Išgyvenę ispanišką koridąnuotraukos

2018 rugpjūčio mėn. 11 d. 09:59:48 Perskaitė 455

Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubas parodė, kad gali kovoti su tokiais galingais ir tituluotais varžovais kaip „Sevilla“ (Ispanija) komanda. Europos futbolo lygos trečiojo atrankos etapo pirmosiose rungtynėse Lietuvos vicečempionai išvykoje minimaliu skirtumu 0:1 (0:1) pralaimėjo ispanams. O mūsų šalies čempionė Marijampolės „Sūduva“ iš Latvijos parsivežė pergalę.

 

UEFA klubų reitinge „Sevilla“ užima šeštąją vietą, tad dar prieš dvikovą netrūko kalbų apie artėjantį „Žalgirio“ sutriuškinimą. Tačiau kamuolį iš savo vartų tinklo mūsiškiai traukė tik kartą. Vienintelį įvartį žalgiriečiai praleido 34-ąją min., kai baudos smūgiu iš kone 30 m kamuolį į viršutinį vartų kampą pasiuntė ilgametis Argentinos rinktinės saugas Everas Banega. Nors ir patyrė nesėkmę, Vilniaus klubo vyriausiasis treneris Valdas Urbonas liko patenkintas auklėtinių pasirodymu.

„Manau, pasiekėme gerą rezultatą. Ir jis nėra atsitiktinis. Turėjome progų, ne tik gerai gynėmės, bet ir neblogai atakavome. Tikiu, kad mūsų žaidimas nenuvylė. Džiaugiuosi už vyrus, kurie aikštėje atidavė visas jėgas. Jei tokios rungtynės pas mus vyktų dažniau, gal ir galėtume turėti kažkokių pretenzijų dėl rezultato. Bet mes vis tiek grįžtame į Vilnių pakeltomis galvomis. Nekantriai lauksime kito ketvirtadienio, tikiu, kad bus didelis žiūrovų palaikymas, o mes stengsimės jų nenuvilti“, - kalbėjo V.Urbonas.

Pasak stratego, „Žalgirio“ šansai buvo tikrai geri, šimtaprocentiniai, po kurių buvo galima pelnyti įvarčius: „Kita vertus, suprantu, kad mums tam tikrais momentais šypsojosi sėkmė, gelbėjo vartininkas ir gynėjai, nes „Sevilla“ irgi turėjo savo šansų. Tai normalu. Bet džiugu, kad mes išlaikėme koncentraciją visų rungtynių metu ir pasiekėme garbingą rezultatą.“

Rungtynių planas pasiteisino, tas darbas, apie kurį buvo kalbėta prieš rungtynes - atliktas, pridūrė V.Urbonas.

„Neakcentavome varžovų, nesidomėjome, kas prieš mus žais. Mums buvo svarbu sudėlioti savo žaidimo planą ir nuo jo atsispirti. Aišku, buvo įdomu stebėti tokios aukšto lygio komandos žaidimą. Neabejoju, kad žaidėjams šios rungtynės įsimins visam gyvenimui. Jie tiktai atidavė viską, ką turėjo. Ir padarė tai, apie ką mes galėjome tik pasvajoti. Ir tai dar ne viskas. Manau, mes dar galime šiek tiek pastumti lubas ir stiebtis į viršų. Prieš rungtynes kalbėjome, kad mes galime ir turime parodyti, ką mokame. Ir manau, visiems parodėme, kad mokame žaisti futbolą“, - teigė V.Urbonas.

„Sevilla“ pergalė nebuvo tokia įspūdinga, kokios tikėjosi 26 tūkst. į „Ramon Sanchhez Pizjuan“ stadioną susirinkę ispanai. Varžovai iš viso atliko net 27 smūgius. 8 ispanų bandymus blokavo „Žalgirio“ gynėjai, 9 kartus kamuolys skriejo pro šalį, o dar 10 kartų jo kelyje stojo vilniečių vartininkas Džiugas Bartkus.

„Vartininkui visą laiką atrodo, kad galima atremti bet kokį smūgį. Štai ir dabar man atrodo, kad gal galėjau geriau sužaisti toje situacijoje. Bet viskas taip susidėjo, kad krito įvartis. Kita vertus, manau, palikome intrigą ir kitoms rungtynėms, tad dabar visi nekantriai lauksime kitos savaitės.

Iš tiesų, sunku kalbėti po tokių rungtynių. Esame labai pavargę, nes aikštėje atidavėme visas jėgas, padarėme viską, ką galėjome. Manau, nenuvylėme ir mūsų gerbėjų, tų žmonių, kurie palaikė mus Lietuvoje, ir tų, kurie atvyko į Seviliją. Malonu buvo juos išgirsti. Bet iš tiesų, padarėme tik darbo. Kiekvienas žaidėjas atsidavė maksimaliai, parodė, kad galime žaisti net ir su tokiu galingu varžovu“, - kalbėjo Dž.Bartkus

„Žalgirio“ vartų sargo teigimu, nors žalgiriečiai varžovų gynybos nepralaužė, bet pademonstravo aukštą futbolo kokybę: „Aš asmeniškai džiaugiuosi tuo, kaip žaidėme. Momentais atrodėme labai solidžiai, netgi kontroliavome žaidimą. Tikrai nenusileidome jiems kovoje. Aišku, apmaudu, kad neįmušėme, bet reikia pasidžiaugti tuo, kad per daug ir nepraleidome. Tikrai paliekame visus šansus kitoms rungtynėms.“

Atsakomosios rungtynės bus žaidžiamos rugpjūčio 16 d. 20 val. Vilniuje. Šios poros nugalėtojas atkrintamosiose atrankos varžybose susitiks su Olomouco „Sigma“ (Čekija) ir Almatos „Kairat“ (Kazachstanas) poros laimėtoju.

Sėkmingai Europos lygos trečiąjį atrankos etapą pradėjo „Sūduva“. Marijampoliečiai pirmosiose rungtynėse Rygos „Skonto“ stadione 1:0 (1:0) įveikė Jūrmalos „Spartaks“ (Latvija) komandą. Pergalę svečiams lėmė Guiljermo Finklerio (Guilherme Finkler) įvartis 52-ąją min. Tai buvo pirmasis brazilo įvartis Lietuvos čempionų komandoje.

Atsakomoji dvikova vyks rugpjūčio 19 d. 20 val. Marijampolėje. Šios poros laimėtojas atkrintamosiose atrankos varžybose kovos su Glazgo „Celtic“ (Škotija) ir Atėnų AEK (Graikija) poros nugalėtoju.

Pergalę trečiajame atrankos etape iškovojo ir „lietuviškasis“ Klužo CFR (Rumunija) klubas su vartininku Giedriumi Arlauskiu. Jie svečiuose 2:0 (1:0) pranoko Jerevano „Alaškert“ (Armėnija).„Hibernian“ (Škotija) komanda, kuriai atstovauja Vykintas Slivka, namie sužaidė lygiosiomis 0:0 su „Molde“ (Norvegija). Haifos „Hapoel“ (Izraelis) su vartininku Ernestu Šetkumi savo aikštėje 1:4 (1:2) pralaimėjo Bergamo „Atlanta“ (Italija). „Jagiellonia“ (Lenkija) komanda, kurioje žaidžia Arvydas Novikovas, namie 0:1 (0:0) nusileido „Gent“ (Belgija). O Sofijos CSKA (Bulgarija) su vartininku Vytautu Černiausku žiūrovų akivaizdoje 1:2 (1:0) nusileido „Koebenhavn“ (Danija).

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net