respublika.lt

Olimpinių žaidynių debiutantė Gabrielė Leščinskaitė: „Tai buvo vienos sunkiausių varžybų mano gyvenime“

2022 vasario 07 14:12:54
Marius Grinbergas

Keturi netaiklūs šūviai apkartino biatlonininkės Gabrielės Leščinskaitės olimpinį debiutą, bet 25 metų sportininkė nepraranda ryžto atsigriebti kitose lenktynėse.

×
nuotr. 13 nuotr.
Biatlonininkės Gabrielės Leščinskaitės olimpinis debiutas. Vytauto Dranginio nuotr.

 

Pirma iš lietuvių kovas Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse pradėjusi G.Leščinskaitė biatlono 15 km individualiose lenktynėse užėmė 61 vietą.

Auksą iškovojo šaudykloje tik kartą per 20 šūvių suklydusi vokietė Denise Hermann - 44 min. 12,7 sek. Mūsų šalies atstovė, už keturis netaiklius šūvius gavusi keturias baudos minutes, nuo čempionės atsiliko 7 min. 26,5 sek.

„Šiek tiek nusivyliau pasirodymu, labai apmaudu dėl šaudymo. Tikrai norėjosi mažiau baudos minučių, ypač atsižvelgiant į šios dienos sąlygas. Nebuvo nei stipraus vėjo, šaudykloje viskas buvo idealu biatlonininkui.

O štai trasoje buvo be galo sunku. Tai buvo vienos sunkiausių mano varžybų gyvenime. Nes į kalną slidės labai sunkiai slydo. Nusileidimuose trasa kiek apledėjusi, todėl kojos visą laiką buvo įtemptos ir labai greitai pavargo raumenys. Dėl to trasoje labai kentėjau, buvo labai sunku. Norėjosi stipriau prasispirti, daugiau jėgų įdėti, bet jos išėjo veltui", - po varžybų teigė viena taikliausių pasaulio biatlonininkių G.Leščinskaitė.

Pirmuose dviejuose šaudymo ruožuose - gulint ir stovint - lietuvė suklydo po kartą. Antrą kartą šaudant atsigulus klaidų pavyko išvengti, tačiau net dvi baudos minutės į G.Leščinskaitės laiko sąskaitą įkrito paskutiniame šaudyme - stovėdama ji prašovė dusyk.

Olimpinėse žaidynėse Lietuvos sportininkei liko mažiausiai vienerios lenktynės - penktadienį vyksiantis 7,5 km sprintas. Jei ten pavyktų patekti tarp 60 geriausiųjų, G.Leščinskaitė dar bandytų jėgas 10 km persekiojimo lenktynėse. 30 geriausių biatlonininkių žaidynes baigs prestižinėse 12,5 km bendro starto lenktynėse.

Antradienį Pekino olimpines žaidynes pradės ir mūsų šalies biatlonininkai. Vyrų 20 km individualiose lenktynėse rungsis Linas Banys, Karolis Dombrovskis, Tomas Kaukėnas ir Vytautas Strolia.

- Gabriele, kas nutiko ketvirtame šaudymo ruože, kur nepataikėte du kartus ir ilgiau užtrukote. Vėjas sustiprėjo?

- Ne, ne vėjas. Matyt labai norėjau pataikyti, dėl to stengiausi ramiai šaudyti, galvojau, kad gal prisitaikysiu ilgiau ir bus daugiau galimybių pataikyti. Išties tai neturiu atsakymo, kodėl nepataikiau. Nes šaudymo prasme turėjau žymiai sunkesnių startų. Ir lyginant su pastarosiomis Pasaulio taurės varžybomis Antholce (G.Leščinskaitė šiose varžybose užėmė 19 vietą - Aut. past.), ten daug sunkiau šaudžiau, nei čia. Nepataikiau ir tiek.

- Kuo ypatinga trasos antras kilometras, kuriame šiandien ypač greitai šliuožėte ketvirtame ir penktame rate?

