkūzeno „Bayer“, „Wolverhampton Wanderers“ - „Sevilla“, Donecko „Šachtar“ - „Basel“. Pauzė tarp dviejų etapų bus visiškai trumpa - ketvirtfinalio mačai bus žaidžiami jau rugpjūčio 10-11 d.

Rezultatai

„Wolverhampton Wanderers“ (Anglija)
- Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija) 1:0 (1:0). Įvartis - Raulis Chimenesas (8 min. - iš 11 metrų). I rungtynės - 1:1.

„Basel“ (Šveicarija) - Frankfurto „Eintracht“ (Vokietija) 1:0 (0:0). Fabianas Frėjus (88). I rungtynės - 3:0.

Leverkūzeno „Bayer“ (Vokietija) - Glazgo „Rangers“ (Škotija) 1:0 (0:0). Musa Diabi (51). I rungtynės - 3:0.

„Sevilla“ (Ispanija)
- „Roma“ (Italija) 2:0 (2:0). Serchijus Regilonas (22), Jusefas En-Nesyris (44). Raudona kortelė - Džanluka Mančinis („Roma“, 90+10).

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net