Anglai mažais žingsneliais artėja prie futbolo sezono atnaujinimonuotraukos

2020 gegužės mėn. 20 d. 08:00:50 Perskaitė 741

Anglijos „Premier“ lygos klubams leista vykdyti komandines treniruotes, bet jose kol kas bus vengiama kontakto. Vis dar neaišku, kada bus galima išvysti populiariausios pasaulyje futbolo lygos rungtynes.

 

Už tai, kad nuo antradienio būtų leistos komandinės treniruotės, balsavo visi 20 „Premier“ lygos klubų. Anksčiau žaidėjai galėjo treniruotis klubų bazėse, bet tik individualiai. Nutarimas atnaujinti komandines pratybas yra žingsnis į priekį, bet nelabai platus. Treniruotės nebus visavertės, jose draudžiamas kontaktas, futbolininkai galės dirbti tik mažomis grupėmis.

Treniruotė galės vykti ne ilgiau kaip 75 min. Lygos vadovai žada, kad stropiai tikrins, kaip laikomasi taisyklių. Kalbama apie netikėtas inspekcijas, sekimą su Padėties nustatymo sistemos (GPS) pagalba. „Palaipsniui sieksime, kad inspektorius būtų kiekvienoje treniruotėje“, - teigė „Premier“ lygos futbolo direktorius Ričardas Garlikas (Richard Garlick).

Neaišku, kada bus leista vykdyti visavertes kontaktines treniruotes. Taip pat neaišku, kada sezonas bus atnaujintas. Nuolat minima birželio 12-oji nėra oficialiai patvirtinta data. Dabar Didžiosios Britanijos žiniasklaidoje jau svarstoma, kad sugrįžimas gali būti atidėtas iki birželio 19-osios.

Kaip jau skelbėme, dalis „Premier“ lygos futbolininkų bijo viruso ir grįžti į stadionus nenori. Tokių balsų pasigirsta vis daugiau. Pavyzdžiui, pastarosiomis dienomis apie nenorą žaisti prabilo Londono „Chelsea“ saugas Vilianas (Willian) ir puolėjas Tamis Abrahamas (Tammy Abraham).

Tačiau panašu, kad klubų vadovai nenusiteikę milijonieriams žaidėjams mokėti algų už dykinėjimą. Skelbiama, jog treniruočių atsisakysiantys futbolininkai atlyginimų negaus. „Nemanau, kad tokiems futbolininkams reiktų mokėti. Jei gatvėje paklaustume žmonių, ar jie sutiktų už 60 tūkst. svarų per savaitę treniruotis ir žaisti su kitais futbolininkais, testuojamais dukart per savaitę, visi sutiktų. Toks žaidėjų požiūris mane siutina“, - kanalas „Sky Sports“ cituoja neįvardintą „Premier“ lygos klubo vadovą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net