C grupėje jau išdalinti visi kelialapiai, estams triuškinama pergalė nepadėjonuotraukos

2022 rugsėjo 08 15:45:00

Po keturių Europos čempionato turų aiškiausia padėtis buvo C grupėje Milane, kur kelialapius į aštuntfinalį užsitikrino Graikijos, Ukrainos, Italijos ir Kroatijos rinktinės. Už borto likę estai pasaldino sau gyvenimą, nieko nelėmusiame mače 94:62 sutriuškindami britus.

 

Iki ketvirtojo turo C grupėje be kluptelėjimų žygiavo Graikija ir Ukraina. Šių komandų tarpusavio akistatoje graikai po dviejų kėlinių atsilikinėjo 7 taškų skirtumu, bet trečiąjį ketvirtį laimėjo net 32:11, o visas rungtynes - 99:79. Nugalėtojų lyderis Janis Adetokumbas, prieš tai gavęs poilsio dieną ir nežaidęs su britais, pasirodė įspūdingai. Jo sąskaitoje - 41 taškas, 9 atkovoti kamuoliai ir 43 naudingumo balai. Ukrainos ekipai po 16 taškų pelnė Sviatoslavas Michailiukas ir Isufas Sanonas (Issuf Sanon).

C grupės šeimininkai italai 81:76 įveikė kroatus. Nugalėtojams po 19 taškų surinko Nikolas Melis (Nicolo Melli) ir Simonė Fontekijus (Simone Fontecchio). Kroatams neužteko 27 Bojano Bogdanovičiaus taškų. Jiems nereikės kovoti dėl išlikimo, nes kelialapis jau yra kišenėje. Kita vertus, jei kroatai liks ketvirti, tai gali lemti susitikimą aštuntfinalyje su grėsmingais serbais.

Estai į aštuntfinalį tikrai nepateks, bet jie pasismagino mače su Didžiosios Britanijos krepšininkais ir tai buvo vos antroji jų pergalė Europos čempionatuose nuo 1993 m. 20 taškų prie pergalės pridėjo Henris Drelas (Henri Drell), 18 - Simas Sanderis Venė (Siim-Sander Vene). Britams 14 taškų pelnė Mailsas Hesonas (Myles Hesson).

D grupės favoritai serbai Prahoje 89:78 nugalėjo Izraelio ekipą ir pasiekė ketvirtąją pergalę iš eilės. Lyderio statusą pateisino Nikola Jokičius, pelnęs 29 taškus, atkovojęs 11 kamuolių ir surinkęs 46 naudingumo balus. Pralaimėjusiai komandai 20 taškų surinko Jamas Madaras (Yam Madar). Žydai užima trečiąją vietą, bet dar neturi kelialapio. Dėl jo teks pakovoti su D grupės šeimininkais čekais. Pastarieji kol kas žaidžia prastai, užvakar jie 88:98 nusileido Suomijos rinktinei. Suomiai kelialapį jau turi, kaip ir lenkai, kurie 75:69 įveikė Nyderlandų krepšininkus. C ir D grupių varžybos baigsis šiandien.

A grupėje Tbilisyje antradienį Ispanija 82:65 pranoko Juodkalniją, Turkija 78:63 nugalėjo Belgiją, o Bulgarija kiek netikėtai 92:80 įveikė šeimininkus Sakartvelo krepšininkus. Po keturių turų kelialapius turėjo ispanai ir turkai, o kitos keturios komandos nebuvo praradusios šansų dėl jų pakovoti. Vakar ispanai 72:69 įveikė turkus, užėmė grupėje pirmąją vietą ir tapo lietuvių varžovais aštuntfinalyje.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net