- Trečiame rate pastebėjau, kad pirmoje dalyje nieko negaliu padaryti. Slidės neslysta, į kalną lipu pėsčiomis. O antroje dalyje buvo man palankus reljefas. Stipriau atsispirdavau nuo kalniuko, toliau nuvažiuodavau, o tuos trumpus pakilimus greitai įveikdavau, pagaudavau gerą pagreitį ir gerai baigdavau ratą. Antroje rato dalyje stengiausi kompensuoti tai, ką prarasdavau pirmoje.

Beje, pastebėjau, kad į kalną čia slidės visiškai neslysta, o nuo kalno važiuoja gerai.

- Kokios pagrindinės šiandien išmoktos pamokos prieš pentadienį vyksiantį sprintą?

- Sprinte reikės visai kitos taktikos, ten palauk nėra. Nuo pat pirmo metro reikia šauti į priekį, varyt, spirtis, jokių jėgų atsargai, jokio pasisaugojimo. Reikės nesitaupyti ir, aišku, susiimti šaudykloje. Nes baudos ratas tai - papildomas laikas.

Labiausiai norėčiau, kad tą dieną būtų gera savijauta. Ir jau tada nebus ką prarasti. Reikės varyti.

Mano rungtis buvo šios dienos. O kai ji man nepasiseka, tada šiek tiek paliūdi, bet supranti, kad yra antras šansas. Ir norisi tuo šansu pasinaudoti.

- Kada vėl stosite ant slidžių?

- Jau rytoj. O kada poilsis, nežinau.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • APLINKYBĖS: Parlamentaras Saulius Skvernelis svarsto, kad Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen esą galėjo pasidalinti informacija apie teisėsaugos tyrimą buvusio parlamentaro Kristijono Bartoševičiaus atžvilgiu su premjere Ingrida Šimonyte, nežinodama, kad ši informacija neva gali pasiekti ir patį K.Bartoševičių.
  • SANKCIJOS: Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tikina, kad ekonominės sankcijos, taikomos Kremliaus režimui, daro poveikį Rusijos ekonomikai.
  • PARAMA: Premjerė Ingrida Šimonytė tvirtina, kad Lietuva reaguodama į žemės drebėjimą Turkijoje ir Sirijoje bei jo pasekmes planuoja siųsti šalims paramos paketą.
  • ELEKTRA: Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad greito Europos Komisijos išaiškinimo dėl Lietuvos ir Švedijos sutarimo dalijantis perteklinėmis elektros gamintojų pajamomis nereikėtų tikėtis.
  • SESIJA: Vasario 9 d. opozicinių frakcijų narių iniciatyva Seimas šaukiamas į neeilinę sesiją: posėdžio pradžia – 12 val.
  • PARKAS: Kuršių nerijos nacionalinio parko niokojimu padarant 5,6 mln. eurų žalą kaltinami bendrovės „Akordas 1“ vadovas Gintautas Matulevičius, jo pavaduotojas Mindaugas Karpičius savo kaltės neprisipažįsta, o jų gynėjai nurodo, jog frezuotas asfaltas saugomoje teritorijoje buvo išpiltas su Neringos valdžios žinia.
  • JUBILIEJUS: Antradienį Lietuvos muzikos ir teatro akademija švenčia savo 90-ąjį gimtadienį.
  • PELNAS: Siūlymas laikinai papildomai apmokestinti dėl augančių palūkanų komercinių bankų uždirbamą itin didelį pelną yra sveikintinas, sako prezidento patarėja Irena Segalovičienė.
  • NETEKTIS: Pirmadienį būdamas 82-ejų mirė buvęs generalinis prokuroras, teisininkas Vladas Nikitinas.
  • PALŪKANOS: Lietuvos banko vadovui ir finansų ministrei pirmadienį pranešus apie svarstymus, kaip apriboti ar papildomai apmokestinti komercinių bankų sparčiai augančius pelnus bei skatinti juos didinti indėlių palūkanas, Lietuvos bankų asociacijos prezidentė Eivilė Čipkutė sako, gyventojai ir dabar gali fiksuoti palūkanų normas, pavyzdžiui, penkeriems metams, tačiau tai yra brangiau nei renkantis kintamas palūkanas.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip manote, ar verta pasirašinėti peticijas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-6 +3 C

-4 +2 C

 

-4 +4 C

-2 +2 C

-1 +2 C

 

0 +2 C

0-6 m/s

0-8 m/s

 

0-12 m/s