Europos ORC čempionate – pergalinga diena Lietuvos įguloms ir užsitikrinta vieta TOP 10nuotraukos

2022 rugpjūčio 14 14:19:09

Šeštadienį įvykusiose finalinėse Europos ORC čempionato lenktynėse kapitono Raimondo Šiugždinio vadovaujama „Arabela-Auga" įgula iškovojo antrąją, o kapitono Sauliaus Pajarsko vedama „Rhino" - trečiąją vietas. Tai padėjo visoms Lietuvos įguloms čempionatą pabaigti geriausiųjų dešimtuke - „Arabela-Auga" bendroje įskaitoje užėmė šeštąją vietą, kapitono Tauro Rymonio vedama „Dia" - septintąją, o „Rhino" - aštuntąją vietas.

 

„Manau, į šį čempionatą susirinko vienos stipriausių Lietuvos įgulų, tad nenuostabu, kad ir rezultatai geri. Tikiu, kad visos įgulos galime augti ir dar labiau - tam galbūt reikia didesnio laivyno Lietuvoje, kad visi konkuruotume tarpusavyje, nes visi nori laimėti, nori aplenkti vienas kitą ir tada tas rezultato gerėjimas ateina kone savaime. Taip pat, žinoma, reikia kuo daugiau tarptautinių varžybų patirties ir tokio tipo jūrinių jachtų techninių žinių", - apibendrindamas Europos čempionatą Lietuvos pasirodymą gyrė „Arabela-Auga" kapitonas Raimondas Šiugždinis.

Jo komanda šių metų čempionate užėmė tokią pačią - šeštąją - vietą, kaip ir praėjusių metų Pasaulio ORC čempionate. Kol kas tai yra aukščiausias Lietuvos pasiekimas ORC čempionatuose. Tiesa, toks aukštas bendras Lietuvos pasirodymas, kai visos startuojančios įgulos patenka į geriausiųjų dešimtuką, buvo pasiektas pirmą kartą.

Pasak R. Šiugždinio, jo įgulai paskutinės dienos lenktynės buvo itin palankios dėl silpnesnio vėjo, kuris kėlė mažiau techninių iššūkių ir leido komandai koncentruotis į greitį ir tikslų manevrų atlikimą.

„Mes esam jauna komanda, dar daug mokomės ir pratinamės prie tokio tipo jūrinių jachtų. Tačiau esu tikras, kad kuo daugiau turėsime laiko ant vandens visi drauge, tuo geresnis bus ir rezultatas. Šiame čempionate irgi - pradžioje sekėsi žymiai sunkiau, tačiau kuo daugiau plaukėme, tuo rezultatas gerėjo", - teigė R. Šiugždinis.

Paskutinės dienos lenktynėse prizinę vietą iškovojo ir pirmą kartą ORC čempionate startavusi „Rhino" komanda, kuri bendroje įskaitoje užėmė aštuntąją vietą.

„Aš galvoju, kad mes visi, visos Lietuvos komandos, kol kas dar esame savo augimo kreivės apačioje ir tikrai dar visi kilsime aukščiau. Sužinosime daugiau apie savo naujus laivus, sutvirtinsim komandas ir kilsime dar aukščiau. Tačiau šiemet rezultatas yra toks, koks yra, ir, manau, jis visai geras - gražiai visi išsirikiavome vienas šalia kito. Mes tiek savo, tiek visos Lietuvos pasiekimu tikrai labai džiaugiamės", - po finišo dalinosi „Rhino" kapitonas Saulius Pajarskas.

Jo teigimu, svarbiausias dalykas bet kokiam augimui yra komanda - jei iš visos komandos bus užsidegimas, noras bei pastangos, bet kurie ateities pasiekimai įmanomi.

Septintąją vietą užėmusi „Dia" komanda po finišo taip pat džiaugėsi tiek savo, tiek visos Lietuvos pasiekimu.

„Visų pirma tai norisi visus pasveikinti - atsistoti turnyrinėj lentelėj geriausiųjų dešimtuke yra tikrai didelis Lietuvos pasiekimas. Taip pat yra labai daug džiaugsmo dėl savo komandos - būti dešimtuke buvo vienas iš mūsų tikslų, kurį įgyvendinom su kaupu. Lyginant su praėjusiais metais mes šokom gal dvidešimt pozicijų į viršų, įgula dirbo puikiai prie visų oro sąlygų, tad tikrai jaučiasi tobulėjimas", - teigė „Dia" komandos vadovas Ramūnas Bložė.

Visą savaitę Europos čempionate besivaržiusios įgulos iš viso suplaukė 8 lenktynėse - dvejose navigacinėse ir šešiose sportinėse priešvėjinėse-pavėjinėse. Pirmąją vietą iškovojo estų įgula su jachta „Katariina II" (kpt. Aivar Tuulberg), antrąją vietą - taip pat estai su jachta „Matilda 4" (kpt. Juss Ojala), trečiąją - švedų įgula su jachta „Team Pro4u" (kpt. Patrik Forsgren). Pilnus čempionato rezultatus glaima rasti čia.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net