Buvęs jaunimo futbolo rinktinių narys atrado laimę Tasmanijojenuotraukos

2018 rugpjūčio mėn. 16 d. 18:21:11 Perskaitė 386

Lietuvos futbolininkų karjeros pasisuka į įvairias šalis. Buvusio Lietuvos jaunimo rinktinių saugo Gedimino Krušos istorija taip pat verta dėmesio. Jis šiuo metu žaidžia 15,5 tūkst. km. nuo Lietuvos nutolusioje Tasmanijoje.

 

Klaipėdietis sulaukė dėmesio vietinėje žiniasklaidoje - theffacup.com.au puslapis kalbino Lietuvos futbolininką, kuris profesionalo karjerą pradėjo „Vilniaus“ klube 2006 metais kartu su bendraamžiu Paulinho. Brazilas pasiekė karjeros zenitą, kai praėjusiais metais persikėlė į „Barcelona“ (Ispanija) komandą.

„Jis buvo vienas iš maždaug dešimties brazilų klube. Jam buvo tik 18-a ir tuo metu tikrai negalėjai pasakyti, kad jis bus didelė žvaigždė ar žais Brazilijos rinktinėje, bet jis dirbo labai sunkiai. Turėjome tikrai gerą komandą ir kovojome dėl pirmos vietos lygoje, bet vėliau klubas susidūrė su finansinėmis problemomis“, - teigė G. Kruša.

Lietuvos 17-mečių ir 19-mečių rinktinėse rungtyniavęs žaidėjas po to žaidė Vilniaus „Vėtroje“, trumpai atstovavo Suvalkų „Wigry“ ir Silamėjes „Kalev“ klubams, o vėliau karjerą tęsė Klaipėdos „Atlanto“, „Granito“, Kretingos „Minijos“, „Šilutės“, Alytaus „Dainavos“ ir „Koralo“ klubuose.

Būtent „Koralas“ 2017 metais buvo paskutinė G. Krušos karjeros stotelė prieš persikeliant į egzotinę Tasmaniją, kurios didžiausia sala yra 240 km nutolusi nuo Australijos. Pasinaudojęs paieškos sistema „Google“, jis greitai susisiekė su pusiau profesionaliu „Devonport Strikers“ klubu, žaidžiančiu Tasmanijos nacionalinėje „Premier“ lygoje (antrasis Australijos regiono futbolo divizionas).

„Internete ieškojau galimybių, kur galėčiau pratęsti karjerą. Susisiekiau su Tasmanijos futbolo federacijos atstovu ir jis man davė klubų, trenerių ir prezidentų kontaktus. Su „Devonport“ klubu apie dvi valandas kalbėjome apie viską ir jie mane pakvietė atvykti“, - pasakojo 27-erių metų futbolininkas.

G. Kruša pamilo 30 tūkst. gyventojų miestą, įsikūrusį prie Mersio upės žiočių: „Tai nuostabus miestas. Visi žmonės yra labai šilti, jie man stipriai padėjo, kad jausčiausi čia kaip namuose. Tasmanija yra graži valstija, turinti daug nacionalinių parkų ir puikią gamtą, tad aš tikrai tuo mėgaujuosi. Tai rami ir jauki vieta“.

Universalus centro saugas, galintis žaisti ir aikštės kraštuose, neatmeta galimybės vėl žaisti profesionaliai. Australijos A lygoje jau yra žaidęs vienas lietuvis - Darvydas Šernas - ir G. Kruša mano, kad gali pasekti jo pėdomis.

„Žaisti aukščiausiame lygyje būtų puiki patirtis, nieko nėra neįmanomo. Trokštu stipriai užbaigti sezoną ir apsvarstyti ateities variantus“, - tikino G. Kruša.

Jo komanda šiuo metu pirmauja savo divizione.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net