Daug progų, mažai įvarčiųnuotraukos

2020 rugpjūčio mėn. 12 d. 09:35:26 Perskaitė 454

„Manchester United“ ir Milano „Inter“ futbolininkai iššvaistė daug progų, bet vis tiek pasiekė Europos lygos pusfinalį. Mančesterio „raudoniesiems velniams“ prireikė pratęsimo, tik po jo pavyko 1:0 palaužti „Copenhagen“ ekipą. „Inter“ pergalė 2:1 mače su Leverkūzeno „Bayer“ buvo pagardinta puolėjo Romelu Lukaku pasiektu rekordu.

 

Tituluotų Mančesterio bei Milano klubų susidūrimas finale galėtų tapti turnyro puošmena ir užvakar abu klubai pasistengė, kad toks finalas išliktų įmanomas. Tiesa, „Manchester United“ ketvirtfinalio mače Kelne turėjo gerokai paprakaituoti. „Varžovų vartininkas žaidė fantastiškai, neįtikėtinai, o mes dukart pataikėme į virpstą“, - priežastis, privertusias žaisti pratęsimą, nurodė „raudonųjų velnių“ treneris Ulė Gunaras Sulšjeras (Ole Gunnar Solskjaer).

„Copenhagen“ vartininkas Karlas Johanas Jonsonas (Karl-Johan Johnsson) atrėmė 13 smūgių ir tai yra geriausias rezultatas Europos turnyruose per pastaruosius trejus metus. Tačiau ir jis nesugebėjo padėti pratęsimo pradžioje, kai už pražangą prieš Antonį Marsialį (Anthony Martial) buvo skirtas 11 metrų baudinys. Jį realizavęs ir šeštajį įvartį šiame turnyre pelnęs Brunas Fernandešas (Bruno Fernandes) pirmauja rezultatyviausių Europos lygos žaidėjų sąraše.

„Turėjome sunkiai dirbti, išlikti disciplinuoti ir kantrūs. Sukūrėme pakankamai progų, kad laimėtume rungtynes, galėjome laimėti didesniu skirtumu, jei būtume tomis progomis pasinaudoję. Kartais atrodė, kad mūsų žaidėjai nori su kamuoliu įeiti į vartų tinklą“, - svarstė U.G.Sulšjeras. „Manchester United“ Europos lygos pusfinalį pasiekė antrą kartą. 2017 m., kai pasiekė pirmą kartą, „raudonieji velniai“ tapo čempionais.

Pirmą kartą Europos turnyrų ketvirtfinalyje žaidę „Copenhagen“ futbolininkai turnyrą paliko aukštai iškeltomis galvomis. „Mūsų žygis Europos lygoje buvo puikus ir su „Manchester United“ žaidėme puikiai. Manau, galime didžiuotis savo pasirodymu“, - sakė puolėjas Jonas Vindas (Jonas Wind).

„Inter“ Leverkūzeno ekipos barjerą peršoko Diuseldorfe. Visi trys rungtynių įvarčiai buvo pelnyti per pirmąsias 25 min., po to „Bayer“ turėjo daug laiko padėčiai ištaisyti, bet nieko doro nenuveikė. „Esu labai patenkintas, nes žaidėme būtent taip, kaip planavome. Neleidome varžovams ramiai valdyti kamuolio, visą laiką juos spaudėme. Treneris yra laimingas, kai mato tokį atsidavimą“, - teigė nugalėtojų strategas Antonijus Kontė (Antonio Conte).

Antrąjį „Inter“ įvartį įmušęs R.Lukaku užfiksavo unikalų pasiekimą - jis pasižymėjo jau devintose Europos lygos rungtynėse iš eilės. Rezultatyvi puolėjo serija prasidėjo seniai, 2014-2015 m. sezone, kai jis dar atstovavo Liverpulio klubui „Everton“. R.Lukaku, net ir komandai pasiekus pergalę, apgailestavo dėl iššvaistytų progų: „Augame kaip komanda, bet turime išmokti pribaigti varžovus, kai turime tam galimybę. Šiose rungtynėse nesugebėjome to padaryti.“

„Manchester United“ ir „Inter“ varžovai pusfinalyje paaiškėjo vakar vėlai vakare, kai buvo sužaistos dvejos likusios ketvirtfinalio rungtynės.

Rezultatai

„Manchester United“ (Anglija)
- „Copenhagen“ (Danija) 1:0 (0:0), po pratęsimo. Įvartis - Brunas Fernandešas (95 min. - iš 11 metrų).

Milano „Inter“ (Italija) - Leverkūzeno „Bayer“ (Vokietija) 2:1 (2:1). Nikolas Barela (15), Romelu Lukaku (21); Kajus Havercas (25).

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net