Ne vieną medalį Lietuvai šį sezoną padovanojęs buriuotojas V. Strelčiūnas stoja prie pasaulio jaunimo čempionato starto linijosnuotraukos

2022 rugpjūčio 23 13:34:06

Apie 160 pajėgių konkurentų iš 38 pasaulio valstybių - taip šiandien atrodys Lietuvos buriuotojo Vėjo Strelčiūno startas Pasaulio jaunimo olimpinės ILCA 7 jachtų klasės čempionate. Portugalijoje, Vilamouroje, Lietuvos atstovas dėl kuo aukštesnės vietos kovos rugpjūčio 23-28 dienomis.

 

„Šiandien, pirmąją čempionato dieną, sąlygos tikrai džiugina - panašu, kad vėjas pučia, saulė šviečia, viskas gražu. Tiesa, turėsime stiprias sroves, kurios mažiau įprastos Lietuvos buriuotojams ir su kuriomis teks susidoroti, tačiau, tikiuosi, viskas seksis sklandžiai. Labai laukiu starto, link distancijos išplaukiam jau už pusvalandžio", - prieš startą dalinosi V. Strelčiūnas.

Startas olimpinės ILCA 7 jachtų klasės jaunimo pasaulio čempionate - vienas svarbiausių V. Strelčiūno šio sezono startų. Praėjusiais metais sportininkas tarp 140 dalyvių šiame čempionate užėmė 21-ąją vietą, o nuo geriausiųjų dvidešimtuko jį skyrė vos du taškai.

Itin įtemptą sezoną turintis sportininkas šią vasarą Lietuvai jau padovanojo porą tarptautinių varžybų medalių - „RS Aero 7" jachtų klasės Pasaulio jaunimo buriavimo čempionato auksą bei „RS Aero 7" jachtų klasės suaugusiųjų Europos čempionato bronzą.

Tiesa, olimpinėje ILCA 7 jachtų klasėje Lietuvos atstovo laukia žymiai didesnė ir rimtesnė konkurencija bei su tuo susiję iššūkiai. Į šį čempionatą susirenka pajėgiausi pasaulio sportininkai iki 21 metų, kuriems šios varžybos - paskutinis laiptelis prieš kovą dėl olimpinių kelialapių suaugusiųjų Pasaulio bei atskirų žemynų čempionatuose.

Dėl itin didelio dalyvių kiekio, į Pasaulio jaunimo čempionatą susirinkę sportininkai kovą pradės atsitiktine tvarka padalinti į du laivynus. Čempionatui įpusėjus ir įvykus reikiamam lenktynių skaičiui konkurentai bus sureitinguoti pagal turimą rezultatą bendroje įskaitoje ir padalinti į auksinį, sidabrinį bei bronzinį laivynus, kur jau iki čempionato pabaigos varžysis su panašaus pajėgumo sportininkais.

Iš viso per šešias lenktynių dienas organizatoriai planuoja įvykdyti 12 lenktynių. Čempionato eigą bei rezultatus galima sekti čia.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net